תפריט נגישות

מחשוב עמותות - מניסיונה של עמותת נאמני מרכז שניידר

עמותת נאמני מרכז שניידר הנה אגודת הידידים המלווה את פעילותו של מרכז שניידר לרפואת ילדים מאז הקמתו ב- 1992 המסייעת בפיתוחו ובקידומו של המרכז בתחומים רבים. השאיפה להמשיך ולהרחיב את הפרויקטים המיוחדים ל

במבט מהיר

פרטי חברה

שם החברה: עמותת נאמני מרכז שניידר

תעשייה: מלכ"ר (מוסד ללא כוונת רווח)

מוצרים ושירותים: סיוע לבית החולים שניידר בכל הקשור לפיתוחו וקידומו, גיוס כספים בארץ למטרות רכישת ציוד חיוני, מענקי מחקר, מימון פרוייקטים מיוחדים.

אתר החברה: http://www.schneider.org.il/

שותף עסקי: Xioma Information Solutions

צרכי החברה

  • הגברת יעילות ניהול התרומות באמצעות מערכת אחת המרכזת את התרומות
  • מערכת אשר תוכל להתמודד עם פרוייקטים מרובים למען מרכז שניידר
  • מערכת מידע אחת אשר תרכז את כל פעילות העמותה על גבי פלטפרומה אחת

פתרון SAP

SAP Business One

הצלחות עיקריות בהטמעה

  • איחוד כל התהליכים אשר מבצעת העמותה - החל מהפקת דו"חות, ניהול אירועים ועד לניהול כרטיסי תורמים
  • ניהול אירועי תורמים לעמותה באמצעות המערכת – יצירת רשימות מוזמנים בהתאם לדוחות המופקים, יצירת הזמנות לאירועים ועוד
  • הקניית יכולות לניהול פרוייקטים ולניהול תרומות בכל אחת ממחלקות מרכז שניידר
  • הגברת יעילות העבודה תוך חסכון בזמן
  • מתן שליטה לעמותה באמצעות המערכת במידע הארגוני ככלל ובתחום ניהול הכספים בפרט

מבט לעתיד

לקיחת שליטה של העמותה בתחומים ובתהליכים נוספים אשר כיום אינם מנוהלים על ידם

---------------------------------------------------------------------------------------

עמותת נאמני מרכז שניידר

עמותת נאמני מרכז שניידר הנה אגודת הידידים המלווה את פעילותו של מרכז שניידר לרפואת ילדים מאז הקמתו ב- 1992. העמותה מסייעת בפיתוחו ובקידומו של המרכז בתחומים רבים: הקמת יחידות חדשות, רכישת ציוד, פרויקטים מיוחדים ומחקר. חברי העמותה מבצעים את פעילותם בהתנדבות וחלקם הגדול מלווים את פעילות מרכז שניידר מאז הקמתו.

מרכז שניידר מספק שירותי רפואת ילדים מודרניים ומהווה מרכז מוביל בישראל בתחומי השתלות מח-עצם ואיברים, המטולוגיה-אונקולוגיה, סוכרת, מכון הלב, אימונולוגיה, כירורגיית ילדים, שרותי הדמייה ועוד. במרכז 250 מיטות אישפוז הכוללות מחלקות ילדים, מחלקות ייעודיות, טיפול נמרץ ילדים, פגייה ועוד. השירות הניתן הוא רב תחומי ומקיף, כך מסבירים בעמותת נאמני מרכז שניידר, ובעת הצורך, מלווה הטיפול הרפואי בשירותים פסיכולוגים, פיזיותרפיים, סוציאליים, חינוכיים ושירותי ריפוי בעיסוק.

"יש מענה"

השאיפה להמשיך ולהרחיב את הפרויקטים המיוחדים למען מרכז שניידר, לצד הצורך להגביר את יעילות ניהול התרומות ככל שמספרן גדל, הביאו את עמותת נאמני מרכז שניידר לחפש אחר מערכת ניהול מידע מקיפה שתאפשר לה לרכז את כל הפעילות על גבי פלטפורמה אחת.

זיוה כספי, מרכזת עמותת נאמני מרכז שניידר, שאחראית, בין היתר, על מערך גיוס הכספים והמחשוב של העמותה, מסבירה: "ליבת הפעילות שלנו היא גיוס תרומות למרכז שניידר. המטרה היחידה של תרומות אלו הינה הצלת חיים ושיפור איכות החיים של הילדים החולים. אחד העקרונות המרכזיים שמלווים אותנו במסגרת פעילות העמותה הוא העובדה שכל תרומה מגיעה במלואה היישר ליעדה. למערכת ניהול המידע תפקיד מרכזי בתהליך הזה, שכן כל תרומה שמתקבלת מנוהלת על כל פרטיה, מהרגע שבו פנה התורם ועד להשגת המטרה".

