תפריט נגישות

ERP לזמן מיתון

במקום להיכנס להוצאות ענק בתוכנה, חומרה ובבניית מחלקת IT, כדאי לחשוב על מודל ERP לפי שימוש, on-demand. כך תוציאו פחות על מחשוב ארגוני ועם זאת תשמרו עליו מעודכן, תחרותי ויעיל.


נכון להיום כשמצב הרוח הכלכלי מדוכדך, ארגונים יצרניים עומדים בפני דילמה – מצד אחד, דווקא כעת הם נדרשים להיות תחרותיים יותר מתמיד, על מנת לשרוד, וזה אומר להיות תחרותיים גם בטכנולוגיית המיחשוב שלהם, ומצד שני על מנת להיות תחרותיים ב-

IT הם נדרשים להשקעות גדולות, המהוות לכשעצמן סיכון עסקי גדול.

האתגרים

יצרנים היום אינם מתחרים ביצרנים אחרים רק בסביבה הכלכלית הקרובה שלהם. יצרנים כיום הם בינלאומיים ועל-לאומיים ומתחרים בעולם ללא גבולות בו הם נדרשים לתמיכה טכנולוגית בעסקים חוצי גבולות. חברות כיום הן תחרותיות מאוד והמבנה הארגוני שלהן הינו מורכב רב-מימדי ורב-אתרי. הן מתפרסות על פני מספר רב של סניפים, ספקים ולקוחות. מבנה זה מעמיד בפני הארגונים אתגרים רבים בהיבט של ניהול של עסק גלובאלי הכולל קשרים בינלאומיים עם ספקים, צרכנים, קבלני משנה, מפיצים ועובדים של הארגון ברחבי העולם.

בינלאומיות זו, מביאה ארגונים רבים להכרה כי הם נדרשים לתוכנה ארגונית, תוכנת ERP, שתתמוך בעסקיהם הנוכחיים והעתידיים. אך אליה וקוץ בה – תוכנות ארגוניות לתמיכה בארגון גלובאלי, הן לעיתים השקעה, שהארגון אינו מסוגל לשאת, השקעה שמשמעותה סיכון עסקי גדול מדי, במיוחד עבור ארגון בגודל קטן ובינוני.

על מנת לכסות נושאים אלה ולהתמודד עם האתגרים – היצרנים זקוקים לנוסחה, איך לעשות זאת, איך מצד אחד לגדול ולהיות תחרותי אך מצד שני לא לסכן את הביזנס.

הנוסחה ל"ייצור הרזה" המושלם - צורך חיוני באווירה הכלכלית של היום

כיום, האינטרנט גדל לכדי כלי שיתופי עבור ארגונים יצרניים, ופירמות רבות יכולות כיום לגשת למידע קריטי דרך ה-web. כלים וטכניקות חדשים מאפשרים שימוש ביישומים ארגוניים על גבי פלטפורמות web והפיכה שלהם לארכיטקטורה מוטת שירות - SOA.

ההכרזה על פתרונות ה- ERP לפי דרישה, יכולה לעזור ליצרנים הקטנים והבינוניים (שאין להם מחלקות IT גדולות כמו ליצרנים הגדולים) גם לגדול וגם לעסוק בעסקי הליבה שלהם, כמו גם להתמודד מול מתחרים גדולים בגידול העתידי של התפעול, בלי להיכנס להשקעות כבדות בתשתית IT גדולה.

מינוף ה- On-demand  מעלה את רמת "מגרש המשחקים" והופך לאפשרי את תוכנות ה- ERP הטובות ביותר גם עבור ארגונים שידם אינה משגת רכישה של תוכנות אלה. במצב הכלכלי הנוכחי שימור ההון הוא פרמטר מפתח ושדרוג הארגון לתשתיות On-demand מהשורה הראשונה, ללא השקעה של הון, יסייע לארגון היצרני הקטן-בינוני לשרוד ולזכות בשוק. עם סיכוי להאטה בגידול בהזמנות בעתיד הנראה לעין, יישום עקרונות של "יצור רזה" ל-IT הופך להיות הכרחי ולא רק nice-to-have.

בנוסף תוכנות On-demand, יכולות לקדם שיתוף בין השחקנים בשרשרת האספקה בחשבונאות, במשאבי האנוש ובפיננסים. שיתוף פעולה זה בין מספר ספקים ומפיצים, כמו גם קלות הגישה למידע, יספקו את היתרון התחרותי שה- SMB-ים זקוקים לו.

