תפריט נגישות

פרויקט מחשוב ארגוני והשכרת ציודים - מניסיונה של חברת PERI - הנדסת תבניות

גדילה בנפחי הפרויקטים בסניף הישראלי של החברה, פרי הנדסת תבניות בע"מ, עוררה את הצורך בניהול יעיל יותר של החברה אשר התאפשר באמצעות הטמעתSAP Business One .

במבט מהיר

פרטי חברה

שם החברה: PERI  - פרי הנדסת תבניות בע"מ

תעשייה: בנייה ונדל"ן

מוצרים ושירותים: יצרנית וספקית ציוד תבניות ופיגומים, מתן ייעוץ מקצועי בשיטות ביצוע יציקות הבטון באתר, אספקת ציוד ברכישה והשכרה.

אתר החברה: http://www.peri-il.com/Home.aspx

שותף עסקי: Menahel4You

 צרכי החברה

  •  מערכת שתאפשר זרימת נתונים לרוחב הארגון
  •  מערכת לניהול עסקי מתקדמת שתקל על תהליך השכרת הציוד ללקוחות

פתרון SAP

SAP Business One

הצלחות עיקריות בהטמעה

  • פיתוח מודול Billing ורטיקאלי מתוחכם להשכרת ציוד שיתאים לדרישות הספציפיות של החברה
  • זמן הטמעה קצר של חודש בלבד
  • ממשק משתמש ידידותי ואינטואיטיבי אשר הקל על ההטמעה המהירה של המערכת בקרב המשתמשים

מבט לעתיד

הרחבת מעגל המשתמשים במערכת בקרב עובדי החברה במחלקות השונות בחברה 

-----------------------------------------------------------------------------------------------

PERI

חברת PERI נוסדה ב- 1969 בעיר וויסנהורן, מחוז בוואריה, גרמניה. פרי מספקת את המסגרת הנחוצה מסביב למלט ולבטון שבאתר הבניה, בה נכללים תכנון תהליכי בניה ותבניות ליציקות בטון. היום היא המובילה בעולם בתחומה עם עשרות אלפי עובדים בלמעלה מארבעים סניפים ברחבי העולם ומחזור הכנסות שנתי של למעלה מחצי מיליארד יורו. PERI מעורבת בפרויקטים יוקרתיים וחשובים בכל רחבי העולם, ביניהם ניתן למצוא את גשר אורסונד המחבר בין שבדיה ודנמרק, המגדל של טראמפ בניו-יורק, מרכז המסחר המלכותי בריאד, ערב הסעודית, ומגדל שער העיר, ברמת גן.

במקביל לגדילה בנפחי הפרויקטים בסניף הישראלי של החברה, פרי הנדסת תבניות בע"מ, התעורר צורך בניהול יעיל יותר של העסקאות והחיובים אל מול הלקוח. בעוד מכירת ציוד בניה לקבלנים הוא תהליך פשוט יחסית, הצורך של פרי במערכת ניהול עסקית מתקדמת יותר נוצר מפעילות ההשכרה שהיא מספקת ללקוחותיה.

"מדי חודש סוגרת החברה חוזי השכרת ציוד אל מול מספר גדול של לקוחות" אומר אלדד פרגר, מנהל התפעול בפרי ישראל. "עם מרבית הלקוחות כולל החוזה מספר תתי-חוזים, אשר כולל מיכון וציוד רב, בהתאם לפרויקטים ולדרישות הלקוח. יתרה מזאת, כל חיוב יכול להיעשות בשיטה אחרת-  על פי פריט, מ"ר או חיוב ידני, קבוע. גם בסיס החיוב הוא משתנה במשוואה רבת משתנים זו- יש חיובים יומיים, יש חיובים על בסיס חודשי. השיתוף במידע בין מחלקת ההנדסה וניהול פרויקטים, תפעול וכספים הוא רכיב שחייב היה להיות מובן מאליו אלא שהמערכות המסורתיות בהן השתמשנו לא אפשרו זרימה שוטפת של נתונים מצד אחד של העסק לצידו האחר. עובדה זו הקשתה על מערך החיוב וניהול החשבונות כמו גם על פעילותם של מנהלי הפרויקטים שלנו".

