דף הבית       צור קשר       פורומים       בלוגים       מונחים       מאמרים       מרכזי התמחות       סדנאות       אודות      כניסת מנויים   הרשם עכשיו
שלום אורח 

IT ניהול

מאמרים סדנאות מונחים מרכזי התמחות
מאמרים
המשאב היקר ביותר של כל ארגון – לא מה שחשבתם (דצמבר 18)
מדוע ארגונים רבים כל כך בארץ ובעולם לא עושים הכל, אבל הכל, כדי להגן ולשמור על המידע שלהם מפני נזק בלתי הפיך שעלול להיגרם להם? השאלה הזו מעסיקה חוקרים רבים בעולם, המבקשים להבין מתי וכיצד מתקבלות החלטות מסוימות ובעיקר מדוע החלטות מסוימות אינן מתקבלות.
סקירת כנס: CIO FOCUS 2018 - הכנס השנתי השישי של מועדון המנמ"רים Business Alignment (ינואר 18)
הכנס השישי של מועדון המנמ"רים מיסודן של IDC ישראל ו-ERP.ORG כלל סקירות מקצועיות מטעם IDC ו-KPMG, הענקת תעודת הוקרה, הרצאת מנמ"ר מוביל, חשיפת טכנולוגיות מתקדמות מובילות לשוק ה-IT, הצגת תוכנית הפעילות של המועדון לשנת 2018 ודיוני שולחן עגול.
סקירת כנס: "SMB Cyber Security- כנס אבטחת מידע לארגוני SMB” (נובמבר 17)
הכנס, שהתקיים בכפר המכביה, בהשתתפותם של כ-160 מנהלים עסקיים, סיפק מידע אודות מגמות חדשות ודרכי התגוננות בתחום אבטחת המידע הארגוני לארגונים מסדר גודל קטן ובינוני.
סקירת כנס: "ERP Focus 2017 - כנס המחשוב הארגוני” (אוגוסט 17)
הכנס, שהתקיים בכפר המכביה, בהשתתפותם של כ-140 מנהלים עסקיים, סיפק מידע אודות מגמות חדשות בתחום המחשוב הארגוני בנושאים מגוונים כגון: מחשוב ענן, מוצרים מתמחים, התייעלות תפעולית, גישות יישום ועוד.
סקירת כנס: "Business Analytics Focus 2017" (מאי 17)
הכנס, שהתקיים בכפר המכביה בהשתתפותם של כ-150 מנהלים עסקיים, סיפק מידע אודות חדשנות ופתרונות טכנולוגיים מתקדמים למקבלי החלטות בארגון. בכנס שיתפו החברות סלקום ו-MinuteMedia מניסיונן בהקמת מערכי Business Analytics מתקדמים.
סקירת כנס: CIO FOCUS 2017 – הכנס השנתי של מועדון המנמ"רים Business Alignment (ינואר 2017)
הכנס החמישי של מועדון המנמ"רים מיסודן של IDC ישראל ו-ERP.ORG כלל סקירות מקצועיות מטעם IDC ו-KPMG, חשיפת טכנולוגיות מתקדמות מובילות לשוק ה-IT, הצגת תוכנית הפעילות של המועדון לשנת 2017 ודיוני שולחן עגול.
סקירת כנס: הטרנספורמציה הדיגיטלית בארגון (נובמבר 16)
הכנס, שהתקיים בכפר המכביה בהשתתפותם של כ-150 מנהלים עסקיים, סייע למקבלי החלטות ובעלי עניין להבין את משמעויות הטרנספורמציה הדיגיטלית ותרומתה העסקית לפעילות הארגון, מתודולוגיות יישום, טכנולוגיות תומכות, חדשנות ועוד.
בחירת מערכת ERP לעסק הקטן והבינוני (נובמבר 16)
בחירת מערכת ERP (או כל מערכת אחרת), זו החלטה חשובה, שתשפיע על העסק שלכם מספר שנים קדימה, לכן, כדאי להשקיע, ולבחור את המערכת שבאמת מתאימה לכם. ריכזתי עבורכם את 10 הטעויות הנפוצות ביותר, תשתדלו להימנע...
סקירת מוצר: O-T-Tech– מערכות מבינות דיבור (אוקטובר 16)
O-T-Tech הינה מערכת המבינה דיבור מתקשרת עם לקוחות בשיחות נכנסות או יוצאות למטרות מגוונות: שירות, שיווק, וכוללת אפשרויות להתאמה אישית על פי צורכי הלקוח.
זווית ראיה: הדרך להצלחה בניהול טכנולוגיה עסקית! (יולי 16)
מניתוח תוצאות של מאות ארגונים ברחבי העולם עולה כי שיטת ניהול טכנולוגיה עסקית בצורה נכונה, יכול להוביל לצמצום משמעותי בעלות התפעולית של יחידת ה-IT תוך שליטה גוברת בהוצאות, ובכך להעלות את יכולת יחידת ה- IT לייצר ערך עסקי רב בהתאם לדרישות העסקיות.
אתגרי רכש פתרונות ענן (יולי 16)
היכולת של מנהלים עסקיים בארגון לרכוש פתרונות ענן באופן עצמאי, מביאה להיווצרותו של "IT צללים – Shadow IT" – רכש פתרונות מחשוב ללא תיאום עם אגף המחשוב בארגון. על העוסקים ברכש פתרונות בענן לשים לב למספר מאפיינים חשובים בהתקשרות, כמפורט להלן.
סקירת כנס: "ERP FOCUS 2016" (אפריל 16)
בכנס נסקרו מגמות וחידושים בתחום המחשוב הארגוני - ERP והוצגו מתודות וטכנולוגיות מובילות בנושאים כגון: מיצוי ערכים עסקיים מבוססי טכנולוגיה, פתרונות מקיפים למחשוב ארגוני, פתרונות מתמחים, האינטרנט של הדברים - IoT ועוד.
סקירת כנס: מפגש "שולחן עגול" של מועדון המנמ"רים בנושא: "ניהול IT" (מאי 15)
במפגש שנערך במסגרת מפגשי "שולחן עגול" של מועדון המנמ"רים מיסודן של IDC ישראל ו-ERP.ORG נדונו היבטים שונים הקשורים לניהול IT ושיפור מעמדו בארגון
כיצד לשפר את פעילות ה-IT ומעמדו בארגון (מאי 15)
ארגונים רבים כיום, מתקשים להבין במדויק את הערך האמתי שנובע מהשקעות ה-IT שלהם. יתר על כן, ארגונים דורשים כי תמיכת ה-IT שלהם תשתפר בהדרגה ותביא לחדשנות עסקית לארגון בנוסף לניהול שוטף של תשתיות ויישומים.
סקירת כנס: "ERP FOCUS 2015" (מרץ 15)
בכנס, שנערך ב-3.3.15 בשיתוף פעולה בין החברות: ERP.ORG ו-R.M Direct, נסקרו פתרונות והיבטים שונים הקשורים למחשוב ארגוני – ERP בארגונים מסדר גודל קטן ובינוני.
יישום מערכת Bgate ERP במרכז וסניפי הרשת - מניסיונה של נייל סטודיו (נובמבר 14)
מציין אנדרו גרוב, מנהל מערכות המידע בנייל סטודיו: "הצלחת המערכת והיתרונות העסקיים נובעים מכך שהצלחנו לקבל פתרון מחשוב ארגוני מלא, המקיף את כלל הפעילויות של ארגון כמו שלנו, מבלי להיות נדרשים להטמעה של פתרונות מתמחים שונים כפי שבצענו בעבר.
סקירת מוצר: SISense – פתרון BI למנהל העסקי (אוקטובר 14)
SiSense - פתרון BI חדשני המיועד לשימושם של מנהלים עסקיים, שאינם ממוקדי טכנולוגיה, מאפשר להגדיר בצורה נוחה את מקורות המידע הרלוונטיים לבחינה העסקית לה הם נדרשים, ולמצות את התובנות העסקיות שניתן לבסס במהלכה (מגמות, קורלציות, השוואות ועוד).
סקירת כנס: "Microsoft ERP" (אוקטובר 14)
בכנס, שהתקיים במתכונת "בית פתוח" ב-ERP.ORG, סקרו מומחי מלם מערכות את פתרונות ה-ERP של מיקרוסופט בהיבטים טכנולוגיים ויישומיים. ארז איצקוביץ, מנהל תחום פתרונות עסקיים Dynamics במיקרוסופט ישראל, חשף נושאי חדשנות בפתרונות ה-ERP של מייקרוסופט; וכן נסקר פרויקט יישום והטמעה של מודול ניהול משאבי אנוש של מערכת Microsoft AX שבוצע ע"י מלם.
אנליטיקה עסקית (BA) בארגון – מרעיון לפרויקט מוצלח (ספטמבר 14)
מיכל שטל דיסקין, מנהלת אפליקציות כספים ומשאבי אנוש באגד, סוקרת נושאים שונים שיישומם יביא למימוש מוצלח של פרויקט אנליטיקה עסקית בארגון: בחירת הלקוחות הארגוניים, איתור רעיונות לפרויקט, מאפיינים לרעיון נכון, ניהול התהליך ועוד.
כשד"ר אלפרד אדלר פוגש את הארגון (אוגוסט 14)
יישום עקרונות אדלריינים יאפשר יצירת שיח אפקטיבי בין מנהלים בארגון אודות אתגרים ניהוליים ושיפור אפקטיביות עסקית. זאת, באמצעות תהליך מתודולוגי המעודד את המשתתפים להשתמש ביכולות הקבוצה, באופן משתף ודמוקרטי.
סקירת כנס: מפגש פורום Business Analytics (אוגוסט 14)
המפגש התקיים בנוכחות עשרות מנהלי BA ומנהלים עסקיים ובמסגרתו נסקרו נושאים כגון: פעילות פורום Business Analytics, דרכים למדידת ROI של פרויקט אנליטיקה עסקית בארגון, כיצד "למכור" פרויקט BA למשתמש ארגוני, Predictive Analytics, ועוד.
סקירת כנס: מועדון המנמ"רים Business Alignment, מפגש שלישי 2014 (יולי 14)
בכנס, שהתקיים ב-22.7.14 במסגרת מועדון המנמ"רים Business Alignment, נסקר תחום ניהול IT ויחסי לקוח/ספק, הוצגה תופעת מחשוב צללים - Shadow IT בארגון, הודגם מהלך הטמעה בשיטת ה-Best Practice ועוד.
מחשוב נייד בארגון – הלכה למעשה (מאי 14)
מומלץ לגבש צוות חשיבה אסטרטגי אשר יציע רשימה של יישומים ניידים היוצרים ערך עסקי בעבור הארגון (התייעלות) ו/או הלקוחות. מומלץ להתייעץ עם המחלקות השונות בארגון כגון: שיווק, IT, מכירות ועוד, לסרוק את התהליכים העסקיים ולאתר את אותם תהליכים שניתן לשפר על ידי נגישות למכשיר נייד.
