תפריט נגישות

ERP ON DEMAND – מניסיונה של חברת Enlyten Medical Technologies

אומר רונן זכאי, CTO של חברת Enlyten: "מודל ה-ERP ON DEMAND התאים בהחלט לתפיסה העסקית של החברה. בחברה עובדים אנשים מקצועיים ברמה גבוהה המתמקדים בפיתוח וניהול,

 ON DENAMD/SAAS MODEL

בשנה האחרונה חלה התפתחות מרשימה במודל צריכת שרותי תוכנה בהתאם לדרישה. העיקרון פשוט ודומה לצריכת חשמל: תשלום מתבצע במהלך הצריכה ומחויב בהתאם להיקף השימוש. באופן זה הארגון לא נדרש להשקעה ראשונית מהותית (הקמת תשתיות טכנולוגיות, שרתים, רכישת רישיונות תוכנה), פועל על בסיס מערכת המתופעלת על ידי ספק השרות, ויכול להתמקד בעיקר ביישום ובתפעול העסקי. 


אומר רונן זכאי,
CTO של חברת Enlyten: "מודל ה-ERP ON DEMAND התאים בהחלט לתפיסה העסקית של החברה. בחברה עובדים אנשים מקצועיים ברמה גבוהה המתמקדים בפיתוח וניהול, כאשר פעילויות אחרות: ייצור, משלוחים, ומערכות מידע מתבצעות ב-OUTSOURCING אצל ספקים מתמחים".

 

אודות חברת Enlyten Medical Technologies

חברת Enlyten הנה חברת בת של חברה הולנדית המתמחה בשוק האסתטיקה. החברה מפתחת מכונות המשמשות להסרת שיער, חידושי עור, טיפול בקמטים בטכנולוגיות המבוססות על אור ולייזר.

 לקוחות החברה משתייכים לשתי קטגוריות עיקריות: קוסמטיקאיות ורופאים. בהתאם לרגולזציות קיימות רק רופאים יכולים להשתמש במכונות מבוססות לייזר.

 החברה פרוסה בארה"ב, קנדה, הולנד וישראל כאשר כל סניף אחראי על הטריטוריה שלו  בהביטי מכירות ושירות. בכל המכונות מוטמעת טכנולוגיה מוגנת פטנט – Clinical Network, אשר מאפשרת קבלת והעברת נתונים באמצעות האינטרנט הן לצורך התפעול השוטף והן לצורך מתן תמיכה,הדרכה וטיפול בתקלות.

 מהלך בחירת המערכת

 מוסיף רונן : "כשהתחלנו את הפעילות בישראל, לפני כשנה, החלטנו שאנחנו רוצים לשמר ארגון חכם, יעיל ורזה. התוצאה הנובעת מכך הנה להיעזר במיקור חוץ – Outsourcing בפעילויות אחרות שבהן אין לנו ערך מוסף".

 החברה מבצעת את הייצור אצל קבלן עיקרי, בשיטת Turn Key, אשר מבצע גם את פעילות הרכש הנדרשת. גם חלקים מהפיתוח מתבצעים אצל גורמי חוץ בהתאם לצורך.

 מוסיף רונן: "להנהלת החברה ניסיון רב בתחום המחשוב הארגוני. היינו ערים לכך שהטמעת מערכת בשיטה המסורתית תביא לכך שנאלץ לגייס עובדים ולממן עוד מחלקה".

הוקם צוות מצומצם לבחינת מערכות ERP אשר אף הגדיר את הדרישות בעיקר בתחומי הרכש, חשבונאות ומכירה. נבחנו תוכנות בינלאומיות שיכלו לתת תמיכה בפעילות הבינלאומית של החברה. בסיכומו של תהליך הועמדו לבחירה סופית מערכת ERP במתכונת היישום הרגילה ומערכת ERP המאפשרת יישומה גם במודל ה-ON DEMAND.

אומר רונן: "בחרנו במערכת MFG/PRO המשווקת ומיושמת בארץ על ידי חברת SIT. אנשי SIT הפגינו ניסיון וידע רב ביישום המערכת בחברות היי-טק, וכן ידעו להציע לנו בזמן את קבלת שרות ה-ON DEMAND מאחר והבינו שאנו מחפשים פרויקט רזה – OUT OF THE BOX על פני יישום מסורתי".  

תכולה ותפעול שוטף

 במערכת הוקמו חברות שונות, בהתאם לפריסה הבינלאומית של הארגון והוגדרו גם כללים לניהול קונצרני. במערכת מנוהלים תהליכי המכירה, רכש, שרות, פיננסים ומוטמע נושא ניהול מספרים סידוריים. המערכת מתופעלת על ידי המשתמשים במדינות השונות באמצעות רשת האינטרנט.

 מדגיש רונן: "ההוצאה החודשית שלנו הנה בהיקף של 1,000$ וכוללת את מספר המשתמשים הנדרש ותמיכה שוטפת. היישום בוצע בהיקף של עשרות שעות ובמהלכו הועבר ידע למשתמש עיקרי בחברה, אשר מדריך את משתמשי המפתח האחרים".

