תפריט נגישות

אורח באתר - עוזי יערי, מנכ"ל אינטנטיה ישראל

עוזי יערי סוקר את פעילות אינטנטיה בשוק ה-ERP, מפרט לגבי משמעויות הרכישה שבוצעה על ידי חברת LAWSON האמריקאית ומציין את חזונו בהקשר לפעילות בארץ ובחו"ל.

 שמואל מרדלר: עוזי, נא שתף אותנו בתובנות שלך לגבי שוק ה-ERP ומיקומה של אינטנטיה בשוק זה.

 עוזי יערי: נקודת המבט שלי הנה נקודת מבט מקצועית המתבססת על פעילותי וניסיוני בהטמעת מערכות ERP בארגונים.

 בשנים האחרונות השוק מוצף בפתרונות ERP, והספקים השונים פועלים  בכל ענפי השוק השונים. על אף שמערכות ה-ERP מאפשרות מתן מענה רחב לחברות וארגונים, עדין לכל חברה יש את הייחודיות הענפית והמאפיינים התהליכים והעסקיים שלה. 

 אינטנטיה מספקת ומיישמת מערכת ERP המתמחה במספר מגזרי שוק, באותם ורטיקלים חברת אינטנטיה מובילה את תחום פתרונות ה ERP. עבור כל מגזר שוק יש לאינטנטיה פיתרון ERP מקיף, המאפשר מתן מענים פרטניים לורטיקל עצמו. לאינטנטיה מנהלי ורטיקל, אשר מהווים מרכזי ידע מובילים וייחודיים בתחום, כך אנו מקדמים את לימוד הורטיקלים בחברה, ומעשירים את מתודות היישום.

לכן, אנו מציעים ללקוחות פתרון מקיף, מקצועי ויציב לאורך זמן לעסקים שלהם, וכתוצאה מכך ההטמעה ושימור ההשקעה הינה ביחסי עלות תועלת מיטביים הטובים ביותר.

 מגזרי השוק בהם אנו מתמחים הנם: אופנה, מזון ומשקאות, פרמצבטיקה, הפצה, אריזות, פלסטיק, ייצור תהליכי, שירות ושכירות.

 שמואל:אינטנטיה, שמקורה בשבדיה, נרכשה על ידי חברת LAWSON האמריקאית. האם תוכל להרחיב לגבי משמעויות הרכישה? 

עוזי: Lawson סיימה את המיזוג עם אינטנטיה בסוף 2006 ופונה לשוק עם שני קווי מוצרים:

 הקו הראשון נקרא M3 (Move Make Maintaine)  והוא מאגד בתוכו את מערכת ה-ERP Movex שפותחה במקור על ידי אינטנטיה ושמהווה היום את שלד המוצרים העיקרי של החברה. את המוצר הזה, חברת Lawson מפתחת ומקדמת לחזית הפתרון. קו המוצרים השני נקרא - S3 – מערכת ERP לתחומי ממשל, בתי חולים וביטוח.

 Lawson אימצה את החזון הורטיקלי, לפיו היא מפתחת את מוצריה, מתודות היישום והפיתוח העתידי של המערכת. Lawson ממקדת את פעילויות ההטמעה בארצות הברית  שם מתנהלים היום עשרות פרויקטים בורטיקלים השונים. 

 לאחרונה הכריזה Lawson על מהדורה חדשה ל - 3M  אשר במסגרתה הוטמע ממשק משתמש חדש ומתקדם המכיל רכיבים המאפשרים לנו להעניק ללקוחותינו חוויית משתמש אמיתית.

 כמו כן הוכרזו מוצרי תכנון מתקדמים ופתרון מתקדם ביותר בתחום ה- CRM.

אינטנטיה ישראל הנה השותף העסקי הבכיר והוותיק ביותר של Lawson. לפני כשנה הכריזה Lawson על אינטנטיה ישראל, ככזאת, Lawson פותחת את הדלתות בעולם בפנינו, במסגרת זו אנו מבצעים פעילויות של הובלת פרויקטים וליווי הקמה של גופי יישום באירופה וארה"ב.

שמואל: מהם הפרויקטים שבצעתם בשנה האחרונה?

עוזי: בשנה האחרונה התמקדנו בפרויקטים בלקוחות חדשים כגון: אגמו ורגוס, דקסון, קאטה, עמיעד, סייפן ואלגו השקיה. בחודש האחרון העלנו לאוויר את החברות: תדיר גן,  אורטל ורומולד ולאחריהם נעלה את חברת לגין וטובופלסט.

מאידך עסקנו בפעילויות של העמקת הטמעה וביצוע ROLL OUT בלקוחותינו הקיימים, כגון: חברת רביב - לשלושה אתרים לחו"ל, אורן, סיפן והבונים לארה"ב, פלסטרו לברזיל וסין ועוד.