זווית ראיה – 10 נושאים המביאים הצלחת פרויקט BI ויצירת ערך עסקי לארגון (מאי 14)
רפי ינקוביץ, יועץ BI סוקר את הלקחים העיקריים הקשורים להצלחת פרויקט BI בארגון, בהיבטים שונים: ארכיטקטורה, נתונים, טכנולוגיה, שפה ותרבות ארגונית, ועוד.
סקירת כנס: מועדון המנמ"רים Business Alignment, מפגש שני 2014 (מאי 14)
בכנס, שהתקיים ב-12.5.14 במסגרת מועדון המנמ"רים Business Alignment, נסקר תחום מחשוב הענן והדרך לבחינת אימוצו בארגון, הוצג בצוע פרויקט PLM בארגון, הודגם שינוי אסטרטגיה עסקית בבנק ירושלים והשפעתו על מערכות המידע ועוד.
סקירת כנס: Oracle Cloud Applications Day 2014 (אפריל 14)
מאות מוזמנים גדשו את אולם המליאה והמסלולים המקצועיים במהלך הכנס בו הציגה חברת אורקל סט של פתרונות יישומיים המוצעים לארגונים במודל ענן. מודל אספקת הפתרונות, המתבסס על פתוחים ורכישות של חברת אורקל, יאפשר לארגונים רבים יותר לצרוך פתרונות מתקדמים בתחומי המכירות, שיווק, תפעול, משאבי אנוש, ועוד מבית אורקל.
אורח באתר: אבנר שטראוס, מנכ"ל שטראוס אסטרטגיה (מרץ 14)
אבנר שטראוס מציג את פעילות שטראוס אסטרטגיה, ה"אמת המקצועית" המנחה אותו במתן שירותי ייעוץ לגופי IT; התמורות שיעברו על תחום ה-IT בשנים הקרובות ועוד.
אז מה זה סינרגיה ומדוע חשוב "להתנשק" גם בארגונים ? (מרץ 14)
מנהל מערכות המידע, בדומה למנהלים אחרים בארגון, נמדד יותר ויותר על יכולתו לשפר את הפעילות העסקית של הארגון. בכדי להצליח בכך עליו לשנות את מעמדו ממומחה טכנולוגי לחבר הנהלה ולעלות את רמת הסינרגיה בתוך הצוות שלו ובינו לבין מנהלים עסקיים אחרים בארגון.
סקירת כנס: מועדון המנמ"רים Business Alignment, מפגש ראשון 2014 (מרץ 14)
בכנס, שהתקיים ב-25.2.14 במסגרת מועדון המנמ"רים Business Alignment, נסקרו מתודות לשיפור יחסי הגומלין מנמ"ר / מנהלים בארגון, הוצג מערך תגמול שיגן על יחידת ה-IT מפני מתקפת גיוס ומתחרים, הותנע מחקר מועדון בנושא IT בינלאומי / גלובלי, נסקרה מתודה למזוג פעילות IT עקב רכש חברות, ועוד.
דבר המומחה: צביקה בן נון, מומחה ל-Enterprise Mobility (פברואר 14)
צביקה בן נון מונה את האתגרים העיקריים שמציב תחום הניידות - Mobility לארגון; פרויקטים שמבוצעים בנושא והצפי לעתיד.
סקירת כנס: CIO FOCUS 2014 – הכנס השנתי של מועדון המנמ"רים Business Alignment (נובמבר 13)
בכנס, שהתקיים בכפר המכביה ב-11.11.2013 בהשתתפותכם של כ-200 מנהלים ומומחים בתחומי המחשוב, נדונו נושאים הקשורים לפעילותו של ה-IT בארגון העסקי העתידי. בין המרצים: גדעון לופז, מנכ"ל IDC ישראל; פרופסור דוד פסיג, חוקר עתידים; מומחים, מנהלי מערכות מידע ומנהלים עסקיים מארגונים מובילים בישראל.
מנהלי IT - מנהיגות וכושר שכנוע (נובמבר 13)
ככל שארגונים יקדימו להבין שהמאבק התרבותי בין IT להנהגה העסקית הרסני לייעדים האסטרטגיים של הארגון כך ייטב. אבל היחס הוא לא סימטרי כלל ועיקר שכן ה-IT משרת את היעדים העסקיים של הארגון ולא להיפך. על מנהל המחשוב להוכיח את הערך העסקי של ה-IT וללמוד להציג ערך זה בשפה עסקית.
שירותי ענן - האותיות הקטנות (נובמבר 13)
לאחר שנים של שיחות על תוכנה כשירות - הן עם משתמשים ממחלקות IT והן עם משתמשים עסקיים, IDC מזהה עד כמה מסובכת ומבלבלת ההערכה העסקית של השירותים האלה. לקוחות אלה מבינים היטב את מדדי הביצוע והיכולות שהם צריכים וגם יכולים לרוב לציין את המחיר והתנאים המתאימים, אך לעיתים רחוקות הם מסוגלים לאפיין נכון את רמות הסיכון בזמן חתימת החוזה. קושי זה נובע מחוסר היכולת לנתח נכון את אמנת השירות של הספק (SLA) ובמיוחד את גבולות האחריות החוזית שלו (LoL).
BCP אפקטיבי (אוקטובר 13)
ברור לכולם שהמציאות כנראה תהיה קשה להתמודדות, מכל מה שהארגון יחווה בכל ניסוי ולכן חשוב להפוך את נושא ה BCP כחלק קבוע ממטלות ה IT עליהם הוא נמדד ונדרש לבצע, כך שמידי שנה בתכנית עבודה יתבצע ניסוי שטח במערכות הקריטיות לתפעול הארגון.
מדדים זה שמחה - שיפור מתמיד ב-IT באמצעות מדדים (אוקטובר 13)
מערך המדדים צריך לאפשר הבנה טובה יותר של התמונה הכוללת, לסייע במיקוד תשומת הלב הניהולית ולאפשר תובנות שקשה היה להגיע אליהן אחרת. חשוב שיהיה מקום אחד שבו אפשר לקבל את התמונה במלואה ולא לחפש אותה במספר מסכים ודוחות. לא מדובר בנוחות אלא בשאלה אם נשתמש או לא.
לעשות יותר בפחות – טיפים להתיעלות מנסיונו של מנמ"ר בארגון מסדר גודל בינוני (אוקטובר 13)
הדרישה לבצוע התייעלות וחסכון בתקציבי המחשוב הולכת ומתחזקת בשנים האחרונות והמנמ"רים בכל הארגונים עוסקים בכך לא מעט. במאמר מוצגים טיפים מעשיים לניהול מושכל וחסכוני של תקציבי המחשוב.
יישום שווקי חיזוי לשיפור ניהול פרויקטי IT (אוקטובר 13)
שגיאות הערכה לגבי יעדי וסיכוני פרויקטי IT הן בעיה ותיקה ומוכרת הממשיכה להתקיים למרות השיפור במתודולוגיות ניהול הפרויקטים וניהול הסיכונים. כאשר ההערכה מתבצעת על ידי מומחה יחיד או קבוצת מומחים קטנה היא עלולה להיות מוטית מחוסר מידע, הטיות ואינטרסים.
לעולם אל תאמר לעולם לא (ספטמבר 13)
לפני מספר חודשים הסביר לי מנהל מחשוב של רשות ממשלתית גדולה מדוע הם לעולם לא יעשו שימוש בשירותי ענן. ההסבר המלומד סבב אודות בעיות של אבטחת מידע משיקולי בטחון. היה משהו מאד ישראלי בתשובה הזו הסבורה כי די אם נזכיר את המילה הקדושה "בטחון" על מנת שלא יהיה צורך להסביר יותר שום דבר. בהקשר זה מעניין מאד הסיפור הבא:
מאפייני המחשוב ב-SMB ב-2020 (ספטמבר 13)
עלייתן של הרשתות החברתיות, שירותי ענן, ואביזרים ניידים חכמים השפיעה רבות על האופן בו ארגונים קטנים (ובכלל) צורכים IT. יכולות טכנולוגיות שבעבר היו אפשריות רק לארגונים גדולים עם תקציבי מחשוב משמעותיים, זמינים היום לכולם ולעיתים קרובות בחינם. IDC מספקת שבעה מאפיינים של ארגוני SMB בסוף העשור השני:
מדוע ניהול ה-IT של היום לא יעבוד בעתיד (ספטמבר 13)
בשורה התחתונה לרוב העסקים מסתבר שהמודלים התפעוליים של IT היום לא תואמים את דרישות העסקים של המחר. מנהלי ה-IT חייבים להשתחרר מהמגמה לתקן את העבר ולעבור לשיתוף אקטיבי בתהליכי התכנון העסקי העתידי של חברותיהם
טיפול בהיבטי קניין רוחני במסגרת ניהול פרויקטים (אוגוסט 13)
עורכי הדין נעמי אסיא ומשה ש. גולדברג דנים בהיבטי הקניין הרוחני במסגרת ניהול פרויקטים של מערכות מידע ותוכנה לאור חוק זכות יוצרים החדש.
הפרקטיקה של מתודולוגיית ה-SCRUM (אוגוסט 13)
בשנים האחרונות נוטש עולם הפיתוח בהדרגה את שיטות הניהול המסורתיות ועובר לניהול פרויקטים בצורה זריזה ( Agile ). מתודולוגיה זו הופכת בשנים האחרונות למציאות רווחת בארגונים רבים ומסייעת להם להגיב תוך יותר לשינויים העסקיים. אחת מהשיטות האג'יליות הפופולאריות
סקירת כנס: SMB – אתגרי המנמ"ר / מחשוב ארגוני (יולי 13)
בכנס, שהתקיים במסגרת מועדון המנמ"רים Business Alignment, נסקרו היבטים שונים הקשורים לפעילות המנמ"ר בארגוני SMB. בין המרצים: גדעון לופז, מנכ"ל IDC ישראל; רפי שימל , מנכ"ל ביט פלוס; חן גולדפרב, CIO, יוניברסל משאיות ישראל; שמוליק קסטרו, מנמ"ר H&M ישראל, ועוד.
אתגרי המנמ"ר בארגוני SMB (יולי 13)
תפקיד המנמ"ר לא היה אף פעם קל והוא נעשה קשה יותר ויותר בעשור האחרון. דוקא ככל שהטכנולוגיה מתקדמת והופכת נגישה לכל אדם בכל רמה , כך הדרישות מהמנמ"ר הולכות ומתרבות ומידת הסבלנות של המנהלים והמשתמשים הולכת ויורדת.
אורח באתר: פרופ' מרטין קורלי, שותף-מייסד ומנהל ארגון חברות הייעוץ הבינלאומי IVI (יולי 13)
בעקבות תחילת פעילותו של ארגון IVI בישראל, באמצעות חברת נס טכנולוגיות, מסביר מרטין קורלי, פרופ' לטכנולוגיה וחדשנות עסקית, על פעילות IVI, על הצורך בשיפור יכולות ה-IT בארגונים ועל יכולתם לקבל ערכים מוספים רבים אם ישכילו "לעלות כיתה".
אורחת באתר: מירי הרטל, מנמ"רית נביעות (יוני 13)
מירי הרטל סוקרת את הרקע המקצועי שלה בתחום ה-IT, מצביעה על האתגרים בתפקידה כמנהלת מערכות המידע של נביעות, סוקרת את הפרויקטים ש"על הפרק", ועוד...