לאחר בדיקת פתרונות שונים שלא הצליחו לענות על צרכי העמותה, הגיעה כספי אל פתרון SAP Business One דרך המלצות של עמיתים - ומצאה בו את המענה. "כשהתחלנו להזין את כל המידע למערכת ולהפיק דוחות על התרומות, הבנו עד כמה המערכת גמישה וכיצד היא מסוגלת להתאים לצרכינו. ה-SAP Business One מאפשר לנו, בין היתר, לבנות שדות חדשים לפי הצורך, להגדיר תהליכים אוטומטיים ולקבל התראות בזמן אמת. כיום, עבור כל הצרכים הקיימים, ועבור כל צורך חדש שעולה - יש מענה".

שינוי של ממש

ההטמעה בעמותת נאמני מרכז שניידר בוצעה על ידי Xioma, שותפה עסקית של SAP לשיווק והטמעת פתרון ה-SAP Business One. חברת Xioma הטמיעה את המערכת בהתאם לדרישות העמותה על מנת לספק לה את כל הכלים לניהול פרויקטים, לדיווח ולטיפול בתרומות.

"הטמעת ה-SAP Business One שינתה את האופן בו אנו מנהלים את המידע בעמותה מקצה לקצה", מציינת כספי. "בעבר, פעלנו בסביבה לא ממוחשבת והיום כל המידע מאוחד על גבי מערכת אחת. הפתרון נבנה בצורה נבונה, כך שהיום הגישה לנתונים יעילה ומהירה".

לדבריה, גם תהליך למידת המערכת התבצע באופן חלק ומהיר. "המערכת מאד ידידותית למשתמש, עם ממשק נוח שמתחבר לתוכנות אחרות בצורה שקופה. מגוון היכולות
של ה-SAP Business One מבוססות על הגיון ברור שהופך את התפעול לנוח ויעיל. באמצעות פעולות פשוטות, ניתן למשל לבצע סינונים על מנת לקבל מידע מסוים, למיין את התרומות לפי מחלקות שונות של מרכז שניידר, לייבא נתוני אקסל, להפיק דו"חות, ועוד. כל זה בלחיצת כפתור אחת".

פתרון ה-SAP Business One מאחד את כל התהליכים שמבצעת עמותת נאמני מרכז שניידר: מהפקת דו"חות דרך ניהול הפרויקטים ועד לניהול כרטיסי התורמים. כמעט כל פן של פעילות העמותה מנוהל באמצעות המערכת. אחת הדרכים שבאמצעותה מגייסת העמותה תרומות למרכז שניידר היא על ידי הפקת אירועי התרמה. העמותה מצאה כי תרומתה של SAP Business One בניהול אירועים הינה משמעותית ביותר. במקום הרשימות הידניות שנהגו בעבר, ניתן כעת לבצע באופן מיידי מיון של התורמים לפי אזור מגורים, המחלקה ומטרת התרומה. הדבר מאפשר יצירת רשימת מוזמנים מותאמת ועדכנית עבור כל אירוע.

"הפתרון ממשיך להפתיע אותנו ביכולות שהוא מציע", מספרת כספי. "דרך החיבור ל-SAP Business One, ניתן להפיק 2,500 מדבקות לתורמים ברגע אחד – תהליך שלפני כן היה מסובך וגזל זמן ומאמץ רב".

כמו כן, מוסיפה כספי כי המערכת מקנה יכולות לניהול פרויקטים ותרומות בכל אחת ממחלקות בית החולים. במסגרת פעילות זו, מסייעת המערכת בהזמנת ציוד לבית החולים, תוך אפיון צרכי הציוד של כל מחלקה. בנוסף, ניתן באמצעות המערכת לעקוב אחר התרומות, ייעודן, מהי ההתחייבויות ומהו תזרים המזומנים."

"הטמעת SAP Business One" אומרת כספי, "הגבירה את יעילות העבודה באופן מהותי, חסכה זמן יקר ואפשרה לבצע פעולות הן בסיסיות והן מורכבות באופן מיידי".

עם הפנים קדימה

מעבר לכל הנאמר לעיל, ה-SAP Business One מעניק למנהלי עמותת נאמני מרכז שניידר יתרון משמעותי נוסף: שליטה עצמאית במידע הארגוני. דבר זה בא לידי ביטוי במיוחד בתחום ניהול הכספים.

"אנו מעוניינים להמשיך ולחדור לעומקו של הפוטנציאל", מציינת כספי. "עד כה, מצאנו בפתרון ה-SAP Business One את המענה לניהול כל התהליכים המתרחשים בעמותה. הטמעת המערכת העניקה לנו את הביטחון ואת היכולת לקחת לידינו את הטיפול בתחומים נוספים כמו הנהלת חשבונות. ואנו מאמינים שנמצא ב-SAP Business One את התשובות גם לנושא זה".