ביצענו במספר לקוחות פעילות למעבר מהדורה: פרנקל כ.ד, י.מ.א, אקרשטיין ועוד.

שמואל: אחד הפרויקטים המורכבים ש"עלו לאוויר" הנו פרויקט דקסון – האם תוכל להרחיב לגבי תכולת הפרויקט?

 עוזי: אינטנטיה ביצעה בדקסון פרויקט מהמורכבים, המאתגרים והייחודיים בענף.

במהלך הפרויקט, אינטנטיה יישמה את מערכת M3  לענף הפארמצבטיקה, בנוסף אינטנטיה הייתה  האינטגרטור המלא של הפרויקט, במסגרתו בוצע יישום מערך מעבדה ע"י חברת סטאר לימס, ויישום מערך MES ע"י חברת קונטל.

 בפרויקט נדרשנו למספר מורכבויות - שכבה על שכבה:

 השכבה הראשונה, הנה שכבת האינטגרציה של מערכת M3 עם מערכת LIMS ומערכת ניהול רצפת ייצור ומחסן.

 השכבה השנייה היתה הטמעת מערך לתכנון שרשרת אספקה שמקיף מספר אתרי ייצור, המחייב הכנת תוכנית קפדנית לייצור והפצה בין האתרים השונים. תוצרי התכנון מתבצעים ברזולוציה גבוהה ובסטנדרט שחברת ייצור מורכבת בענף הפרמצבטי כמו דקסון מחויבת לו, הן בתחום ההצטיידות והן בייצור,  ומביאים לחסכונות ולתועלתיות גבוהה.

 השכבה השלישית היא ניהול של מספר חברות פיננסיות ולוגיסטיות כולל קשרי הגומלין הלוגיסטים והפיננסים שבניהן.

 הפרויקט בוצע תחת מעטה מורכב של ניהול האיכות, ואלידציה מלאה של כל המערכות ועמידה בתקנים קפדניים, ואכן כל התוצרים עמדו בהצלחה בביקורות במהלך ובסיום הפרויקט.

 עפ"י מתודולוגיית היישום שלנו, הקצנו במהלך הפרויקט שלב להעברה מלאה של הידע ליחידת המחשב של דקסון. שלב זה הינו ייחודי ליכולות של אינטנטיה והמוצרים אותם היא מיישמת.

 על ידי כך, יכלה חברת דקסון לקחת בעלות מלאה על שלב ההדרכות, הפיילוטים והעלייה לאוויר, ובוודאי על התפעול השוטף שלאחר מיכן העלייה לאוויר.

בכך מימש הפרויקט את חזון אינטנטיה ליישום מערכת בתקציב יידוע מראש ובעלות תועלת נמוכה ומיטבית.

 דקסון נוכחה לדעת במהלך הפרויקט ולאחריו שבזכות מוצר ERP ממוקד לתעשייה וידע מקיף ביותר שהגיע מ Lawson ונצבר בארץ,  ניתן לעמוד בייעדי פרויקט יומרניים ובעלויות קבועות.

 לאחר הטמעת המערכת לא היה שינוי בגודל יחידת המחשב, אשר תומכת בצורה מלאה במערכת, מתחזקת ומקדמת את המערכת. כל זאת כתוצאה מהמתודולוגיה שלנו, שעיקריה להגיע לאתרי הלקוח  עם ידע וניסיון, להעביר את הידע, להכשיר את יחידת המחשב ולהביא לעצמאות תפעולית של הארגון.

שמואל: מהו החזון שמוביל את פעולתך כמנכ"ל אינטנטיה ישראל ?

 עוזי: החזון שלי מחולק לשלושה מרכיבים עיקריים:

 למקד ולפתח את הורטיקאלים בארץ אל מול השוק בישראל שהוא מורכב ותחרותי, בכך להביא את הבשורה של יישום ורטיקלי לענפים אליהם אנו פונים. בשורה זו תביא את הלקוחות המשתייכים לענפים אלו, ליישום מהיר, איכותי ויעיל, ולתחזוקת מערכת יעילה במיוחד לאורך שנים רבות.

 לתמוך בהקמת גופי יישום נוספים בארץ, שיישמו את ה M3 באותה הצלחה ויעילות שאנו הנהגנו, ושיתמקדו בעיקר בארגונים המשתייכים לשוק ה  SMB.

 לפתח את הפעילות של אינטנטיה ישראל בחו"ל, שם אנו נחשבים למומחים ובעלי שם בתחום היישום וניהול הפרויקטים.  

 ליצירת קשר: uzi.yaari@intentia.co.il