סקירת כנס: IT as Business Value Generator (יוני 13)
בכנס, שנערך במסגרת מועדון המנמ"רים Business Alignment בשיתוף עם נס טכנולוגיות, נסקרו היבטים ומתודות המאפשרות ליחידת ה-IT בארגון לפעול באופן המשקף את תרומתה לתפקודו התקין והיעיל של הארגון וליצירת ערך עסקי. בכנס ניתן ביטוי מיוחד לפעולתו של תאגיד חברות הייעוץ הבינלאומי (IVI - (Innovation Value Institute, אשר שם לו למטרה לחקור ולפתח מסגרות מתודולוגיות להעלאת הערך העסקי של ה-IT ותמיכתו בחדשנות העסקית של הארגון.
סקירת כנס: המנמ"ר והנהלת הארגון (יוני 13)
בכנס, שהתקיים במסגרת מועדון המנמ"רים Business Alignment, נסקרו היבטים שונים בפעילותו של המנמ"ר עם הנהלת הארגון. בין המרצים: גדעון לופז, מנכ"ל IDC ישראל; אלי פרנק, מנכ"ל חברת הייעוץ FrankIT, לשעבר חבר הנהלה וסמנכ"ל טכנולוגיות בבזק; גיל כץ, סמנכ"ל טכנולוגיות עסקיות בכלמוביל, ועוד.
דבר המומחה: חנן לכטמן, מומחה לשיטות ניהול פרויקטי IT ותוכנה (מאי 13)
חנן לכטמן מציג את ניסיונו בתחום ייעוץ לניהול פרויקטים בתעשיות ההיי-טק ותכנה, מתודולוגיית ה-TLAPM המסייעת לארגונים בניהול פרויקטים מורכבים, עתירי שינויים והמגמות לעתיד בתחום.
שימור עובדים ביחידות ה-IT הארגוניות – האתגר והמענה (מרץ 13)
מספר עובדי טכנולוגיות המידע (IT) בארגון מצומצם, אך השפעתם על פעילות התקינה של הארגון מהותית. שימור עובדי היחידה הינו הכרח להצלחתה, זאת עקב הגורמים הבאים: ההתמחות שנוצרה אצל העובדים ביישומים ארגוניים ייחודיים, יכולתם לתמוך במספר רב יחסית של מערכות והיותם "בנק ידע" ארגוני אודות השילוב שבין הטכנולוגיה לתהליכים עסקיים.
סקירת כנס: שיווק פנימי של ה-IT בארגון (מרץ 13)
בכנס, שהתקיים במסגרת מועדון המנמ"רים Business Alignment, נדונה פעילות שיווק פנימי של ה-IT בארגון. במפגש שולבו: סקירת IDC, מצגות מומחים ומנהלי מערכות מידע ששיתפו מניסיונם.
שיווק אגף מערכות מידע וטכנולוגיות עסקיות (מרץ 13)
במאמר זה אציג מהן מכירות פשוטות ומהן מכירות מורכבות, ובאיזה לדעתי אנחנו עוסקים. אדבר על מיפוי מכירה מורכבת, על עקרונות שיטת ה- SPIN והיישום למערכות מידע. אבדוק מי הלקוח שלנו. אדבר מעט על מיתוג וקידום מכירות, ומהם לדעתי המפתחות להצלחה. כמובן בליווי דוגמאות.
IT כבד, יקר ולא מספיק אפקטיבי – קשור באופן עקבי לשיטות פיתוח קלאסיות (דצמבר 12)
מידע איכותי ומערכות מידע אפקטיביות – חיוניים להצלחתו של ארגון עסקי מודרני. אך היקף ההשקעה בפעילות IT ובפרויקטים לא מספיק מוצלחים היא עצומה. ההשלכות של מערכת מידע לא יציבה ולא גמישה, פרויקטים שלא הצליחו או חוסר התאמה כרונית לאסטרטגיה של הביזנס – הן בלתי נסבלות.
מחשוב ענן – ללכלך את הידיים (נובמבר 12)
מחשוב ענן הוא התפתחות טבעית של המחשוב הארגוני.IDC ממליצה לארגונים להתחיל ולהתנסות בשירותי ענן על מנת לבנות ולשפר את התהליכים הארגוניים שיבטיחו מינוף הזדמנויות ומיתון סיכונים.
סקירת כנס: CIO FOCUS 2013 (נובמבר 12)
הכנס, שהתקיים במסגרת מועדון המנמ"רים Business Alignment מיסודן של IDC ו-ERP.ORG, סיכם את פעילות המועדון לשנת 2012 וסקר מגמות בתחום המחשוב הארגוני לשנת 2013. הכנס כלל: פאנל מנכ"לים, הרצאות מקצועיות, מתחם מומחים ועוד.
ה-CIO וה-CEO ומה שביניהם (נובמבר 12)
המאמר דן בדרכים לשנות את תפיסת מנהלי העסקים בארגון, הרואים את מחלקת טכנולוגית המידע כמחלקה טקטית המתמקדת בהורדת העלויות התפעוליות שלה ובתחזוקה יומיומית – ולא כמשאב חיוני להשגת יעדי עסקיים אסטרטגיים. מתייחסים למאמר: גיל כץ, סמנכ"ל טכנולוגיות עסקיות בכלמוביל; טליה שינדלר, VP Global Business Platform & IT, בשטראוס מים ו-אבי ונגר, סמנכ"ל מערכות מידע ברד תקשורת.
מנכ"לים מדברים IT (נובמבר 12)
מקבץ תובנות מפאנל מנכ"לים, שהתקיים בכנס "CIO FOCUS 2013", במסגרת מועדון המנמ"רים Business Alignment. השתתפו בפאנל: אבי גבאי, מנכ"ל בזק; חיים שני, (מנכ"ל נייס, מנכ"ל האוצר) Chairman UK-Israel Technologies; יואב שלוש, (מנכ"ל סאיטקס) יו"ר איגוד תעשיות ההיי-טק; רמי רונן, מנכ"ל שטראוס מים; עידו רוזוליו, (מנכ"ל בז"ן תעשיות, מנכ"ל מקורות). הנחה: אלדד גפן, מנמ"ר מטרו מוטור.
ניהול IT כעסק (נובמבר 12)
על מחלקות ה-IT להיערך לשינוי מבני ומיקוד חדש לצד משימותיהן המסורתיות. המעבר של ידע עסקי מפיתוח יישומים לניהול קשרי עסקים (BRM ) לא יהיה פשוט כל עיקר, אך זהו שינוי בלתי נמנע. עם זאת, IDC מאמינה כי הגירה מסודרת למבנה זה תאפשר יצירת שירותי מידע מבוססי ערך, תוך שמירה על שירותים IT חיוניים.
המנמ"ר הולך יחף (?!) - יישום חכם של מטה המנמ"ר (נובמבר 12)
מטה המנמ"ר הוא גוף תומך שנועד להיות יד ימינו של המנמ"ר בפן הניהולי. הוא מרכז טיפול במגוון נושאים, החל מאסטרטגיה, דרך תוכניות עבודה שנתיות, תקציבים, מתודולוגיות, פרויקטים, מדדים ועוד.
ניהול IT בחברות גלובליות - IT Globalization (אוקטובר 12)
לפני כ- 3 שנים, בעקבות מהלך אסטרטגי של החברה שכלל מעבר מחברה בינלאומית לחברה גלובלית עם מיקוד באסיה, גם ארגון מערכות המידע של החברה עבר מהפך ארגוני. עיקר השינוי היה מעבר למחלקות פונקציונליות גלובליות, תפקידים גלובליים, ניהול מרחוק וביטול המחלקות המקומיות פר מדינה. המטרה היתה לבנות מערך אפקטיבי גלובלי היכול לתת מענה לצרכים הדינמיים של החברה ביחד עם בניית סטנדרטיזציה גלובלית ושימת דגש על חסכון בעלויות.
לקראת הכנס השנתי – "CIO FOCUS 2013" שיתקיים ב-12.11.2012 (אוקטובר 12)
למעלה מ-150 מנהלי מערכות מידע כבר הבטיחו את מקומם בכנס המקצועי "CIO FOCUS 2013 " אשר יתקיים ב-12.11.12 במלון דיויד אינטרקונטיננטל. הכנס נערך במסגרת פעילות מועדון המנמ"רים Business Alignment לסיכום שנת הפעילות 2012. בנוסף להרצאות והמסלולים, יוכלו מנהלי מערכות המידע לקבוע מראש פגישות עם מומחי מחשוב לקראת ביצוע פרויקטים בשנת 2013.
סקירת כנס: "ניהול IT" (ספטמבר 12)
בכנס, שהתקיים במסגרת מועדון המנמ"רים Business Alignment, נסקרו נושאים שונים הקשורים לניהול IT: IT כיחידה עסקית, ניהול IT בחברת SMB, תפקידו של ה-CTO ביחידת המחשוב, Lean IT ועוד.
כש-Lean ו-IT נפגשים (אוגוסט 12)
על פי תפיסת Lean כל פעילות שמושקעים בה משאבים ושהלקוח אינו מוכן לשלם עבורה, או שאינה תורמת מידע, או שאינה נעשית נכון בפעם הראשונה – מוגדרת כבזבוז, ויש לחפש דרכים לצמצם אותה. בארגונים המפתחים תוכנה שיעור הפעילויות המביאות ערך על פי הגדרה זו הוא פחות מ-10%.
עקרונות Lean Software Development (יולי 12)
במאמר זה נסקור את עקרונות Lean Software Development , כיצד הם קשורים לעקרונות Lean Manufacturing בפרט ול- Lean Management בכלל, וחשיבות הניסוי והלמידה שהם בבסיס המתודולוגיה, בשונה ממתודולוגית קלאסיות המדגישות תכנון פרטני Top Down ובקרה קפדנית וקשיחה.
iPhone and the Enterprise: 5 Years After (יולי 12)
Jack E. Gold סוקר את ההשפעה של ה-iPhone על שוק המחשוב הארגוני וחמשת הנושאים שהשתנו כתוצאה מכך: תופעת ה-BYOD (הבא את המכשיר שלך), שינוי בגישת ה-IT למשתמשים, התפתחות תעשיית אבטחת המידע במכשיר הנייד, פיתוח יישומים ובגרות תופעת הניידות - Mobility.
סקירת כנס: Splunk Live בישראל (יולי 12)
בכנס הוצג פתרון Splunk המאפשר למצות ערכים עסקיים ותפעוליים מנתוני מכונה (קבצי לוג, יומני שימוש, נתוני ביצועים) בארגון. הודגמו יכולות הפתרון בסביבת ה-BIG DATA, ונסקרו יישומי Splunk שבוצעו בחברות בארץ ובעולם: ויזה כאל, Cisco, Expedia, Salesforce, Nomura, cloudon, cloudshare, Shaker ועוד.