חברת SIT מטפלת בכל נושאי התשתיות והגיבויים וכן העמידה איש קשר מטעמה אשר מכיר את היישום שבוצע בחברה ונותן תמיכה וסיוע בהתאם לצורך.

רונן: " להנהלת החברה אין שום בעיה בקשר לכך שניהול הנתונים נשמר מחוץ לארגון. לטעמי הנתונים מוגנים באותה רמה ואולי אף יותר על ידי הגורם החיצוני. אני יכול לציין שזמני התגובה, נכון להיום, גם מארה"ב וגם מהולנד הנם מהירים ביותר. בנוסף, שימרנו את האופציה להחליט בכל זמן נתון, בתיאום עם SIT , היכן לבצע את ה-HOSTING  של השרת".

תובנות

רונן מסכם את התובנות שלו מהמהלך שבוצע כדלקמן:

 " ראשית, המהלך הקטין את החשיפה והסיכון של החברה – אם היינו צריכים בשלב הנוכחי להשקיע עשרות אלפי דולרים במערכת בסיסית, היינו נדרשים להפנות משאבים מה-CORE BUSINESS לפעילות תומכת. במודל ה-.ON DEMAND נוכל בעתיד להתפתח או לצמצם את השימוש במערכת בהתאם לצורך. בנוסף, הטמענו מערכת רחבה אשר תאפשר לנו להתפתח במסגרתה בעתיד. רכשנו את האפשרות לנהל מערכת מידע, התומכת בפריסה בינלאומית, במחיר חודשי נמוך במיוחד".

ליצירת קשר: ronenz@enlyten-mt.com

לסקר צרכים: ERP ON DEMAND - לחץ כאן

*  *  *  *  *

דגש הספק חברת SIT

 חברת SIT המייצגת בישראל את QAD האמריקאית, יצרנית תוכנת ה-ERP לארגונים יצרניים MFG/PRO, מאפשרת לאחרונה את פתרון ה- ERP שלה במודל של on-demand. באמצעות מודל זה, בו הלקוח משלם לפי השימוש, מאפשרת SIT לחברות קטנות ובינוניות לשדרג את עצמן לרמה של חברות מתחרות גדולות.
ללא אפשרות זו, המסופקת ייחודית ע"י SIT, היו נאלצות החברות הקטנות והבינוניות להיכנס להשקעות גדולות ברכישת ERP מבחינת עלות רישיונות, חומרה וכוח אדם או להתפשר על פתרון זול ופחות איכותי. לשתי האפשרויות יש משמעות רצינית מבחינת חשיפת הארגון לסיכונים עסקיים.
פתרון ה- ERP on-demand של SIT משלב את הטוב מכל העולמות : מצד אחד הארגון מקבל פתרון ארגוני מן השורה הראשונה, העונה בצורה שלמה על כל צרכי הארגון הגלובאלי הבינלאומי, כולל תמיכה בארגון רב-מפעלי, רב-מטבעי ורב-לשוני,  כנדרש היום מחברות רבות בשוק התחרותי. ומצד שני אין לארגון את הסיכון שבכניסה להשקעות גדולות הן בתוכנה ובחומרה והן בבניית מערך כוח אדם מיומן בתוך הארגון. הארגון פנוי לעסוק ב- main business שלו ולא ב- IT.

מודל ה-  ERP on-demand המוצע ע"י SIT מוצע בכמה אופנים :

1.      On-premises – ה-IT, הכולל תוכנה, חומרה ורשת באתר הלקוח ומטופלים ע"י מומחי SIT באתר הלקוח.

2.      SaaS, on-demand – התוכנה נמצאת באתר SIT (או אצל ספק שירותי רשת) והלקוח יכול לגשת אליו דרך פורטל או דרך ה-web.
הלקוח נהנה מהעובדה שמומחי SIT נותנים שירותי on-demand למספר לקוחות בשל הניסיון והמומחיות הנצברים וכן השיתוף בין פיתוחים והרחבות בתוכנת ה- ERP המשותפים בין הלקוחות השונים.

 ואי אפשר בלי מספר מילים על ייצור ירוק – פתרונות Software as a Service, SaaS, מסייעים בהפחתת צריכת החשמל במרכזי מחשוב, משפרים את היעילות בשימוש בכוח-אדם ובעצם מייצרים יותר בפחות עלויות. התפקיד שממלא השימוש הירוק בטכנולוגיה ילך ויגדל בעשור הקרוב ויהפוך את אופן השימוש בטכנולוגיה לפרמטר מפתח בייצור הירוק.

 ליצירת קשר: oferc@sitqad.co.il


SIT מקבוצת החברה לישראל מתמחה ביישום והטמעה של ERP

ו-CRM, נציגתה הבלעדית של QAD, יצרנית MFG/PRO בישראל, ושותף זהב של מיקרוסופט להטמעת Microsoft Dynamics CRM.