תפריט נגישות

סקירת כנס: אינטנטיה מציגה פתרון ERP מתקדם לענף הפלסטיקה

כחלק מהאסטרטגיה של חברת "אינטנטיה",להתאים פתרונות ניהול מתקדמים לענפים בהם הם מתמחים, נערך לאחרונה כנס שלישי בסדרת כנסים, בו הוצגה מערכת ERP מתקדמת המותאמת במיוחד לענף הפלסטיקה.

 את הכנס פתח מנכ"ל אינטנטיה, עוזי יערי, אשר הציג תחילה את חברת "אינטנטיה", הפועלת בשוק הישראלי כבר 25 שנה, ומטמיעה את מערכת ה- ERP הבינלאומית M3 (MOVEX)  כבר 12 שנה. אינטנטיה ישראל נחשבת שותפה בכירה של "לאוסון", החברה השלישית בגודלה בעולם בתחום ה- ERP. בהמשך הציג יערי את ייחודה של מערכת M3 (Movex) כמערכת המתמחה בכ-7 ורטיקלים, בחברות בכל העולם, ובהם תחום הפלסטיקה. עוזי יערי הציג את היתרון שמציעה מערכת M3 לחברות אלו, מבחינת המומחיות והניסיון של הצוות המיישם אשר מכיר את התחום, ומספק פתרון מחשובי  ניהולי המותאם לענף ועובד בחברות רבות בארץ ובעולם וכן מחויבות החברה להמשיך ולקדם את הפתרון המחשובי לענף הייעודי.

 מנחם רוזנבלום, מנכ"ל משותף ב"אלטרנטיבה", התייחס בדבריו לחמשת האלמנטים שלדעתו מוכרחים להיות בפרוייקט ERP על מנת שיצליח: הגדרה טובה של מהו הפרויקט, התאמת הפרויקט לארגון, מחויבות הנהלה לפרויקט, התאמת ציפיות והגישה של הארגון לפרויקט.

 מנהל תחום יישום הפלסטיקה באינטנטיה ישראל, ברוך בראנץ, הציג את פתרון M3 לתחום הפלסטיקה. ברוך הציג את המאפיינים של ענף הפלסטיקה, בו ישראל נחשבת למובילה עולמית, והתייחס ליתרונה של מערכת  MOVEX, כמערכת הנדסית פרמטרית. הודגש תהליך היישום המהיר יחסית במתודולוגיית Quick-Step לענף הפלסטיקה, התהליכים והצרכים הייחודים המאפיינים את תעשייה זו, וכן הפתרונות שמציעה מערכת M3 לצרכים אלה.

 

גיא פאר, מנהל מוצרי תכנון מתקדמים באינטנטיה ישראל הציג את האתגרים הקיימים בתכנון בתעשיית הפלסטיקה תחת אילוצים, כגון: קיבולת מכונות, קיבולת וזמינות עזרי ייצור כגון תבניות, זמינות טכנאים, זמינות חומרי גלם וחומרי גלם חלופיים ועוד. לאחר מכן, הדגים את הכלי הסימולטיבי לזימון ותכנון הייצור תחת אילוצים והציג את שיטת התכנון המאפשרת את קו הייצור האופטימלי, תוך עמידה בזמני אספקה ללקוחות.  

 דוד לובצקי, מומחה תחום POWER מבית IBM סקר את שרתי ה-6 POWER, הטכנולוגיה המתקדמת ביותר ב IBM. הכוח והעוצמה של מערכת זו טמונה ביכולת לבצע איחוד של מערכות הפעלה שונות, ולהשתמש במערכת אחת חזקה ויציבה במקום ב"חוות שרתים" עם מספר רב של שרתים. המערכת מחולקת וירטואלית למספר רב של שרתים, כאשר היתרון המרכזי הוא שניתן להעביר משאבים (זיכרון, מעבדי CPU ועוד) מאפליקציה אחת לאחרת, בשעות שונות של היום. גם היישום של מערכת (MOVEX) M3 יכול להתבצע על מערכת Power 6  ולחסוך שימוש במספר רב של שרתים.

לקראת סוף הכנס, הוצגו שני סיפורי לקוח. מנהל התפ"י בחברת רביב - אודי  סבן, הציג את פרויקט היישום של כלי תכנון ייצור תחת אילוצים מבית Lawson. אודי ציין כי לפני הטמעת המערכת, הייתה שיטת התכנון במפעל ידנית; לאחר סיום הפרוייקט, מצליחה החברה לקצר את הזמן המושקע בתכנון הייצור, לשפר את איכות התכנון והבקרה על גודל מנות הייצור, להגדיל את ניצולת המכונות ולזהות צווארי הבקבוק, לזהות פוטנציאל לשיפור תהליך הייצור ויצירת תהליך ייצור שוטף. התוצאות היו מיידות, שופרה העמידה במועדי האספקה, הופחתו עלויות כח האדם, שופרה האפקטיביות של הייצור, קטן היקף המלאי ושופרה תשתית הנתונים.

 מנהל מערכות המידע בלגין טובופלסט, עמוס עוז, סקר את פרוייקט היישום בחברת לגין שבו מערכת M3  החליפה מספר רב של מערכות מחשוב מקומיות. עמוס סקר את הסיבות העיקריות לבחירת מערכת M3  בניהם: היותה מערכת בינלאומית, חוזקה הפיננסי של החברה, הכרותה המעמיקה וניסיונה בפרויקטים בענף הפלסטיקה, וכן מקצועיות צוות אינטנטיה.

 

*  *  *  *  *

אינטנטיה ישראל מתמחה במתן פתרונות ERP כוללים, תחת קורת גג אחת.

אינטנטיה הינה נציגתה הבלעדית בישראל של חברת Lawson האמריקאית, יצרנית מערכות ERP השלישית בעולם. החברה משקיעה מדי שנה כ- 150 מיליון דולר במחקר ופיתוח, במטרה לפתח את המוצרים המתקדמים ביותר בתחומם. בסקר חיצוני של חברת Aberdeen אשר בדק עלות מול תועלת של מוצרי ERP, קובעת החברה הסוקרת כי המוצר M3 של חברת לאוסון, הינו בעל היחס הטוב ביותר בין העלות לתועלת המתקבלת.

אינטנטיה מטמיעה ומיישמת את מערכתM3 (Movex)  מבית Lawson , המתקדמת ביותר בשוק ה ERP, בארגונים מובילים במשק הישראלי, החל מ-1996. עד היום הוטמע המוצר בכ- 100 פרוייקטים,: בין לקוחותינו: כרמל מזרחי, ישפאר, תנובה, דלתא, דקסון, קמהדע, אלכם מדיקל, פלסטרו, כרומגן, בסט קרטון, רומולד ועוד.  חברת אינטנטיה הינה בבעלות אלי מייזלס ויושבת בקרית אריה בפתח תקווה.