תפריט נגישות

משולחן האנליסט – הדרך להשגת גמישות עסקית. באדיבות חברת המחקר Quocirca

גישה כזו מחייבת אימוץ סטנדרטים וירטואליזציה של התשתית הטכנולוגית יחד עם בחינה של שרשרת הערך הארגונית המקיפה את לקוחות וספקי הארגון כאחד

נקודות עיקריות

 1. ה-Business נמצא בשינוי מתמיד – לכך נדרשת יותר תמיכה טכנולוגית

 משך הזמן של "חלונות ההזדמנויות" של העסקים הולך ומצטמצם (משך החיים של מוצרי צריכה נמדד כיום בשבועות ולא בחודשים) ופרויקטים אשר נמשכים חודשים רבים הופכים להיות פחות ופחות רצויים על ידי הארגונים. הגמישות הנדרשת כיום הנה צורך חיוני ביחס לעבר.

 2.  ישנו אימוץ הולך וגובר של טכנולוגיית SOA – ארכיטקטורה מונחית שירותים

 ארגונים בוחנים את השימוש ב-SOA כארכיטקטורה שתאפשר תמיכה טכנולוגית   בפעילויות העסקיות של הארגון. יש לממש את הארכיטקטורה באופן גמיש ובסביבה   שאינה תלוית חומרה ומערכות הפעלה.

 3. הארגון ימשיך להפעיל ערב רב של יישומים אך יש להגביר את האינטגרציה

 הארגונים בצעו השקעות רבות בתשתיות חומרה ובפתרונות תוכנה ולא סביר ששינוי גורף יתרחש בטווח הזמן הקצר. אם זאת וירטואליזציה של הטכנולוגיה התשתיתית ואינטגרציה של השירותים המתקבלים מהיישומים הקיימים יאפשרו תמיכה טובהיותר בצרכי הארגון כיום ובעתיד.

 4. יש להיערך לשינוי עכשיו

 ארכיטקטורה מונחית שירותים, מבוססת על סטנדרטים פתוחים, תאפשר תמיכה במידע הארגוני ובגמישות הנדרשת. הסטנדרטים למימוש הוגדרו וטכנולוגיית

ה-SOA נמצאת בשלבי אימוץ מתקדמים על ידי ארגונים רבים.

 5. "קירות הזכוכית" בין הארגון ושותפיו העסקיים נעלמים 

 יש לתמוך בתהליכים העסקיים המתבצעים בין  הארגון ושותפיו העסקיים (לקוחות וספקים) וזאת על ידי תמיכה טכנולוגית מקיפה לכל אורך התהליך.       

לסיכום

 ארגונים המעוניינים ליצור סביבה גמישה התומכת בתהליכיהם העסקיים נדרשים לעבור לתשתית התומכת בתהליך ואשר אינה מוגבלת על ידי סביבת חומרה / תוכנה מסוג זה או אחר. דבר כזה יכול להתבצע על ידי אימוץ ארכיטקטורת מונחית שירותים – SOA – התומכת באינטגרציה של היישומים הקיימים ובארגון ובהשתנות העתידית של התהליכים העסקיים. פתרון התומך בתהליך העסקי מקצה לקצה יעניק לארגון יתרון תחרותי רב יותר על פני פתרון המבוסס על יישומים מקומיים.  

 

למאמר המלא באנגלית

 

 

Contacts:

Clive Longbottom

Quocirca Ltd

Tel +44 1189 483 360

clive.longbottom@quocirca.com

 

Elaine Axby

Quocirca Ltd

Tel +44 20 8874 7442

elaine.axby@quocirca.com

 

 

To contact Quocirca or to see other of their reports, go to www.quocirca.com.

 

REPORT NOTE:

This report has been written independently by Quocirca Ltd to address certain issues found in today’s organisations. The report draws on Quocirca’s extensive knowledge of the technology and business arenas, and provides advice on the approach that organisations should take to create a more effective and efficient environment for future growth.