תפריט נגישות

יישום פתרון מחשובי בינלאומי - מניסיונה של חברת ControlGuard

לחברת Control Guard היה חשוב להתחיל ולבנות את מערך ניהול המידע שלה באופן מסודר ויעיל כבר מההתחלה. הבחירה בפתרון SAP Business One נבעה בין היתר מהעובדה כי הפתרון הוא אוניברסאלי ומותאם לעבודה במדינות רב

במבט מהיר

פרטי חברה

שם החברה: ControlGuard

תעשייה: היי –טק

מוצרים ושירותים: פיתוח פתרונות אבטחת מידע המבטיחים הגנה מפני מגוון רחב של איומים, מניעת שיכפול או העתקה של מידע להתקנים ניידים והגנה מפני צפנים זדוניים

אתר החברה: http://www.controlguard.com/index.asp

שותף עסקי: Complete

 צרכי החברה

  • בניית מערך ניהול מידע יעיל ומסודר עם הקמת החברה
  • מתן פתרון מקיף לתחום הפיננסי בפעילות של החברה בארץ ובחו"ל
  • התאמת מערך הדוחות של החברה לדרישות בינלאומיות
  • מערכת אשר תגדל יחד עם החברה המתפתחת

פתרון SAP

SAP Business One

הצלחות עיקריות בהטמעה

  • מערכת המאפשרת לעבוד בשווקים שונים וביצוע עסקאות גם במטבע חוץ ובהתאם ל-US GAAP
  • מערכת אחת המאפשרת אינטגרציה בין הנתונים הזורמים לכל רוחב הארגון
  • אפשרות ליצירת חיתוכי דוחות שונים תוך זמינות נוחה של הנתונים
  • יכולת בקרה ושליטה של המשתמשים על תהליכי מכירת המוצרים

מבט לעתיד

  • הטמעת והעמקת  השימוש בפונקציות ה- CRM (ניהול קשרי לקוחות) המובנות במערכת
  • הרחבה ושכלול יכולות מעקב אחר לקוחות וספקים.

-----------------------------------------------------------------------------------------------

 ControlGuard

חברת ControlGuard הוקמה בינואר 2005, עם השקת מוצר הדגל שלה אשר פותח -          ControlGuard Endpoint Access Manager, המנהל את ההתקנים בנקודות הקצה ברשת הארגונית ומבטיח כי המידע בארגון מוגן מפני מגוון רחב של איומים, כולל מניעת שיכפול או העתקה של מידע להתקנים ניידים והגנה מפני צפנים זדוניים. משרדי ControlGuard פרושים בישראל, ארה"ב ואירופה כשמכירות המוצר נעשות על ידי מפיצים מורשים ברחבי העולם. בין לקוחות החברה נמנים ארגוני Enterprise וגורמים ביטחוניים נוספים שונים.

לעמית שטרן, מנהל הפיתוח העסקי בחברת ControlGuard, לא צריך להסביר על החשיבות הגדולה שיש בניהול נכון של מידע הארגוני. על הסכנות והאיומים שמרחפים מעל המידע הארגוני הוא מספר מניסיונו: "עובדת, באחד מסניפיו של ארגון גדול הנמנה על לקוחותינו, הביאה דיסק עם תמונות להראות לחברים בעבודה. באותו היום הושבתו המחשבים באותו סניף לשלושה ימים בגלל וירוס חמקמק שהתגנב דרך פרצה זו" אומר שטרן. "אנו ב-ControlGuard מאפשרים לארגונים לשלוט בכל המידע שנכנס ויוצא דרך אמצעי הקצה ובכך להגן על הרשת הפנים ארגונית ועל המידע האצור בארגון".

