תפריט נגישות

מחשוב פעילות בינלאומית - מניסיונה של חברת פינג'אן

פינג'אן תוכנה היא חברה פרטית צעירה ומצליחה לאבטחת תוכן. הפרישה הגלובאלית של החברה במדינות רבות הובילה לצורך של פינג'אן לארגן ולנהל ביעילות את המידע הארגוני.

 

במבט מהיר

 

פרטי חברה

שם החברה: פינג'אן תוכנה

תעשייה: היי-טק - אבטחת מידע

מוצרים ושירותים: פיתוח ואספקת פתרונות אבטחת תוכן לחברות עסקיות

אתר החברה: http://www.finjan.com/

שותף עסקי: Menahel4You

 

צרכי החברה

  •   מציאת מערכת שתוכל להכיר בחלוקה של הכנסות לאורך השנים ועל ידי כך תאפשר לעמוד בתקנות האמריקאיות
  •   מציאת מערכת יציבה ומקיפה אשר תוכל ליצור חיתוכי דוחות שונים ותאפשר קבלת נתונים בזמן אמת

 

 פתרון SAP

SAP Business One

 

הצלחות עיקריות בהטמעה

  • הטמעת המערכת תוך המשך עבודה שוטפת בחברה ובמהלך הכנת דוחות שוטפים
  •  ייעול תהליכי עבודה והפקת דוחות ברמה גבוהה
  •  הכרה בחלוקה של הכנסות לאורך השנים ועמידה בדרישות החשבונאיות האמריקאיות

 

מבט לעתיד

  •  העמקת השימוש במערכת שתספק מענה לאתגרים שמצפים לחברה בעתיד
  •   המשך ייעול תהליך זרימת המידע בארגון
  •  הכנסת עוד משתמשיSAP  מקרב העובדים

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------

פינג'אן תוכנה

פינג'אן תוכנה היא חברה פרטית צעירה ומצליחה לאבטחת תוכן. על שמה רשומים פטנטים רבים בתחום ניתוח התוכן, באמצעותם תוכנת האבטחה של החברה מזהה ובולמת באופן פרו-אקטיבי את המזיקים של עולם המידע, ללא צורך בעדכוני אבטחה חוזרים ונשנים. טכנולוגיה חדשנית זו מספקת הגנה מפני איומים עתידיים ואיומים ידועים כאחד, בשונה מטכנולוגיות אבטחה מסורתיות המגנות מפני איומים ידועים בלבד.

על הערך הרב שיש למידע הארגוני לא צריך להסביר לאנשי פינג'אן. הם שמו לעצמם למטרה להגן עליו ולאבטח את הארגון מפני צרות צרורות אשר עלולות לפגוע במידע. לעומת זאת, הצורך לארגן ולנהל ביעילות את המידע הארגוני, מאובטח ככל שיהיה, הוא צורך שהתעורר אצל פינג'אן עם הרחבת נפחי פעילות כתוצאה מהשקת מוצרי תוכנה חדשה, ופיתוח מערכות חומרת אבטחה חדשות לצד מוצרי התוכנה הקיימים.

בישראל נמצאים משרדיה של פינג'אן בירושלים ובנתניה, שם משרדיה הראשיים של החברה. לצד אלו, שלוחות של החברה ניתן למצוא גם בקליפורניה ארה"ב, אנגליה וגרמניה. פרישה כזו כבר חייבה את פינג'אן להיערכות גלובלית, כאשר בתוך המונח הרחב, מצויים גם סעיפים הכוללים פעילות על פי כללים ותקינות חשבונאיות בכל מדינה בה מוקד פעילות לחברה.

"Revenue recognition – ההכרה בהכנסות- היה הנושא המרכזי שהטריד את שלוותנו" אומר רון קרייצמן, סמנכ"ל הכספים של החברה. "לתוכנה שקדמה ל- SAP Business One היו בעיות בהכרה בהכנסות של השנה כאשר אלה נפרשו על מספר שנים קדימה, מה שסרבל את העבודה עם הדוחות בכל מה שנוגע לתקנות האמריקאיות. לא היה טעם לתפור מודולים על המערכת הקיימת, מכיוון שלמרות יציבותה החשבונאית, היא לקתה בפונקציונאליות. נזקקנו למערכת מקיפה ויציבה שתהיה מסוגלת ליצור חיתוכי דוחות שונים, בעלת זמינות נתונים נוחה יותר, והכי חשוב- שתוכל להכיר בחלוקה של ההכנסות לאורך השנים".

