תפריט נגישות

סקירת כנס: פתרונות תוכנה לניהול והתייעלות הייצור - MES 2008

כחלק מהראיה האסטרטגית של קבוצת ג'נרל מהנדסים בנושא תוכנה לניהול והתייעלות הייצור ובהמשך להבנה כי מנוע הצמיחה וההתייעלות הבא בחברות ומפעלים יצרנים הנו יישום מערכת MES לניהול והתייעלות הייצור


הכנס התאפיין במספר רב של משתתפים (כ-75 איש) ובמגוון רחב של חברות מתעשיות שונות (כ-42 חברות שונות).

 

במהלך הכנס בוצעו מספר מצגות תוך התמקדות ביעילות הפתרון והיתרונות שיישום המערכת מקנה לחברות השונות.

 הכנס נפתח במצגת של מר אורן גיזנפלד, מנכ"ל ג'נרל מהנדסים, שהציג את קבוצת ג'נרל מהנדסים תוך התמקדות בחשיבות שקבוצת ג'נרל מהנדסים נותנת לתחום התוכנה והבנה שיישום מוצלח ועמידה בזמנים, שימוש בטכנולוגיה המתקדמת של חברת General Electric  ומתן שירות מתמיד ללקוחות, מקנה לקבוצת ג'נרל מהנדסים את יתרונה המשמעותי בתחום.

לאחר מכן הוצגו ע"י מר יאיר ריפקין סמנכ"ל תפעול שמן תעשיות, השיקולים והתהליך שעברה חברתו (שמן תעשיות)בתהליך הבחירה והיישום של מערכת MES, המצגת התבססה על ניסיונו ביישום מערכת MES בחברתו.  בין הפרמטרים החשובים שהביאו לבחירת המערכת:

•         תוכנה שתיתן מענה להפעלת המתקנים באופן שלא יהיה נחות בשום פרמטר מהמצב הקיים.

•         שמירת מידע לאורך זמן בפורמט נגיש וקל לתפעל.

•         שמירת כל המידע הקיים מבלי שיהיה צורך להגדיר מראש פרמטר בעל עניין.

•         יכולת להשוות בין פרמטרים שונים על ציר זמן נתון.

•         יכולת לייצר דוחות מקוונים ללא צורך בהתערבות.

•         ממשק פשוט ונוח למערכת ה-ERP.

מר יאיר ריפקין גם התייחס לבחירה שבוצעה במערכת ובגוף המיישם:

•         GE Fanuc

–        חברה גדולה ומוכרת.

–        ניסיון מצטבר בעולם.

–        גמישות ויכולת עדכון והרחבה (ורסטיליות ומודולריות).

•         ג'נרל מהנדסים

 –        נסיון בהטמעת הפתרון

 –        חדשנות והובלה.

 –         שרות: צוות שמשך אותנו קדימה לכל אורך הדרך

 

בהמשך היום הציג מר צחי סטרומזה מנהל מחלקת פתרונות תוכנה בג'נרל מהנדסים, מצגת בנושא:"יום בחיי המשתמש". המצגת התבססה על הצגת פרויקט שמן והתמקדה במבט המשתמש (הנהלה בכירה, הנהלת ייצור, אנשי ייצור, מהנדסים) תוך השתלטות בזמן אמת על מערכות שמן.

המצגת נתנה דוגמאות על אופן השימוש במערכת של מגוון המשתמשים, כגון: אופן דיווח תקלה (Downtime) ע"י אנשי הייצור, מעקב וניתוח תקלות וסיבות לירידה בתפוקה ע"י המהנדסים, הזנת נתוני איכות ע"י אנשי המעבדה והפקת דו"חות OEE ע"י רובד ההנהלה.

 

לאחר הפסקת הצהריים הוצג Demo ע"י Mr Johan Smeyer מנהל מסחרי של מערכות MES בחברת General Electric בנושא עקיבות אחר תהליכים וחומרי גלם בתהליך הייצור, ניתן דגש על היתרונות והשימושים במודול זה ואופן התממשקות למערכות ERP. ה-Demo התבסס על פרויקט שייושם בחברה לייצור נייר ומוצרי נייר באירופה.

בהמשך היום הוצגה מצגת ע"י מר אמיר יוספי מנהל מחלקת מוכנות ציוד באינטל ישראל בנושא Lean.

אמיר הנו מוביל צוות ההטמעה של מתודולוגית Lean בחברת אינטל ישראל. תחום זה מתמקד בהתייעלות הארגון תוך ייעול תהליכים שאינם מקדמים ייצור או תורמים לאיכות המוצר ("בזבוז משאבים") המצגת התבססה על ניסיונו של אמיר בחברת Boeing

העולמית שם הוכשר ולמד את המתודולוגיה לצורך יישומה באינטל.

את הכנס סגר מר רון יוספי מנהל GE Fanuc Israel במצגת בנושא: טכנולוגיה חדשה, שהתמקדה בפיתוחים העתידים של חברת General Electric בתחום התוכנה, ביניהם כלים בנושא ה-Lean המתממשקים לפתרונות ה-MES של General Electric.

מהתגובות והמשובים שהתקבלו בסוף הכנס, התברר באופן חד משמעי שהנושא הינו חשוב ומעניין וחברות רבות רואות בעין אחת את האסטרטגיה של ג'נרל מהנדסים המציגה את  השלב הבא בהתייעלות המפעל, תוך התממשקות מצד אחד לרצפת הייצור ומהצד השני למערכת ה-ERP הארגונית, ביישום פתרון כולל של מערכת MES.

ליצירת קשר: צחי סטרומזה, מנהל מחלקת פתרונות תוכנה, ג'נרל מהנדסים בע"מ

Zachis@geneng.com

09-8662822

052-3276814