תפריט נגישות

דבר המומחה: עוז חורין, מומחה לעיתוד מלאי, תחזיות והמלצות רכש

עוז סוקר את היתרונות שביישום מתודולוגיות וטכנולוגיות תומכות בתחום המלאי ומשווה בין בצוע פרויקטים בארץ ובחו"ל.

 שמואל מרדלר: עוז, קצת על הרקע שלך.

 עוז חורין: אני עוסק בתחום הלוגיסטי/תפעולי 22 שנה. הרקע שלי - מערכות מידע ארגוני בתחומי שרשרת האספקה השונים, ובדגש על תחומי הרכש, המלאי, ותכנון הייצור. בתחומים אלו אני עוסק בפיתוח, יישום והטמעה של מערכות מדף ומערכות תפורות ללקוח. פעילותי מתבצעת בארבע יבשות ובעבודה מול ארגונים בכל גודל: מחברות משפחתיות ועד קונצרנים בינלאומיים גדולים.

 שמואל: כיצד אתה משווה את המודעות בתחום, בקרב הארגונים בארץ ובחו"ל?

 עוז: הטמעת מתודולוגיה וטכנולוגיה תומכת בחו"ל מתבצעת במסגרת תהליכים מסודרים, שאורכים בדרך כלל כרונולוגית יותר זמן מתהליכים בארץ. ארגונים בחו"ל מוכנים לבצע את ההשקעה הנדרשת, מתאפיינים במשמעת יישומית וכתוצאה מכך נהנים מרמת הישגים גבוהה. בארץ, התהליכים יותר אינטואיטיבים, יש עומס רב על המשתמשים ברמה יום יומית שמקשה על תהליכים מסודרים של תכנון ויישום.

שמואל: מהם ההישגים שניתן לצפות ביישום של מתודולוגיות וטכנולוגיות בתחום העיתוד?

 עוז: שני ההישגים העיקריים הנם - צמצום רמות המלאי תוך שיפור רמת השירות, קרי זמינות המוצרים . ניתן גם להבחין בהישגים נוספים: שיפור השליטה במגוון, בקרה שוטפת של השינויים הדינאמיים בהתנהגות הצריכה וקבלת התרעות בזמן אמת על התנהגויות חריגות של צריכה ומלאי.

 שמואל: לסיום, האם תוכל לתאר פרויקטים שבוצעו לאחרונה בתחום זה?

 עוז: טכנובר - חברה גדולה בתחום אספקת מתכות הזמינה אותנו לבצע פרויקט עיתוד מלאי. הצורך נוצר כתוצאה מחוסר אפשרות  הארגון לשלוט במגוון, במערכת ה- ERP הסטנדרטית. אחרי תהליך הטמעה קצר שארך מספר שבועות, אובחן שיפור מהותי ברמת השרות (צמצום החוסרים), הגדלת מכירות, זאת תוך צמצום רמות המלאי!

 בחברה אירופית, בתחום אספקה חקלאית, שמתאפיינת בעונתיות גבוהה למוצריה, זוהתה בעיה של חוסר שליטה במלאי. נוצרו חוסרי מלאי בעונות הבוערות ועודפי מלאי בעונות אחרות. אחרי תהליך הטמעה קצר, שכלל שלושה ביקורים באתר הלקוח בני מספר ימים כל אחד, החל הלקוח לעבוד באופן שוטף עם הפתרון שעוצב עבורו שהביא ל-ROI (החזר השקעה) משמעותי.

ליצירת קשר: oz@infolog.co.il