לכן הנוסחה, שהיא צו השעה היום, הינה שימוש במודל צריכת התוכנה רק עבור השימוש – לא עוד השקעות אדירות מימדים בתוכנה, בחומרה ובמחלקות IT, אלא – תשלום רק על פי השימוש.  הוצאת ה-IT לספק התוכנה המתמחה בה בתמורה לתשלום חודשי עבור השימוש בלבד.

אפשרויות יישום

ישנן שלוש אפשרויות ליישום אפליקציית web, המשלבות שיקולי תקציב ושיקולי מחשוב שונים :

· On-premises – טכנולוגיית המיחשוב - הכוללת חומרה, תוכנה ורשת – נמצאים באתר הארגון.

· On-demand, SaaS – התוכנה נמצאת באתר הספק והלקוח יכול לגשת אליו דרך פורטל או דרך האינטרנט.

· On-appliance – זהו מודל כלאיים בו התוכנה מותאמת ומותקנת על שרת המסופק או ע"י הספק או ע"י הלקוח. התוכנה מותאמת ומנוהלת ע"י ספק התוכנה.

בכלכלה של היום, שימור ההון הוא קריטי ושימור ההון הוא הכרחי. מינוף ארכיטקטורת ה- on-demand, יוצרת מודל מחשוב מעורב המאפשר ליצרנים מגודל בינוני להתחרות בדרך כלכלית עבורם. בשוק הגועש של היום, בו היעילות מתבקשת, ישנם ספקים המסייעים בהקטנת הבזבוז בשרשרת האספקה ובשיפור השורה התחתונה – SIT הינה ספק כזה המספק פתרון ייחודי לתחום ה-ERP וה-CRM.

חברת SIT : מרימה את כפפת ההתייעלות בשוק הגועש של היום

דוגמא ליישום ארכיטקטורת SOA במודל on-demand נתמך ע"י חברת SIT  המספקת את תוכנת ה-ERP המתקדמת של יצרנית התוכנה QAD במודל של תשלום לפי שימוש. מודל זה מאפשר ללקוחות, ליצרנים, ליהנות מיתרונות תוכנת ERP גלובאלית מתקדמת התומכת ברב-לאומיות, רב-מפעליות ורב-מטבעיות כאשר הם משלמים תשלום חודשי בלבד, לפי כמות המשתמשים בפועל, ללא צורך ברכישת חומרה, תוכנה או בהכשרת אנשי IT.

IT "ירוק" – תוצר לוואי חיובי של ה-on-demand

ייצור "ירוק" גם הוא נוסף אל הדרישות שמעמידים יצרנים לעצמם. גם מחלקות ה- IT הופכות להיות יותר ירוקות, על מנת לעזור לתהליכי היצור. פתרונות Software as a Service, SaaS, מסייעים בהפחתת צריכת החשמל במרכזי מחשוב, משפרים את היעילות בשימוש בכוח-אדם ובעצם מייצרים יותר בפחות עלויות. התפקיד שממלא השימוש הירוק בטכנולוגיה ילך ויגדל בעשור הקרוב ויהפוך את אופן השימוש בטכנולוגיה לפרמטר מפתח בייצור הירוק.

יצרנים המאמצים טכנולוגיות רזות ע"י מינוף השימוש בתשתיות on-demand, מייצרים באותו זמן התחלות של אסטרטגיות סביבתיות טובות שבהמשך משפרות את התדמית העסקית שלהם ועשויות לסייע בהגדלת השורה התחתונה בתוצאות העסקיות

לסיכום

בכלכלה של היום, יצרנים בשוק הבינוני, נדרשים להתמודד עם אתגרים של שימור מחד ושל גידול מאידך. שוק התוכנה וספקים כמו SIT, הבינו את צורך השעה ופיתחו יישומים עסקיים on-demand, כמו תוכנת ה-ERP ותוכנת ה- CRM, שתוכננו במיוחד לדרישות הייחודיות של היצרנים. יישומים אלה, התומכים ב-on-demand, הינם באותה רמה של עושר פונקציונאלי כמו היישומים ב-on-premises וכוללים את כל היתרונות של תהליך עסקי רזה ללא המחיר של השקעת הון בתשתית מחשוב, תשתית IT, שאינה נחוצה.

ליצירת קשר:

 

גיא יגיש אלטר

מנהל מכירות ושיווק

7292260 050

guya@sitqad.co.il

SIT מקבוצת החברה לישראל מתמחה ביישום והטמעה של ERP ו-CRM, נציגתה הבלעדית של QAD, יצרנית MFG/PRO בישראל, ושותף זהב של מיקרוסופט להטמעת Microsoft Dynamics CRM.