פתרון גלובאלי

בתור חברה צעירה, חשוב היה ל-ControlGuard להתחיל ולבנות את מערך ניהול המידע שלה באופן מסודר ויעיל כבר מההתחלה. כאן למעשה התחילה דרכה של החברה בסביבת SAP: "חיפשנו מערכת יציבה שתספק לנו פיתרון לכל התחום הפיננסי בפעילות של החברה בישראל ובחו"ל, ותהיה מסוגלת ליצור חיתוכי דוחות פיננסיים שונים עם זמינות נתונים מכל המפיצים שלנו בעולם. מכיוון שאנו מביטים קדימה ורואים איך בסיס הלקוחות שלנו הולך וגדל, רצינו שבהמשך נוכל למנף את הפתרון גם לניהול מקיף ויעיל של קשרי הלקוחות שלנו" אומר שטרן. "בחנו מספר אופציות ולבסוף החלטנו SAP Business One. הסיבה היא האוניברסאליות: SAP יש בכל מקום. קשה לי לראות איך פתרון מקומי יכול להעפיל על פתרון גלובלי, שמתוכנן מלכתחילה לעבוד בשווקים שונים, בתעשיות שונות ובמדינות שונות. ניתן אמנם לצאת מתוך נקודת הנחה שלפתרונות מקומיים, יש את הערך המוסף שלהם מכיוון שהם ייעודיים לשווקים עבורם הם פותחו. אך אם אתה מגדיר את החברה שלך, כחברה שצפויה להיכנס לשווקים במדינות אחרות ולא תבחר בפיתרון גלובאלי -  אזי תצטרך להשקיע בשורה של פתרונות, וגם אז סביר שלא תגיע לתקשורת אופטימאלית בין כל הנציגויות שיש לחברה שלך".

חברת Complete, שותפה עסקית של SAP למכירה והטמעה של SAP Business One יישמה את הטמעת הפתרון ב-ControlGuard. לחברת Complete ניסיון בהטמעת SAP Business One אצל חברות בעלות נוכחות במדינות רבות. "כיום ה- SAP Business One תומך כמעט בכל התהליכים של קדם מכירה ולאחר מכירה" מספר שטרן. "אם עד היום ניהלנו את כל התחום הפיננסי בצורה מסורבלת באמצעות ה-Excel, היום SAP Business One נותן לנו פיתרון מקיף, הכולל אינטגרציה עם כל הנתונים הזורמים לכל רוחב הארגון. יתרון זה מקנה לחברה שליטה על תהליכי מכירת המוצרים שלנו", מוסיף שטרן. "לדוגמה, מכיוון שאנו נדרשים להעביר קוד אקטיבציה לכל מוצר שנמכר אנו נדרשים למעקב צמוד של החברה אחרי כל מכירה של כל מפיץ. ה-SAP Business One מאפשר לנו לבצע מעקב כזה, תוך קבלת כל נתוני המכירה הדרושים לנו בלחיצת כפתור. יכולות אלו חשובות ביותר לחברה כמו ControlGuard הפועלת בחו"ל".
שליטה מלאה על הנתונים – גם ממדינה אחרת

כפועל יוצא מפעילותה בחו"ל, על ControlGuard להתאים את מערך הדוחות גם לדרישות הרגולציה המחמירות של האמריקאים. "יתרון נוסף של ה-SAP Business One, הוא האפשרות לבצע עסקאות במטבע חוץ, ובהתאם ל-US GAAP", אומר שטרן. "ה-SAP Business One מאפשר לנו לתאר את פריסת ההכנסות שלנו באופן שיעמוד בדרישות של הגופים המפקחים בארצות הברית. בד בבד, הפתרון גם נותן לנו את האפשרות ליצור חיתוכי דוחות שונים, תוך זמינות נוחה של הנתונים".

בעתיד הקרוב מתכננים ב-ControlGuard להעמיק את השימוש במודול ה-CRM של המערכת. עם סיום ההטמעה ב-ControlGuard צופה שטרן כי כלי ה-CRM של SAP Business One ישלימו את תהליך המכירה בכל הקשור לניהול ומעקב אחרי הלקוחות, מתן הצעות ללקוחות, מעקב מלא וניתוח מלא על פי מכירות ומפיצים. "אנו נוכל לבצע מעקב צמוד ולנהל מישראל את החברה בארה"ב. תהיה לנו שליטה על נתוני מכירה שיוגדרו בארה"ב, כולל גביית כספים, חשבונות והוצאות. מכיוון שהחברה נמצאת במגמה של צמיחה מהירה, ההנחה היא כי הצרכים שלנו ישתנו לאורך כל הדרך, ועדיין SAP Business One יוכל לספק לנו מענה על הצרכים הללו. זו המשמעות שיש לעבודה בסביבת SAP וזהו גם פקטור חיוני שצריך לקחת בחשבון כשבוחנים באיזו מערכת ניהול מידע כדאי לחברה להשקיע".

 לצפיה בפורמט PDF

 ליצירת קשר: shira.alcalay@sap.com