מדידת IT – שקיפות עסקית ואמצעי לשיפור מתמיד (יולי 12)
גופי IT בארגונים נמדדים, בדרך כלל, על פי ההוצאות והשפעתן על השורה התחתונה. רבים מהמנמ"רים נמצאים בעמדת מגננה מתמדת אל מול טענות על: כשלים, זמן תגובה, חוסר פונקציונאליות ביישומים, רמת שביעות רצון עובדי הארגון משירות ה-IT ועוד. באמצעות סט מדדים, המוגדר להלן, ניתן להשיג יתרונות רבים ביניהם: הצגת התרומה העסקית של פעילות ה-IT להנהלת הארגון, חיזוק הקשר עם לקוחות פנים ומיקוד עובדי ה-IT בהשגת מטרות האגף והארגון.
IT איטי (יוני 12)
במאמר זה נסקור את המצב בארגונים רבים, בהם למרות העבודה המשותפת עם ה-Business , ה-IT נתפס כאיטי, לא אפקטיבי ואינו משרת את ה-Business במידה מספקת. נראה כיצד שיטות ניהול פרויקטים ופיתוח תוכנה קלאסיות גרמו לכך וכיצד ניתן לשנות את המצב בצורה יסודית לאור עקרונות Lean .
סקירת כנס: Mobility (יוני 12)
בכנס, שהתקיים במסגרת מועדון המנמ"רים - Business Alignment, נסקרו נושאים שונים הקשורים לתחום הארגון הנייד – Mobility: יישומים, אבטחה, מדיניות הצטיידות ארגונית, ניהול ועוד.
ניהול שינויים אפקטיבי עם מתודולוגית Agile (יוני 12)
ארגונים המאופיינים בנהלי עבודה קשוחים משקפים אנטי חברתיות ובירוקרטיה וכדי להתמודד עם שינויים תכופים נדרשים שינוי יסודי בחשיבה ופתיחות ארגונית. סביבת העבודה האג'ילית מאפשרת מעבר מפעולות סטנדרטיות לאינטראקציות דינאמיות, ותומכת בגמישות ארגונית המסוגלת להכיל ולהסתגל לשינויים.
סקירת כנס: SAP HANA (יוני 12)
בכנס הוצגה האסטרטגיה העסקית של SAP המאפשרת לארגונים להתמודד בהצלחה עם קצב האירועים המהיר ולהתמקד בחדשנות עסקית – Sap's Speedy Strategy ופתרון SAP HANA – פתרון In-memory גמיש בו שולבו שתי טכנולוגיות עיקריות: חומרה חדשנית מבית INTEL ותוכנה שפותחה על ידי SAP.
סקירת כנס: אבטחת מידע (מאי 12)
בכנס, שהתקיים במסגרת מועדון המנמ"רים – Business Alignment, נסקרו היבטים שונים של אבטחת מידע: תקינה, אבטחת תוכן ארגוני, אבטחה ו-Mobility, זליגת מידע ועוד.
אורח באתר: גיל כץ, סמנכ"ל מערכות מידע בכלמוביל (מאי 12)
גיל כץ מציג את פעילות אגף טכנולוגיות עסקיות בכלמוביל, חושף את ה"אמת המקצועית" שלו בניהול מערכות מידע בארגון והקשר ההדוק שבין ניהול מערכות המידע קידום היעדים העסקיים של הארגון.
סקירת כנס: "אסטרטגיית Data Center" (אפריל 12)
בכנס, שהתקיים במסגרת מועדון המנמ"רים - Business Alignment, נסקרו נושאים שונים הקשורים לאסטרטגיית Data Center: וירטואליזציה, אחסון, תקשורת, DRP ועוד.
אורח באתר: אלדד גפן, מנמ"ר מטרו מוטור (מרץ 12)
אלדד גפן סוקר את פעילותה של מטרו מוטור ותפיסת המחשוב, מציין את התובנות העיקריות מביצוע פרויקט ERP מקיף ומדגיש את התפיסה המנחה אותו בניהול פעילות ה-IT לשם קידום המטרות העסקיות של ארגונו.
אורחת באתר: תמי שהם, (HEAD of IT (EMEA באפלייד מטיריאלס (מרץ 12)
תמי שהם מציגה את פעילותה באפלייד מטיריאלס, האופן בו נקבעת ומיושמת אסטרטגיית ה-IT בחברה, מדיניות אימוץ פתרונות יישומיים ב"ענן" והאתגרים בניהול IT בחברה גלובלית.
יישום תפיסת Lean Management (מרץ 12)
יש מי שרואים ב Lean - ובטעות! - שיטה שמטרתה צמצום הוצאות ובכלל זה פיטורי עובדים , למעשה, תפיסת ניהול ה -Lean הינה פילוסופיה אופרטיבית הנשענת על יסודות של "כבוד לבני אדם" ו-"שיפור מתמשך" .
מתודולוגיית Lean IT באוניברסיטת חיפה (פברואר 12)
מציין אורי ארליך, מנהל מערכות מידע באוניברסיטת חיפה: "העבודה על פי עקרונות Lean אפשרה לנו תהליך עבודה שכיבד את כל הגורמים המעורבים, וסייע להשתחרר ממגבלות ההיררכיה הארגונית, לקיים דיאלוג פתוח וליצור סביבת עבודה לומדת, החותרת לצמיחה ומיצוי יכולות אישיות ומקצועיות."
סקירת כנס: "מחשוב ענן" (פברואר 12)
במפגש, שהתקיים במסגרת מועדון המנמ"רים - Business ALignment בו נכחו עשרות מנמ"רים מארגונים מובילים במשק, נסקרו נושאים שונים הקשורים למחשוב ענן: תכנון Road Map ארגוני, מה נכון למקם בענן, באיזה אופן, ספקים מקומיים מול בינלאומיים, תשתיות מול אפליקציות ועוד.
אורח באתר: בני וייס, מנהל מערכות המידע באמבר (פברואר 12)
בני וייס, מנהל מערכות המידע באמבר - מכון התערובת הגדול והמתקדם מסוגו בישראל, מציג את תפיסת המחשוב בארגונו, תובנות מביצוע פרויקט מחשוב ארגוני מקיף, ודגשים מפעילות מועדון המנמ"רים Business Alignment.
BIG DATA או "כיצד BIG DATA יכול לעזור לי ?" (נובמבר 11)
"טכנולוגיית BIG DATA מתארת קבוצה (או אוסף) של טכנולוגיות חדשות וארכיטקטורות מגוונות ,אשר תוכננו יחדיו לאסוף ולסנן מידע איכותי רב מממספר גדול של מקורות מידע ,תוך שימוש ביכולות זיהוי המידע ,אחזור ויכולות ניתוח מהירות ביותר". מקור: IDC.
איך SaaS ומחשוב ענן משנים את תחום השירותים המקצועיים (אוקטובר 11)
חברות המספקות שירותים מקצועיים ניצבות היום בפני אתגרים לא פשוטים בהיבטי לקוחות, תחרותיות ותפעול. כמו לקוחותיהן, חברות PS ניצבות בפני תחרות מואצת ולחצי עלויות. חברות בתחום שירותי IT מקצועיים ומיקור חוץ של תהליכים עסקיים (BPO) ניצבות בפני ריבוי מתחרים ממגוון ארצות מתפתחות, החותכים מודלים קיימים של תמחור.
ניהול משברים בפרויקטי IT - פרק ראשון (אוקטובר 11)
בשלושת פרקי הסדרה, העוסקת בניהול משברים בפרויקטי IT, נגדיר מהו משבר בפרויקט IT, מה עלול להוביל למשבר, איך ניתן למנוע משבר מלכתחילה, והחשוב מכל: איך להיחלץ ממשבר בעת צרה, מבלי להיכנס לכרוניקה הסטטיסטית של פרויקטי IT שנכשלו.
ניהול משברים בפרויקטי IT - פרק שני (אוקטובר 11)
זהו הפרק השני בסדרת מאמרים העוסקת בניהול משברים בפרויקטי IT. בפרק הראשון הגדרנו מהו משבר בפרויקט IT ומה עלול להוביל למשבר. בפרקים השני והשלישי נעסוק בשאלות: איך ניתן למנוע משבר מלכתחילה, ובעיקר, איך להיחלץ ממשבר בעת צרה, מבלי להיכנס לכרוניקה הסטטיסטית של פרויקטי IT שנכשלו.
ניהול משברים בפרויקטי IT - פרק שלישי (אוקטובר 11)
לפניכם הפרק השלישי בסדרת מאמרים העוסקת בניהול משברים בפרויקטי IT. בשני הפרקים הקודמים הגדרנו מהו משבר בפרוייקט IT, מה עלול להוביל למשבר ואיך ניתן למנוע משבר מלכתחילה. הפרק האחרון בסדרה דן בשאלה: איך להיחלץ ממשבר בעת צרה, מבלי להיכנס לכרוניקה הסטטיסטית של פרויקטי IT שנכשלו.
אורחת באתר: אורית אלמלך, מנהלת חטיבת היועצים בחברת One1 (אוקטובר 11)
אורית סוקרת את שירות התאמת יועצי IT לצרכי הארגונים, מפרטת את יתרונות השירות: התאמה לצרכי הלקוח, תמיכה מקצועית של מומחי החטיבות המקצועיות ב-One1 ועוד.
תוכנית אסטרטגית למחשוב - הלכה ומעשה (ספטמבר 11)
התוכנית האסטרטגית למחשוב מתווה את הכיוון הטכנולוגי, מאפשרת תכנון ההשקעות הכספיות, מאזנת את ההשקעות במחשוב בין צרכי תשתית ויישומים וקובעת סדרי עדיפויות בהתאם ליעדי הארגון וצרכיו העסקיים.
דבר המומחה: דורית שר, מומחית מנטורינג (אימון וליווי) למנהלי מערכות מידע (אוגוסט 11)
דורית שר: "תפקידי להחזיר לשגרת העבודה את האנרגיה שמניעה חדשנות ומצויינות". דורית הנה בעלת ניסיון של 17 שנים בתחום מערכות המידע, מוסמכת לאימון אישי ולאימון ניהולי ארגוני.
סקירת שירות: BIDC – Beer Sheva BI Development Center (יולי 11)
מרכז הפיתוח (BIDC – (Beer Sheva BI Development center הוקם כדי לתמוך בצורך ההולך וגדל של צרכי פיתוח ותמיכה בפרויקטי OFFSHORE BI / Nearshore ללקוחות בארץ ובחו"ל. המרכז, מבית נס גילון – גוף ה-BI הגדול והמוביל בישראל בעולם ה-BI, מבצע פרויקטים במרכז החדש בכל התשתיות והטכנולוגיות בעולם ה-BI במודלים שונים.
דבר המומחה: אפרת גול מומחית לתפעול והתייעלות ה-IT (יוני 11)
אפרת מציגה דרכים לשיפור פעילות ה-IT בארגון בשני מישורים: א. הרחבת פעילות ה-IT המסייעת ישירות למימוש יעדי הארגון ו-ב. התייעלות תפעולית בהיבטים שונים: שיפור השירות למשתמשים, הפחתת הוצאות IT, קשרי ספקים, שירותים מנוהלים ועוד.