פרגר ממשיך ומונה את הדגשים לגבי תכונותיו של הפתרון המבוקש: "היה חשוב לנו למצוא מערכת מבוססת עברית. המערכת הפנימית של פרי העולמית עבדה באנגלית וגרמנית, ובכדי לשמור על שטף עסקי פה בישראל סימנו לעצמנו את הפרמטר הזה כקריטי. עשינו עבודה קפדנית ונפגשנו עם כתריסר ספקיות של מערכות לניהול מידע עסקי בבקשה להציע לנו פתרון".

בין המציעים היו גם שותפיה העסקיים של SAP למכירה ויישום SAP Business One, Menahel4You. Menahel4You הציגו בפני פרגר וצוותו את ה- SAP Business One, את האופן בו הוא עשוי להתאים במדויק לצרכיה הייחודיים של פרי ואת הניסיון העשיר שיש ל- SAP בפרויקטים מסדר גודל המאפיין את זה הנדרש בפרי.

בסופו של תהליך סקירת הפתרונות המוצעים, הגיעו בפרי להחלטה: SAP Business One  הוא הפתרון המתאים ביותר עבור פרי. "כמה סיבות הובילו אותנו לבחור SAP” אומר פרגר, "ראשית, אף על פי שפרי היא חברת-ענק עולמית, עדיין השלוחה הישראלית היא יחידה מרוכזת וקטנה יחסית. כך שפתרונות רבים שהוצגו נועדו לארגונים גדולים בהרבה מפרי ישראל והיו בעלי תועלת שולית נמוכה עבורנו. מהבחינה הזו SAP Business One התאימה לנו בדיוק. מעבר לכך, מאחר והאמרה 'זמן = כסף' נכונה מתמיד בעולם העסקים התזזיתי של היום, ההתחייבות של Menahel4You  כי בתוך חודש תהיה המערכת ערוכה ומוכנה לעלות לאוויר, הכריעה את הכף לטובת SAP Business One.

"עלייה לאוויר" תוך חודש

מרגע שפרי בחרה ב- SAP החלה ההתמודדות 'בשטח' עם האתגרים האמיתיים שהעמיד הפרויקט. בשלב ראשון אופיינו הצרכים של פרי על ידי Menahel4You, בהתאם לדגשים של אנשי פרי לשמור על הפורמטים הקיימים של תבניות העבודה אליהם היו מורגלים בחברה ולהוסיף רובד אינטגרטיבי של מערך חיובים. בכדי לענות על הצורך המהותי של פרי, בנתה Menahel4You מודול Billing ורטיקאלי מתוחכם להשכרת ציוד, מותאם בדיוק למידותיה של פרי. לאחר שהסתיים שלב האפיון, החלה ההטמעה בפועל של המערכת, בסופה הייתה ערוכה ומוכנה ל'נסיעת המבחן".

"מערכת SAP אכן עלתה לאוויר בתוך חודש, כמובטח. במשך החודש וחצי שלאחר מכן הרצנו אותה כפיילוט במקביל למערכת הקודמת,  בכדי ללמוד אותה טוב יותר, ובסיכומו של דבר, אפשר לומר שהמערכת עמדה בכל הציפיות שלנו ואף העפילה מעליהם. כל המשתמשים, ללא יוצאים מן הכלל, למדו להכיר את המערכת תוך זמן קצר, רבות בגלל הידידותיות והממשק הנוח לתפעול. השימוש במערכת עבור משתמשי אופיס, וכולם אצלנו בקיאים בסביבה זו, הוא כמעט אינטואיטיבי. קיבלנו פידבקים חיוביים מלקוחותינו, כך שיתרונותיה של המערכת לא נתחמים בין גבולותיו של העסק".

פרגר ממשיך ומציין את היעילות שבמערכת אחת, המשלבת ומעבדת את האינפורמציה החיונית מכל קצוות הארגון. "עכשיו כשלכל משתמש נגישות למידע לו זקוק, ובזמן אמת, אפשר לראות ממש בשטח את האופטימיזציה בתהליכי העבודה. חיובים מסורבלים ומסועפים הפכו למפורטים וקלים להתמצאות, ומנהלי הפרויקטים יכולים להשיג במהירות נתונים עדכניים על כל עלות, של כל ציוד ובכל שיטה, ולהרחיב את ההתקשרות עם הלקוח".

ובאשר לעתיד שיתוף הפעולה אומר פרגר: "אני מאמין שבשנה-שנתיים הקרובות נרחיב את מעגל המשתמשים ב- SAP Business One , ונספק את הנוחות והיעילות לעוד ועוד יחידות בארגון."

לצפיה בפורמט PDF

ליצירת קשר: shira.alcalay@sap.com