תפריט נגישות

מסיבת עיתונאים עם משה חורב, מנכ"ל אורקל ישראל וסגן נשיא באורקל העולמית

סקר משה חורב את המצב הכלכלי, פעילות אורקל ומיקודה בהעצמת הארגון העסקי. אלברטו מרנפלד, סמנכ"ל מכירות באורקל, הציג פתרון ERP חדש - Oracle Easy המיועד לעסקים קטנים ובינוניים.

בתמונה: מימין לשמאל: אילן שפיגלמן מנהל אגף השיווק, משה חורב, מנכ"ל אורקל ישראל וסגן נשיא באורקל העולמית, אלברטו מרנפלד – סמנכל מכירות אפליקציות.

 מסיבת העיתונאים נערכה במועד פתיחת שבוע אורקל.  

 משה חורב התייחס בדבריו למצב הכלכלי הנוכחי וציין שמחצית מהיקף היצוא התעשייתי מתבצע לארצות הברית ולפיכך תחווה התעשייה הישראלית וההיי-טק אתגרים לא מעטים בשנה הקרובה ואולי גם מעבר לכך. מאידך, היותנו משק קטן המבוסס על חברות קטנות יחסית, מעניק למשק הישראלי יתרון שאין לאחרים ביציאה מהמשבר ובייחוד בזכות הזריזות, התושייה וכושר ההמצאה.

 לדעתו של משה חורב על הממשלה, בעת הזאת, להגדיל את תקציב המדען הראשי ולאפשר ליזמים ישראליים ממון נוח בשלב ה-SEED. בנוסף, יש לעודד חזרה של מרצים לאוניברסיטאות ובכלל זה את המחקר האוניברסיטאי שמהווה בארה"ב מוקד מרכזי לצמיחה של חדשנות טכנולוגית ועסקית.

 בהתייחסו לאורקל העולמית ציין משה חורב את התנהלותה השמרנית ובכלל זאת את ההשקעה העצומה שבוצעה בשנים האחרונות בגל של רכישות ובהיקף של למעלה מ-25 מיליארד דולר. השקעה זו בוצעה לדבריו מתוך כסף ריאלי ולא וירטואלי.

 חורב ציין כי באורקל העסקים כרגיל, ממשיכה את גל הרכישות ובכלל זאת רכשה לאחרונה את חברת PRIMAVERA שלה מרכז פתוח בישראל. סך הכול עובדים באורקל ישראל כ-280 עובדים.

 בהתייחסו להיצע של אורקל לשוק המחשוב הארגוני ציין חורב את המעבר של הפתרונות לקומודוטיזציה –פתרונות תשתיתיים המעניקים לעסקים יתרונות עסקיים באופן סטנדרטי.

כמו כן ציין את התפתחות מודל ה-SAAS – תוכנה כשרות, המאשר ללקוח להשתמש בפתרון ולשלם פר שימוש. 

אורקל מאפשרת לעסקים לשמר את מערכות המידע בה הושקע כסף רב ולבצע אינטגרציה והוספה של פתרונות מתמחים על ידי סביבת האינטגרציה – FUSION. באופן זה יכול הלקוח להרחיב את התמיכה המחשובית הניתנת לארגון ללא צורך בבצוע שינויים יקרים וממושכים במערך הארגוני הקיים.

חורב גם ציין כי הלקוחות מצפים מאורקל להיות שותף לפתרון שתומך בעסק שלהם. ואכן אורקל דוגלת בגישה זאת ומאפשרת ללקוחות להנות מתובנות עיסקיות - BEST PRACTICE - שנוצרו על בסיס ידע וניסיון עם עשרות אלפי לקוחות.   

אלברטו מרנפלד, סמנכ"ל אפליקציות באורקל הכריז על מערכת . ORACLE EASY מערכת ERP לעסקים קטנים מוכנה ומאפשרת הפעלה שוטפת בתוך ארבעה חודשים מהתקנה.   

אלברטו מנה את רכיבי המערכת העיקריים:

 א. מערכת הבנויה על בסיס תהליכים עסקיים – שהוגדרו על בסיס הניסיון הצבור באורקל במסגרת כ-40,000 התקנות ERP.  מערכת ה-ERP המוצעת מטמיעה תהליכים חוצי ארגון כגון תהליך מתחזית לאספקה - פתרון END TO END המתרכז בתהליך העסקי ומבטל את הצורך ביישום לפי מודולים, יישום שהיה מאד יקר ולא אינטגרטיבי.

 ב. תמיכה במשתמש באמצעות טכנולוגיה ייחודית – UPK. תמיכה זו מקלה מאד על המשתמש לאמץ את מערכת המידע החדשה וחוסכת שעות יישום רבות ויקרות.

ג. טכנולוגיה לטיוב והסבות נתונים –המקצרת לפחות בשלושה רבעים את המהלך המהווה בפרויקטי ERP צוואר בקבוק משמעותי.

 ד. מערכת BI מוכנה למנהלים – היכולים משלב הפעלת המערכת להסתייע במערכת בינה עסקית בעת בצוע החלטות עסקיות.

אורקל ישראל צופה כי המערכת תאומץ בעתיד הקרוב על ידי עשרות ארגונים מקרב השוק הישראלי.