הקשר בין פינג'אן ל- SAP נוצר באמצעות Menahel4You, שותפה עסקית של SAP למכירה, הטמעה ויישום של SAP Business One, אשר מתמחה בפתרונות Billing. "עשינו סקר שוק מקיף ומעמיק, ועד לפגישתנו עם האנשים של Menahel4You, לא ראינו פתרונות שיכולנו לסמנם כפתרונות מתאימים לפינג'אן" מספר קרייצמן. "חלקם היו יקרים מדי, חלקם לא ענו על הצרכים שלנו ורובם פשוט לא אפשרו לנו לפעול לפי החוקים האמריקאיים הנוקשים. Menahel4You באו והציגו לנו יכולת לבנות פתרון שיש בו את הרכיב המבוקש ביותר על ידנו- הכרה בהכנסות לפי חוקי החשבונאות האמריקאיים".

פרוייקט SAP יצא לדרך ו-Menahel4You, ביחד עם קרייצמן ומחלקת הכספים של פינג'אן, החלו בבניית תוכנית-אב לאופן בו ישרת SAP Business One את החברה, אילו יכולות תיושמנה ואילו תותאמנה לצרכים מדויקים של החברה. בד בבד, החל תהליך ההטמעה, והסבת סביבת העבודה בפינג'אן ל- SAP. קרייצמן מספר כי מספר אתגרים אפיינו את תהליך החדרת SAP לפינג'אן, אתגרים מהותיים הנובעים מהעובדה שהפרויקט החל באמצע שנת עבודה, במהלך הכנתם של הדוחות השוטפים. "ה- SAP Business One החל לקרום עור וגידים תוך שאנו ממשיכים בפעילותינו השוטפת" מספר קרייצמן. "בכל פעם שדרישה מסוימת הצריכה התאמה או תיקון, אנשי Menahel4You עשו את השינויים תוך כדי העבודה היומיומית ".

דוחות מדויקים בלחיצת כפתור

עם סיום ההטמעה, התנהלות המידע הארגוני כפי שהייתה בעבר לא דמתה במאום לאופן ההתנהלות הנוכחי. "נפרדנו מגיליונות אקסל שכוללים אלפי שורות על מאות טורים לטובת מערכת שמעבדת בעצמה את כל הנתונים, לכדי דו"ח מאוחד. שינוי זה ייעל את תהליכי העבודה, חוסך זמן ומונע טעויות אנוש. פן קריטי נוסף הוא הפונקציונאליות. דוחות חודשיים, דוחות השוואתיים, דוחות ניהוליים, דוחות תקציב מול ביצוע, אשר נעשו ברמה מסוימת בסביבת DOS, מתבצעים היום ברמה גבוהה הרבה יותר עם ה- SAP Business One הודות ליכולות של המערכת. כעת אנו יכולים לפרוש כל חשבונית שמופקת מפעולות אנשי המכירות לשנים הבאות, ולבטא את זה, כנדרש על פי התקנות האמריקאיות, בכל הדוחות שלנו".

קרייצמן מעריך כי גם בהמשך יספק SAP Business One מענה לצרכים מתעוררים של פינג'אן. "אחת האינדיקציות המהימנות לקצב הצמיחה של פינג'אן היא העובדה כי מחצית מעובדי החברה הצטרפו לחברה רק בשנתיים האחרונות. בד בבד, נפח המכירות ונפח האינפורמציה הרבה יותר גדולים היום מבעבר. ברור כי המערכת בה נרצה להשתמש בהמשך תהיה חייבת לתת מענה על המשתנים האלו. נראה כי העמקת השימוש במערכת תספק לנו מענה גם על אתגרים שמצפים לנו בהמשך, למשל, מודול המלאי של SAP Business One ישמש אותנו באירופה ובארצות הברית לניהול קו מוצרי חומרה עימם יצאנו לאחרונה לשוק. בהמשך נכניס עוד משתמשים למעגל משתמשי SAP הנוכחי, ונמשיך לייעל את תהליך זרימת המידע בארגון. בסופו של דבר נרצה לראות בפינג'אן מערכת מיני-ERP המבוססת על ה- SAP Business One , עליה תשבנה כל המערכות הארגוניות שלנו".

 

לצפיה בפורמט PDF

 

ליצירת קשר: shira.alcalay@sap.com