סקירת כנס: מפגש מקצועי וממוקד לעולם בדיקות תוכנה (אפריל 11)
בכנס, שהתקיים בנס טכנולוגיות, נבחנו מגמות עכשוויות בתחום בדיקות תוכנה, הוצגה טכנולוגיה מבית מיקרוסופט לניהול ובצוע בדיקות ויישומה בארגון - הלכה למעשה, ונסקרו האתגרים שבדרך להשגת הסמכת CMMI בגוף בדיקות התוכנה שבארגון.
סקירת כנס: כשרשתות חברתיות פוגשות פיננסים (מרץ 11)
בכנס לקוחות המגזר הפיננסי של נס טכנולוגיות, הועברו הרצאות מקצועיות בנושאי כלכלה ופיננסים ונחשפו פתרונות מתקדמים בנושאים שונים: ניהול קופות גמל, פתרונות SAP לתחום הבנקאות, IT Governance, בקרות בעולם החשבות, Social CRM ועוד. בין המרצים: בכירים בתחום הכלכלי, לקוחות, מומחי נס ושותפיה העסקיים.
סקירת מוצר: פורטל "יהלום" מבית נס טכנולוגיות – שולחן העבודה של המנמ"ר (נובמבר 10)
ניהול מערכות מידע בארגון מחייב בקרה מרבית ושוטפת תוך שקיפות מקסימלית, זו מטרתו של פורטל "יהלום" המוצע למנהלי מערכות מידע לשם הטמעתו ביחידתם. הפורטל, מרכז מידע אודות עשרת המרכיבים העיקריים בתחום ניהול מערך המחשוב ומערכות המידע ומאפשר קבלת תמונה הוליסטית לשם בקרה ובצוע שיפורים. התוצאות מוצגות למנמ"ר בתמצית ובצורה גרפית (כגון לוחות מחוונים) כבסיס לתובנות וקבלת החלטות.
סקירת כנס: מפגש מקצועי וממוקד לעולם הבדיקות והבטחת איכות (אוקטובר 10)
בכנס, שנערך במשרדי נס טכנולוגיות, נסקרו מגמות עכשוויות בעולם הבדיקות, הוצגו מתודולוגיות וכלים לטיפול בשרשרת הקריטית של איכות המידע והיבטים הקשורים לניהול מחזור החיים של פתוח יישומים - Application Lifecycle Management. הכנס הסתיים בהרצאתו של האומן האורח: אלון אולמן – "פריצת גבולות כדרך חיים".
פרויקט מדפסות בשיטת pay per use – מניסיונה של חברת הגיחון (אוגוסט 10)
ינון אלרואי, מנהל מערכות המידע בחברת הגיחון, משתף מניסיונו במתן מענה מתקדם לנושא הדפסות להיקף של 220 משתמשי המערכת.
זווית ראיה: שירותי "ענן" - גדעון לופז, מנכ"ל IDC ישראל (אוגוסט 10)
לפני מספר שבועות, פרסמה IDC תחזית מעודכנת להוצאה על שירותי ענן ציבורי. ההוצאה על שירותי ענן ציבורי (לא כולל אלה על ענן פרטי) תגדל מ-16.5 מיליארד דולר ב-2009 למעל 55 מילארד דולר בשנת 2014. מדובר בגידול שנתי ממוצע של 27% - מהיר מאד לכל הדעות.
אורחים באתר: דייב ג'ונס, אדובי מערכות וראובן אגסי, יו"ר קוויקסופט נציגת אדובי בישראל (אוגוסט 10)
דייב ג'ונס וראובן אגסי מציגים טכנולוגיה פורצת דרך של אדובי בתחום המסמכים המקוונים - Live Cycle Enterprise Suite, אשר אומצה על ידי ארגונים וממשלות בעולם לשיפור הקשר עם הלקוחות.
אורח באתר - גיא דנציג, מנהל ה-CDO - Chief Delivery Office, הזירה המקצועית-טכנולוגית של נס ישראל (יולי 10)
בתחילת 2009 יישמה נס ישראל מבנה חדש, הכולל שלושה מגזרים עסקיים וזירה מקצועית. המגזרים העסקיים הם המגזר הפיננסי, מגזר התעשייה והשירותים והמגזר הציבורי. מגזרים אלו, אשר ממוקדים בלקוח, נתמכים על ידי זירה מקצועית, ה- CDO (Chief Delivery Office). ה-CDO מרכז את ההתמחויות והמתודולוגיה המקצועית בנס ישראל, לפי ארבעה קווי שירותים (Service Lines) המסופקים ללקוח - מיקור חוץ (Outsourcing), בדיקות (Testing), הדרכה (Training), ואינטגרציה של מערכות (System Integration - SI), ותומך מקצועית בשלושת המגזרים העסקיים. בראיון מספר גיא דנציג, סגן נשיא בכיר בנס ישראל ומנהל ה -CDO, על פעילות ה-CDO וייחודיותו.
סקירת כנס: מפגש העשרה למנהלים – הטמעת / הרחבת ERP בארגון (יולי 10)
במפגש, אשר התקיים ב-23.6.10 במסגרת מועדון העסקים – Business Alignment, השתתפו מנהלים עסקיים הנמצאים במהלכי בחירה, הטמעה והרחבה של מערכת ה-ERP בארגונם. במפגש הועבר ידע במספר מישורים: חברת המחקר, מומחה בתחום ודיון "שולחן עגול" בהשתתפות ארגונים שבצעו את המהלך.
אורח באתר – ראובן אגסי, יזם ומנכ"ל קוויקסופט (יוני 10)
לפני עשרים שנה הקימו ראובן ושי אגסי את קוויקסופט – כחברה שתעסוק בפיתוח ושווק תוכנה. ראובן אגסי סוקר את העקרונות שהובילו להצלחה, הדגשים בהווה והתוכניות לעתיד.
אורחת באתר - Monique Ventura-Delatour, מנהלת תחום קיימות, SAP (יוני 10)
מוניק מסבירה את ההשלכות העסקיות שיש לנושא הקיימות - Sustainability על הפעילות העסקית של הארגונים, המודעות בקרב המדינות וגורמים פיננסים (בנקים וחברות השקעה) וסוקרת את פרויקט הקיימות המתבצע ב-SAP והפתרונות הטכנולוגיים התומכים.
פרויקט וירטואליזציה – שלב הבחירה, מניסיונה של ס.מ.ל.ת (מאי 10)
איציק דור, מנמ"ר ס.מ.ל.ת, משתף מניסיון שצבר במהלך שלב הבחירה בפרויקט וירטואליזציה. איציק מתאר את המניעים לפרויקט, טווח התכנון, משך התהליך, תאור השלבים ועוד.
אורח באתר – שמוליק קסטרו, מנמ"ר Match Retail - H&M ישראל (מאי 10)
שמוליק מתאר את ניסיונו בתחום, סוקר את מהלך פרויקט המחשוב שבצע לאחרונה: מחשוב מרכז לוגיסטי, פעילות עסקית ופיננסית ורשת חנויות, ואת הרקע להשתלבותו בהנהלת מועדון המנמ"רים.
אורח באתר – אלכס דרוקר, מנמ"ר כ.צ.ט (מאי 10)
אלכס מציג את ניסיונו בתחום המחשוב הארגוני, הפרויקטים ש"על הפרק" בשנה הקרובה, הובלת נושא ה"סביבה הירוקה" בכ.צ.ט והסיבות ליזום הקמת מועדון המנמ"רים - Business Alignment.
דבר המומחה: קרן שקד, מומחית קשרי לקוחות – CRM תפעולי ואנליטי (מאי 10)
קרן מציגה את ניסיונה בתחום ה-CRM וה-BI, ה"אני מאמין" שלה בניהול פרויקטים בתחום, חשיבות ה-Master Data בארגון והיעדים העסקיים של פרויקט CRM.
עשרת הדיברות להצלחת המנמ"ר - CIO (אפריל 10)
רפי שימל מונה את "עשרת הדיברות" לניהול מערכות המידע שישמשו נר לרגליו של המנמ"ר (CIO). כאשר יקפיד לקיימן, הוא יביא להצלחת ארגונו ובהכרח גם להצלחתו האישית.
סקירת כנס: SAP Business Objects Workshop Event (אפריל 10)
הכנס התקיים בבית SAP בהשתתפות מנהלים מארגונים מובילים במשק ושותפים עסקיים ובמסגרתו הוצג הפורטפוליו הרחב של פתרונות SAP Business Objects, נסקר סיפור לקוח - חברת בטוח ישיר והתקיימו סדנאות יישומיות.
סקירת כנס: בדיקות תוכנה ואבטחת מידע (מרץ 10)
בכנס המקצועי, שנערך בבית נס טכנולוגיות, נסקרו היבטים שונים בתחום בדיקות התוכנה ואבטחת המידע מנקודת מבטם של אנליסטים, חברות ומומחים העוסקים בתחום. הכנס הסתיים בהרצאתם של העיתונאים ומגישי הטלוויזיה: אורלי וילנאי וגיא מרוז שכותרתה: הכוח לשנות – מעורבות ואחריות חברתית של כל אחד מאיתנו.
וולידציה – בקרת איכות בתעשיית הפארמה (מרץ 10)
תהליך הוולידציה נסמך על ה-Good Manufacturing Practice או בקצרה GMP אשר בו נבדקים, בין השאר, חומרי גלם המשמשים לייצור, המכונות אשר מהוות חלק מהייצור, הקשר עם קבלני משנה מאושרים, בצוען של בדיקות פנימיות, אימון והכשרת עובדים, מעקב טכני על המערכות הממוחשבות ובדיקה של תלונות המגיעות מלקוחות.
דבר המומחה: עומר דרור, מנהל V-Ness חברת הבדיקות של נס טכנולוגיות (פברואר 10)
עומר סוקר את המאפיינים החשובים של תחום בדיקות התוכנה, הדרך המיטבית לשם מתן מענה נכון לצרכי הלקוח, ואת ה"אני מאמין" שלו בתחום שיפור הערך ללקוח והעמקת המקצועיות בתחום ניהול הבדיקות.
שלבים בהכשרת מיישם ERP או ברוכים הבאים לעולם היישום האמיתי (דצמבר 09)
"ואם חשבת שבהפיכתך למומחה טכנולוגי, הסתיימה הכשרתך המקצועית. טעית." חיים יוספי, מנהל ERP בחברת RBC, כותב לחברים בתחילת הדרך על מסלול ההכשרה הארוך הנדרש לקבלת התואר Senior.
דבר המומחה: גדעון לופז, מנכ"ל IDC ישראל - מגמות בשוק ה-IT הישראלי (נובמבר 09)
במונחים דולריים שוק ה-IT הישראלי איבד כ-17% מערכו בשנים 2008-2009 וישלים ירידה זו במהלך 2010-2011. בנוסף נראה כי קיים מתאם ברור בין השינויים בביקוש ל-IT לבין השינויים בתוצר. ניתן לומר שכעת, שוק ה-IT הישראלי נמצא במצב של חימום מנועים.
