תפריט נגישות

יישום ORACLE Easy - מניסיונה של חברת C4 - Advanced Tactical Systems

אומר אורי בן אמוץ, סמנכ"ל החברה: "קבלנו החלטה עם הגוף המיישם שנטמיע את המערכת ללא בצוע התאמות והקמנו את המערכת בתוך שלושה עד ארבעה חודשים".

אודות החברה 

חברת C4 – Advanced Tactical Systems הנה חברת בת של רפאל אשר הוקמה בסוף 2004. מושבה של החברה באורלנדו, ארה"ב והיא מייצרת מערכות נשק ומערכות מתקדמות אחרות לשוק הצבאי. לקוחות עיקריים: צבאות בישראל ובארה"ב.

 מהלך הבחירה וההטמעה

 מציין אורי בן אמוץ, סמנכ"ל החברה: "חפשנו מערכת בינלאומית אשר תתמוך בניהול לפי פרויקטים ובחשבונאות אמריקאית. בצענו מהלך של בחינה בין מספר חברות ובחרנו להטמיע את מערכת Oracle Easy באמצעות גוף היישום יוניטסק".

  מערכת Oracle Easy הנה מערכת מן המדף, המתבססת על ניסיון צבור של עשרות אלפי התקנות. במערכת תהליכים מוגדרים בנושאים שונים כגון: מלאי, רכש, שיווק והנהלת חשבונות.

 אומר אורי: "קבלנו החלטה עם הגוף המיישם שנטמיע את המערכת ללא בצוע התאמות והקמנו את המערכת בתוך שלושה עד ארבעה חודשים". בשלב הראשון הופעלה המערכת במסגרת של עשרה משתמשים. משתמשי המערכת, למעט מחלקת הכספים, עבדו בעבר במסגרת מערכות מקומיות ולא היה להם ניסיון ביישום והפעלה של מערכת בינלאומית. מסגרת ההדרכה שנדרשה היתה בהיקף של שבועיים ולאחר מכן בוצעה הפעלת המערכת על ידי המשתמשים.

 Cost of Ownership

 מוסיף אורי: "ברקע שלי עבדתי בארגונים גדולים ומורכבים. בארגונים אלה נתקלתי במחיר הכבד של בצוע התאמות בעיקר במהלך מהלכי שדרוג למהדורות מתקדמות של מערכת ה-ERP. מצאתי גם כי לעיתים לא משתמשים בהתאמות שבוצעו.  לשמחתי מצאנו פתרון מתאים לדרישות שלנו במסגרת החבילה הסטנדרטית. יישמנו את כל המערכת: חומרה ותוכנה בסכום מאד סביר, הרבה פחות ממה שחשבנו.

 לגבי התחזוקה החודשית היו גופים שונים שהפחידו אותנו וציינו כי נדרש להחזיק צוות של שלושה ויותר אנשים לשם תחזוקת היישום. אני יכול לציין כי מצאנו שעדיף לנו לא להחזיק מנהל מערכות מידע במשרה מלאה מאחר ואנו מצליחים לקבל מחברת יוניטסק שרות בחצי משרה הן להרחבת היישום והן לטפול טכני במערכת המידע". 

 הרחבת היישום  

 המוצרים המיוצרים בחברת C4 נחלקים למוצרים פשוטים ולמוצרים מורכבים הכוללים תתי מערכות ואלפי פריטים. לשם ניהול נכון של מורכבות הייצור הוטמעו מודול הייצור ומודול ניהול האיכות המאפשר מעקב אחר עמידה בתקנים מיוחדים של בדיקות בתנאי טמפרטורה משתנים.

 אורי מציין: "בנוסף להטמעה של מודול האיכות אנו מבצעים כעת בדיקה לשם הטמעת מערכת ה-BI אשר תאפשר לנו לעקוב אחר הדיווחים ברמה הניהולית, אנו מעריכים כי המערכים יופעלו באופן אופרטיבי בתוך השבועיים הקרובים".

 תובנות

 מסכם אורי: "המפתח להצלחה ביישום של ERP הנו להגדיר את הדרישות ברמה הגבוהה ביותר של הנהלה ותפעול ולתת את הגיבוי המלא למהלך היישום, לא לאפשר לדרגי ביניים ודרגים נמוכים לקבל את ההחלטות. מצאנו כי גם אם לא היה תמיד מענה מדויק לדרישות, תמיד ניתן לכוון לתהליך סטנדרטי במערכת ולמצוא פתרון. ככלל לא קרה לנו אף פעם שהיה ניגוד בין התהליך העסקי לתהליך שהוטמע במערכת".

 ליצירת קשר: ori.ben-amotz@cats-fl.com

 *  *  *  *  *

דגש הספק – חברת יוניטסק

 במסגרת הטמעה של מערכת Oracle easy, ניתן למשתמש, בנוסף למסגרת תהליכים "Best Practice" גם האפשרות לקבל תמיכה יישומית במערך ה-IT. תמיכה זו ניתנת מרחוק כאשר משולבים בה ביקורים בשטח ומפגשים עם משתמשים הן לבצוע הדרכות מרוכזות והן לשם הרחבת היישום לפי הצורך. באופן זה מתמקד הארגון במטרתו העסקית ונהנה הן ממערכת בינלאומית מובילה והן מהידע והניסיון הרחב שנצבר בחברת יוניטסק בתחום יישום ותמיכה במערכות ORACLE.

 ליצירת קשר: עדי גרינברג, C.O.O

adi.grinberg@unitask-inc.com

054-5503479, 04-8535373/112