זווית ראיה - הדרך הבטוחה לכישלון פרויקט ERP או סקר דרישות המשתמשים – אם כל חטאת (ספטמבר 09)
כל פרויקט ERP שתחילתו בתהליך המלבב של פגישות עם משתמשי המערכת ותיעוד מסודר של דרישותיהם, סופו בכישלון חרוץ. זו הדרך המהירה והבטוחה ביותר לביצוע פיתוחים יקרים ומזיקים. אפשר לבצע פרויקט ERP מוצלח ללא כל פיתוח, המערכות מגיעות בד"כ עם ידע רב שנצבר בהן ותהליכי עבודה סדורים הפועלים בהצלחה במקומות רבים, ויש ללמוד וליישם אותם עד תום לפני שמפעילים את נשק הפיתוחים הקטלני.
התפתחות מערך המחשוב בקבוצת שטראוס (ספטמבר 09)
בתחילת ספטמבר 2009 התקיים ביקור של קורס ניהול בכיר למנמ"רים של הטכניון וביט פלוס במטה קבוצת שטראוס בפ"ת כאורחיו של סמנכ"ל מערכות המידע של שטראוס: דני גרה-בגי . מטרת הביקור היתה להפגיש את משתתפי הקורס עם השטח ( חברה עיסקית מובילה ) ובעיקר עם מנמ"ר בכיר ומנוסה בעל רקורד מרשים של פרוייקטי ERP רחבי היקף.
דבר המומחה: אפרת דרורי, מומחית לאפליקציות ארגוניות ב-IDC ישראל (ספטמבר 09)
אפרת דרורי, אנליסטית בתחומי ה-BI, CRM, ERP ו-SOA, מציגה את עיקרי ממצאי דוח ה-ERP לשנת 2008, סוקרת את המגמות בתחום והצפי לעתיד.
דבר המומחה: גדעון לופז, מנכ"ל IDC ישראל: מחשוב ענן (אוגוסט 09)
קיימות עדויות מצטברות במספר מחקרי IDC שהמצב הכלכלי מאיץ את ההתייחסות של ארגונים לפוטנציאל הגלום בענן – פרטי וציבורי.
פתרונות SAP לחברות מסדר גודל קטן ובינוני – SAP WORLD TOUR 09 (יולי 09)
הכנס הדגיש את מעמדה של SAP כספקית פתרונות מחשוב כוללים לארגון. החברה מאפשרת ללקוחותיה פתרונות מותאמים למגזרי השוק השונים ולסדרי גודל שונים של הארגון עם יכולת התפתחות והתרחבות.
Oracle Day 2009 - (יוני 09)
בכנס, בו השתתפה נשיאת אורקל העולמית צפרה כץ, הוצגה אסטרטגיית אורקל - Go to Market וכן התקיימו הרצאות ומסלולים מקצועיים.
מערכת ERP קונצרנית/בינלאומית – מניסיונה של חברת ביוטכנולוגיה כללית (מאי 2009)
FERRING PHARMACEUTICAL הנו קונצרן תרופות, בעל היקף מכירות של כמיליארד דולר, הפועל באופן גלובאלי באמצעות משרדי הפצה, מפעלי ייצור ומרכז תיאום אשר בעיירה סנט פרה שליד לוזן שבשוויץ. כאשר BTG נרכשה, שילובה במסגרת מערכת ה-ERP הקונצרנית היה מחויב המציאות.
אורחת באתר - חגית לנדמן, PMI ישראל (מאי 09)
הכנס השנתי ה-13 של העמותה לניהול פרויקטים בישראל נערך ב-20.5.09. חגית לנדמן - חברת הנהלת PMI, סוקרת את פעילות העמותה; מציינת את היתרונות לשיפור פעילות הארגונים כתוצאה מהטמעת מתודולוגיות וטכנולוגיות תומכות בתחום ניהול הפרויקטים ומדגישה את תרומת הכנס והחשיבות לקחת בו חלק.
אורח באתר – דיויד מיולגאי, מנהל כספים מונדי נייר חדרה (מאי 09)
דיויד מיולגאי מציג את ה"אני מאמין" שלו לגבי חשיבות הטכנולוגיה התומכת לארגון בכלל ולמנהל הכספים בפרט והמניעים להשתלבותו כחבר במועצה המייעצת של מועדון העסקים - IT&Business Alignment.
CRM ON DEMAND – מניסיונה של חברת Aqua Creations (אפריל 09)
מודל ה- CRM On Demand מתאים ביותר לתפיסה העסקית של ארגונים כמו Aqua Creations. ארגון כזה אינו מתמחה במחשוב ולכן עבורו הוצאת פעילויות המיחשוב לספק מתמחה היא נכונה מאוד מבחינה עסקית.
רכישת SUN על ידי אורקל - The Glass is Half Full (אפריל 09)
אורקל החליטה להשקיע את הסכום של 7.4 מיליארד דולאר בכדי לרכוש את חברת SUN. מהן הסיבות וההשלכות של רכישה זו על סאן, אורקל וארגוני הצרכנים? (המאמר בשפה האנגלית)
מבט על שוק ה-IT ברבעון הראשון של 2009 - IDC ישראל (אפריל 2009)
האנליסיטים של IDC ישראל סוקרים את הפעילות והמגמות בשוק ה-IT בנושאים הבאים: IT&Business Alignment, Business Intelligence, אחסון, מחשבים אישיים וטכנולוגיות חדשות.
IDC Israel 2009 Predictions (דצמבר 08)
בסקירה אודות תחזית החברה לשנת 2009 צוין בין השאר כי: שוק ה-IT יקטן במהלך השנה הקרובה בכאחוז אחד יחסית ל-2008 וזאת לאחר שהראה גידול של 14% בשנת 2007 ו-2.8% בשנת 2008 בנוסף צפויה ירידה של 7% עד 8% מכוח האדם המועסק בתחום.
SOA בעיתות משבר (דצמבר 08)
ארכיטקטורת SOA עשויה לעזור לארגונים בהתמודדות עם מצבי משבר. ההיערכות למימוש SOA צריכה להיות מותאמת למצב של צמצום משאבים והקטנת סובלנות לכישלונות.
אורח באתר – גדעון לופז, מנכ"ל IDC ישראל (דצמבר 08)
גדעון לופז מציג את תרומת IDC בתחום שיפור ההחלטות העסקיות ב-IT, מה נדרש לבצע בעת האטה/משבר כלכלי ועל מי מוטלת חובת הוכחת התרומה העסקית הנובעת מפרויקט מחשובי.
הובלת היישום של מערכת ORACLE APPLICATIONS – מניסיונה של חברת modu (נובמבר 08)
בתחילת הפרויקט מנתה החברה עשרות בודדות של עובדים ולקראת ה"עלייה לאוויר" גדל מספר עובדי החברה בצורה משמעותית. מציין טל: "התהליכים התגבשו במהלך הפרויקט תוך שיתוף המשתמשים בצורה סלקטיבית (10-30% מזמנם) בכדי לא להפריע לחברה שהיתה עסוקה בצמיחה וגיוסים".
דבר המומחה: אבנר אלגום, מומחה ל"מחשוב עננים" (נובמבר 08)
אבנר אלגום, מנכ"ל האיגוד הישראלי לטכנולוגיות גריד IGT מפרט לגבי התועלות הכלכליות לארגונים כתוצאה מהטמעת "מחשוב עננים", מטרות הכנס שייערך ב-1-2.12.08 בנושא והמגמות לעתיד.
סקירת מוצר: UPK מבית ORACLE – המדריך הווירטואלי ליישומים ארגוניים (אוקטובר 08)
Oracle's User Productivity Kit - UPK מייצר: תיעוד תהליכים עסקיים, תסריטי בדיקה, סימולציות, מדריכים למשתמש ועזרים לתמיכה בהפעלה שוטפת של היישום הארגוני ב-ON LINE, מגביר את מיומנות ויעילות המשתמשים ומפחית את הסיכונים בפרויקטים של מחשוב ארגוני. UPK פועל בסביבות ארגוניות מגוונות (ORACLE, SAP, SIEBEL, יישומים מקומיים ועוד).
המחשוב הארגוני משתמש ב'מחשוב עננים' (אוקטובר 08)
'מחשוב עננים' (Cloud Computing) הינו הטרנד החם של עולם המחשוב הארגוני. יותר ויותר רכיבי תוכנה של מערכות ה- ERP, מסופקים לארגונים על ידי 'מחשוב עננים'. 'מחשוב עננים' הינו האפשרות לקבל גישה למשאבי מחשוב (גם חומרה וגם תוכנה), שמסופקים על ידי צד שלישי דרך האינטרנט.
Does Google’s Chrome Indicate What to Expect with Android? (ספטמבר 08)
המאמר דן במשמעויות ההכרזה של גוגל אודות הדפדפן החדש Google's Chrome בהקשר למערכת ההפעלה הסלולרית - Android.
משולחן האנליסט – הדרך להשגת גמישות עסקית. באדיבות חברת המחקר Quocirca (אוגוסט 08)
עסקים רבים שינו את גישתם מאימוץ יישומים הנותנים מענה מקומי, לשימוש בפתרונות התומכים בתהליך העסקי כולו. גישה כזו מחייבת אימוץ סטנדרטים וירטואליזציה של התשתית הטכנולוגית יחד עם בחינה של שרשרת הערך הארגונית המקיפה את לקוחות וספקי הארגון כאחד. להלן תמצית מנהלים בעברית וגישה למאמר המלא באנגלית.
משברים בפרויקטי מחשוב ארגוני והדרכים למניעתם (יוני 08)
שלושה הגורמים העיקריים המביאים למשבר בפרויקט הנם: תכולה, איכות הפתרון, השקעת זמן ומעורבות מצד הלקוח. משבר שלא טופל כיאות, עלול ללבות שני משברים נוספים - אי עמידה בלוחות הזמנים וחריגה מתקציב הפרויקט.
ניהול ידע בגופי IT – לעשות יותר בפחות (מאי 08)
מאמר זה מתאר את הצורך בניהול ידע בגופי IT, מתאר את אופן מיפוי הידע הנדרש לשם השגת יעדי פעילות ניהול הידע ומציג את התהליכים והתרבות הארגונית המתאימה הנדרשים לשם הפיכת גופי IT לגופים המנהלים באופן שיטתי את הידע הגלוי והסמוי הנרכש על ידי עובדיהם.
אורחת באתר – טליה שינדלר, מנהלת תהליכים ומידע בתמי4 (אפריל 08)
טליה מציגה את הייחודיות אשר בשרשרת הערך הארגונית בתמי4, החשיבות בקבלת אחריות על תחומי תהליכים ומערכות מידע ותוכניות הארגון לעתיד.
Mobile IT - Commodity or Value add (אפריל 08)
המאמר סוקר היבטים שונים בדרישה ההולכת וגוברת לשימוש במחשוב נייד (Mobile). מוגש באדיבות חברת המחקר Quocirca.
On-premise to On-demand (מרץ 08)
ספקי יישומים שונים נמצאים במהלכי פתוח מואצים לשם מימוש מודל ה-SAAS - תוכנה כשרות. מגמה זו נתמכת הן על ידי הלקוחות והן על ידי שותפיהם העיסקיים. הדוח מוגש באדיבות חברת המחקר - Quocirca.
אורח באתר – שמעון כהן – סמנכ"ל השיווק של טלדור (מרץ 08)
שמעון כהן מפרט את השינויים שחלו בתפיסת הארגונים את תחום מערכות המידע, החשיבות בהבנת ה-BUSINESS של הלקוחות, אסטרטגיית טלדור לשנים הבאות ועוד.
BPM and SOA (מרץ 08)
יותר ויותר ארגונים, המשנים כיוון מרכישת יישומים לרכישת אמצעים לתמיכה בתהליכיהם העסקיים, ישתמשו ב-SOA כתשתית טכנולוגית תומכת. מוגש באדיבות חברת המחקר - Quocirca.
האם ה-CRM זורם כמו החשמל? (פברואר 08)
עידן ה-utility Computing למעשה מתבסס על הקונספט שבמקום שארגונים ירכשו את מערכות המחשב שלהם באתר שלהם, הארגונים ישלמו בגין שימוש במחשוב. מודל ה-Computing Utility מתבסס על שלוש מגמות עיקריות של מחשוב: Virtualization, Grid Computing, Web Services .
אורח באתר - Hans Jansen, המנהל הטכנולוגי של חברת QAD
Hans Jansen מציג את האתגרים בפיתוח מערכת ERP רחבה כמערכת QAD, עקרונות היסוד בפיתוח מערכת המסייעת לארגונים בהשגת מטרותיהם העסקיות וההתמקדות בפלחי השוק הוורטיקלים.
MAKING IT REALLY HAPPEN (דצמבר 07)
באופן מפתיע תחום טכנולוגיית המידע (IT) אינו משרת את הארגונים בדרך האופטימלית להשגת מטרותיהם העסקיות. המאמר דן בסיבות לתופעה זו ומציע דרכים לניהול אפקטיבי יותר לשם העצמת התועלות עסקיות בהקשר להשקעות ב-IT.
Google Goes Mobile – or Maybe Not? (דצמבר 07)
המאמר דן במערכת ההפעלה שהוכרזה על ידי Google בשם Android למכשירי Mobile בשיטת הקוד הפתוח - Open Source.
הקמת מערכות BI על ידי משתמשים בארגון – מניסיונה של חברת מטרו מוטור בע"מ (דצמבר 07)
מערכת ה-BI שהוטמעה בארגון הביאה למפנה משמעותי בהפיכת נתונים למידע. המערכת מאחדת נתונים ממערכות תפעוליות שונות, מציגה את הנתונים בצורה מסוכמת ומפורטת בצורה נוחה לקבלת החלטות ומאפשרת ביצוע שינויים על ידי מנהלים בארגון ללא צורך בהפעלת כח אדם מקצועי לצורך כך.
אורח באתר - סטיב גרינשפן, סמנכ"ל סחר בחברת כ.א.ל כרטיסי אשראי בישראל (נובמבר 07)
סטיב גרישפן מציין את גישתו לניהול מערכות יחסים עסקיים עם למעלה מ-50,000 בתי עסק, טיפים ותובנות מיישום מערכת קשרי לקוחות שבוצע לאחרונה והשינוי בגישת מנהלים בכירים לטכנולוגיה ומערכות IT בארגון.
אורחים באתר - קיירון שנלי, SALESFORCE.COM ומיכל בלאט מחברת בלאט-לפידות (נובמבר 07)
קיירון שנלי ומיכל בלאט סוקרים את התפתחות פתרון SALESFORCE.COM, גישת הארגונים לאימוץ שיטת ה-SAAS - תוכנה כשרות והתוצאות המצויינות לפעילות המשותפת בישראל.
מחשוב הקיבוץ המודרני – מניסיונו של קיבוץ מעגן מיכאל (אוקטובר 07)
ענת פילד,מנהלת מערכות מידע בקיבוץ מעגן מיכאל, מתארת את האתגרים שבניהול הקיבוץ המודרני ובכלל זה השילוב שבין הניהול העסקי/תאגידי לשרות לחברי הקיבוץ, מהלך ההטמעה של מערכת ERP במגזר הקיבוצי ועוד.
אורח באתר - שמשון מרפוגל, משנה למנכ"ל הכשרת היישוב (אוקטובר 07)
שמשון מרפוגל מציג את חברת הכשרת היישוב, הסיבות שהניעו את החברה לבצע שינוי מהותי בתפיסת ניהול תחום ה-IT והתועלות משינוי אסטרטגיית ה-IT שעיקרה רכישת מערכת ERP, פיתוח ותחזוקה במודל של מיקור חוץ.
אורח באתר - ניצב משנה שי קופרמן, ראש מחלקת יישומים וניהול פרויקטים במשטרת ישראל (אוקטובר 07)
ניצב שי קופרמן מציג את פעילותה העניפה של מחלקת יישומים וניהול פרויקטים במשטרת ישראל, מציין את תפיסתו לגבי יישום מערכת ERP בינלאומית, סוקר את המערכות המסייעות למערך המשטרתי המבצעי ופורס את הפרויקטים ה"מעניינים" העכשויים וכן את מפת הדרכים לשנים הבאות.
אורח באתר - Totila Falck, מנהל פעילות פתרונות IT לניהול החומר בחברת ESG ׁ(אוקטובר 07)
שמואל מרדלר נפגש עם Totila Falck במסגרת ביקורו בישראל ושמע ממנו על מערכת הקטלוג האחידה של נאטו ויתרונותיה לספקי התעשייה הצבאית והבטחונית ברחבי העולם.
מיזוגים ורכישות בשוק ה- BI (אוקטובר 07)
שנת 2007 עדיין לא נסתיימה, אך בודאות ניתן לומר כי שנה זו היא שנת הקונסולידציה הגדולה ביותר מבין השנים האחרונות, כאשר סכום הכסף שהוצע בשנה זו עבור רכישת חברות BI חצה את הסכום הדמיוני של 11,000,000,000 $ (אחד עשר מיליארד דולר!!!).
אבני הבניין ליישום אסטרטגיית CRM בארגון (אוקטובר 07)
כיום, לאחר שנצבר ניסיון רב בעולם ביישום פרויקטי CRM מוצלחים, נוצרו תובנות ברורות מתי פרויקט CRM יצליח ויפיק את הערך והציפיות להם מצפה ההנהלה, ומתי הפרויקטים נדונים לכישלון. יצירת תוכנית כוללת ליישום ה-CRM בארגון – חייבת לכלול לא רק היבטים טכנולוגיים אלא גם מערכת שיקולים ותכנון רחב יותר המתחילים מהגדרת החזון, דרך האסטרטגיה לטיפול בלקוח ועד להגדרת הנתונים עליהם נתבסס בקשר מול הלקוח.
SOA – הזוהי הדרך לארגון האינטגרטיבי ? (אוקטובר 07)
על אף האימוץ הרחב של מערכות ERP על ידי הארגונים, לא נמנעות התופעות של שימוש בפתרונות מתמחים ופיתוחים ייחודיים על מנת להשלים את המערך המחשובי התומך בביצועם של תהליכים עסקיים. האם SOA תאפשר סוף סוף לספק פתרון אשר יאפשר ניהול אינטגרטיבי של הארגון?
הבשורה – CRM לארגונים תעשייתיים כבר כאן (אוקטובר 07)
האם ארגונים תעשייתיים צריכים בכלל מערכת ממוקדת אסטרטגיה עסקית כ-CRM? האם כדאי לארגונים תעשייתיים להשקיע במערכות מהסוג הזה? האם בשלו התנאים לקבלת החלטה חיובית ליישום מערכת CRM בארגון יצרני?
אורח באתר - דוד אלוש, מנכ"ל One1 ERP (ספטמבר 07)
דוד אלוש סוקר את השינויים שחלו בתפיסת הנהלות הארגונים בהקשר להשקעות במחשוב הארגוני, מציין את השינויים שחלו ב"מבחן הערך" של יחידות ה-IT בארגון ומציג את יעדיה של חטיבת ה-ERP שבראשותו.
אז מה זה מיישם ERP? (אוגוסט 07)
כמה פעמים ניסתם להסביר לחבריכם במה אתם עוסקים? מסתבר שההסבר אינו פשוט כלל ועיקר. מה זה מיישם? כיצד ניתן להגדיר את התפקיד? על פי רוב, ההסבר כה סבוך ומפותל עד כי אנו מעדיפים לפתור עצמנו בתשובה הפשוטה, "אני עוסק במחשבים". ארנון יפה, סמנכ"ל תפעול בחברת ONE1UP מתמודד עם הסוגיה..
Oracle Application High Availability (אוגוסט 07)
המאמר דן בנושאים הקשורים לזמינות גבוהה של יישומי אורקל. (המאמר בשפה האנגלית)
GAINING BUSINESS BENEFIT FROM IMPLEMENTING PSA (אוגוסט 07)
Tony Korn, נציג ERP.ORG באנגליה, מתאר במאמר את ההתפתחות של מערכות ה-ERP למתן פתרון כולל לארגוני שירות - PSA - Professional Service Automation. (המאמר בשפה האנגלית)
המיתוס מאחורי כישלון פרויקטי CRM (אוגוסט 07)
חברות מחקר רבות מצטטות את הסטטיסטיקה לגבי כישלון פרויקטי CRM. לפי סטטיסטיקה זו קיים סיכוי של כ-75% אחוז לכישלון הפרויקט. במאמר יוצגו היבטים שונים הקשורים לחשיבות בצוע פרויקטי CRM בארגון ויובהר מה עומד מאחורי המספרים המפחידים.
... In the Scope or out of the Scope (יולי 07)
נדמה כי אחד מהמשפטים השגורים ביותר בפיהם של חברי צוות פרויקט ה-CRM הינו:"כן בתכולה ולא בתכולה", הלקוח מצידו טוען: "החלק הזה כן בתכולת הפרויקט", הספק שמנגד יטען בודאי: "לא, זה לא בתכולה...".
אורח באתר - מוטי פרנקל, מנכ"ל נייטיב דטה מערכות יצרנית מערכת COMAX (יולי 07)
מוטי פרנקל מציין את דרכו בענף - ממתכנת ועד לבעליה של חברת נייטיב דטה מערכות, סוקר את הטכנולוגיה ושיטות העבודה הקשורות לאספקת פתרון תוכנה - ERP במודל SAAS (תוכנה כשירות לפי דרישה) ועוד.
סיכום מפגש "התעשייה מלמדת" – כיצד לבנות תקציב IT בשיתוף הארגון (יוני 07)
הנחו: ישראל פטשניק, סמנכ"ל מערכות מידע ותקשוב, קוקה קולה אבי פנחס – CIO דלתא גליל תעשיות. המאמר מפרט את מצגות המנחים וכן את סיכום הדיון שהתקיים לאחר מכן.
מקומו של הפורטל במערך המחשוב הארגוני (יוני 07)
הפורטל הארגוני נועד לספק ממשק אחיד לכל האפליקציות בארגון. הרעיון הוא ליצור שער כניסה (Portal) שיהווה את שולחן העבודה של העובד ויאפשר לו גישה לכל המשאבים הארגוניים.
אורח באתר - נתי מרקוביץ, מנהל מערכות מידע בחברת דלק (יוני 07)
נתי מרקוביץ מתאר את ציוני הדרך המרכזיים בעבודתו בענף: מעורבותו במסגרת אינטנטיה ישראל-נציגת מערכת MOVEX, מהלך פרויקט יישום המערכת בחברת תנובה ופיתוח מערכות ייעודיות לענף הרכב. כמו כן חולק נתי תובנות שונות בנושאי ניהול פרויקטים, מציג את מערך המחשוב בחברת דלק ואת התוכניות לפיתוחו.
אורח באתר - ישראל פטשניק, סמנכ"ל מערכות מידע ותקשוב בקוקה קולה (מאי 07)
שמואל מרדלר שמע מישראל פטשניק אודות יחסי הגומלין שבין ה-BUSINESS לאגף ה-IT שבארגון, שלוב של קבלנים חיצוניים במטלות המחשוב, היתרונות והחסרונות שביישום מערכת SAP וגם על אימוץ מערכות EIS על ידי ההנהלה הבכירה.
הטמעת נושא מדידת ובקרת התהליכים הקריטיים במהלך היישום של מערכת ERP בארגון (אפריל 07)
בשנים האחרונות אנו עדים למגמה של דרישה גוברת והולכת בקרב חברות רבות בארץ ובעולם לשילוב מהלכי בקרה בניהול התהליכים העסקיים. מהלך זה מאפשר לחברות ליישם את מערכת ה-ERP כך שתאפשר, מעבר להצגת התמונה הארגונית, גם בצוען של התרעות על חריגות בתהליכי העבודה השוטפים.
MSFT SideShow – A No Show? (אפריל 07)
המאמר מציג יכולות נוכחיות ועתידות של טכנולוגיית SideShow המוטמעת במערכת ההפעלה החדשה של מיקרוסופט - Vista OS. (המאמר בשפה האנגלית)
בינה עסקית: אסטרטגיות לאימוץ מהיר של מערכות BI ע"י המשתמשים (אפריל 07)
האינטרס של כל יחידת IT בארגון הנו להפחית פניות משתמשים ע"י הרשאה למשתמשים עסקיים לעבור לפרקטיקת "שירות עצמי". העברת משתמשים לחפש ולמצוא את נקודת המבט העסקית לה הם זקוקים באופן עצמאי, לא רק תפחית מעט את עומס העבודה, אלא גם תאפשר למחלקת ה-IT יותר זמן לעסוק בנושאים חדשים. אימוץ נרחב של מערכת בינה עסקית (BI) על ידי משתמשים גם ידגים את הערך שה- IT מוסיף לארגון ויסייע להחדיר בהדרגה אמון למשתמשים ע"י אספקת מידע מדויק ומתוזמן.
CRM ON DEMAND (אפריל 07)
עם הגידול בפופולאריות של הנושא, ארגונים רבים נמצאים בדילמה ומתחבטים בשאלה – האם על הארגון שלי לאמץ את טכנולוגיית ה CRM לפי דרישה? האם עלי להעדיף רכישת תוכנה? מה הסיכונים והתועלות בכל אחת מהאופציות הניצבות לפני? האם שימוש ב CRM לפי דרישה אכן זול יותר מרכישת התוכנה?
מגמות בהתפתחות מערכות ה-ERP (אפריל 07)
במהלך ההתפתחות של מערכות ה- ERP ניתן לזהות שלוש מגמות עיקריות: א. תכולה הולכת וגדילה של מתודולוגיות ופונקציונאליות לניהול הארגון בתחומי פעילותו השונים; ב. אוסף הולך וגדל של פתרונות משלימים, המתממשקים למערכות ה-ERP, והופכים עם הזמן לחלק אינטגראלי מתכולת מערכת ה-ERP עצמה; ג. מגמת DOWN SIZING של מערכות ה-ERP המציעות לארגון מסגרת ניהול אחידה ומקיפה על ידי התאמת המערכות מראש לסביבות עסקיות שונות.
ניהול סיכונים בפרויקט CRM (מרץ 07)
ניהול סיכונים נכון דורש יצירת זיקה ישירה בין מטרות הפרויקט לסיכונים העסקיים, לדוגמה: הגדרת יעדי מוקד השירות בחברה חייבת לכלול גם הגדרת הסיכונים שיכולים למנוע ממחלקה זו לעמוד ביעדים, סיכונים כמו: איכות העובדים, טכנולוגיה חדשנית, מספר עובדים שאינו תואם את העומס הצפוי ועוד.
Dell Takes on Wireless? (פברואר 07)
המאמר צופה את כוונותיה של DELL בתחום המחשוב הנייד. (המאמר בשפה האנגלית)
ניהול פרויקט ERP - הכוונה וציוני דרך (דצמבר 06)
אתה מתחיל את הפרויקט הכי מהר שאפשר ולאט לאט אתה מגביר את הקצב... איציק דור, מנהל מערכות מידע - סוכנות מכוניות לים התיכון.
Mobile Security - Is SW Enough? (נובמבר 06)
המאמר דן בבעיות אבטחה של מכשירים ניידים. (המאמר בשפה האנגלית)
IT Business Alignment- קידום המטרות העסקיות של הארגון באמצעות ה-IT (נובמבר 06)
יותר ויותר ארגונים משכילים להבין כי פרויקטים של הטמעת מערכת מידע: ERP, MES, CRM, BI - אינם פרויקטים רק של ישום טכנולוגי - אלא , ובעיקר, השקעות שמטרתן לעזור לעסק לממש את יעדיו העסקיים, ושיש לבחון אותן בהתאם ליעדים העסקיים של הארגון.
כיצד נתמודד עם אתגר הסבת הנתונים למערכת ה-ERP החדשה? (נובמבר 06)
האם אתם מכירים מנהל פרויקט ERP שלא נאנח מהשאלה: "מה המצב אצלך עם הסבות הנתונים?". זו מזמן עובדה קיימת ומוכחת, שנושא הסבות הנתונים נמצא בנתיב הקריטי של כל פרויקט ERP ונמנה עם גורמי הסיכון המרכזיים בהצלחתו.
האתגר: תפעול ה-BUSINESS באמצעות מערכות המידע הממוחשבות (אוקטובר 06)
מודל ה-ERP הנוכחי, המבוסס על טרמינולוגיה ומתודולוגיה סטנדרטית, ממצה את עצמו. השוק ממתין למודל ה-ERP החדש אשר יציע התאמה טובה יותר לעסקים וארגונים בהתאם לסוג הפעילות בה הם עוסקים. שמואל מרדלר, מנכ"ל ERP.ORG.IL, מציג במאמר זה את מודל ה-ERP הנוכחי והמגמות בדרך ליישומו של מודל ה-ERP החדש.
Sybase’s 365 Play (אוקטובר 06)
המאמר דן בהשלכות הרכישה של חברת Mobile 365 על ידי Sybase (המאמר בשפה האנגלית).
סגירת ה-Loop בין מערכות ה-IT למערכות הבקרה שבארגון (אוקטובר 06)
כל מי שעוסק בתחום מערכות המידע בארגון או שהוא צרכן שלהם, מבין את החשיבות והתועלת בביצוע אינטגרציה של מערכות המחשוב השונות בארגון. למהלך קישור התהליכים לרצף אחד, שאותו אפשר לבקר ולנתח, יכולה להיות תרומה רבה בהבנה של התהליך, שיפורו ואפשרות למתן תגובה מהירה במקרה של תקלות וחריגות. כשמדובר באינטגרציה של מכונות היצור וציודי המדידה למערכות ניהול רצפת הייצור - התרומה לארגון היא אדירה.
מתודולוגיה לניהול מוקד שרות – HELP DESK למערכת ERP (אוקטובר 06)
לאחר ה"עליה לאוויר" של מערכת ה-ERP נדרש לספק שרותי תמיכה לכל משתמשי המערכת. מטרת המאמר להציג את עיקריה של מתודולוגיית שרות המאפשרת קיום תהליכי תמיכה ומתן שרות איכותיים, במוקד שרות חיצוני או פנימי , תוך בקרה ומדידת הביצועים של המוקד.
יישומי ERP בשוק ה-SMB, פרק ב' - המרשם (אוגוסט 06)
פרק א' התמקד בגורמי הסיכון שקיימים בפרויקטים אלו והסיבות להיווצרותם. פרק זה עוסק בהיערכות וצעדי מניעה שיכולים להינקט לקראתם.
EPM - ניהול הפיתוח באמצעות Microsoft Project Server (אוגוסט 06)
תפישת ה- EPM, המבוססת על מתודולוגיה, מימד אנושי וטכנולוגיה - מתמודדת עם האתגרים שבניהול הפרויקט ומהווה קפיצת מדרגה משמעותית ביותר באפקטיביות הניהול של יחידות הפיתוח.
Dell Gets Burned (אוגוסט 06)
המאמר דן בבעיות הנוצרות במכשירים ניידים. (המאמר בשפה האנגלית)
Nokia Says No to CDMA (אוגוסט 06)
המאמר סוקר את התייחסות נוקיה לטכנולוגיית ה CDMA. (המאמר בשפה האנגלית)
האם מימשל ה- IT בארגון מתוקצב ומנוהל ביחס נכון לחשיבותו ? (אוגוסט 06)
מושגים כמו: עלות הבעלות Cost of Ownership, החזר ההשקעה ROI ורמת שרות מוסכמת SLA נפוצים וכל קניין IT וכמובן כל איש מכירות של IT משתמש בהם באופן יום יומי. איך מבינים ומיישמים אותם בממשל ה- IT עצמו? ואיך נבטיח שיהיה אפקטיבי?
יישומי ERP בשוק ה-SMB, פרק א' - התסמונת (אוגוסט 06)
איך קורה שפרויקט ERP מסודר נכשל? מיהם הגורמים האחראים למצב זה? האם ניתן לצפות מצבים שכאלו מראש, האם אפשר למנוע את קיומם?
Linux’s New Mobile Fan Club (יולי 07)
המאמר מציג את התפתחותה של פלטפורמה למחשוב נייד מבוססת LINUX. (המאמר בשפה האנגלית).
WLAN Security: Are we any better off (מאי 06)
המאמר דן באבטחה של רשתות תקשורת אלחוטיות. (המאמר בשפה האנגלית)
יישום מערכת ERP בארגון בין לאומי – מנסיון פלסטרו מערכות השקיה (מאי 06)
במסגרת המאמר סוקר חטיב מוחמד, מנהל מערכות המידע של החברה, את שיטת העבודה המועדפת לדעתו בעבודה מול חברות הבנות בחול, ההתארגנות הפנימית של יחידת מערכות המידע והתנאים הנדרשים להצלחת מהלך מקיף של מחשוב קונצרני רב לאומי. כמו מציין חטיב את תרומת המערכת למשתמשי הארגון ולהנהלתו.
The Semiconductor Processor Leapfrog Effect (אפריל 06)
המאמר מציג את הטכנולוגיה החדשה של אינטל בתחום המעבדים (המאמר בשפה האנגלית)
Business Intelligence – בינה עיסקית בשרות המנהל המודרני (מרץ 06)
במאמר זה נתאר את היכולות של מערכות המידע לספק את צורכי הדרג הניהולי במידע עיסקי – תחום הבינה והמודיעין העיסקיים (Business Intelligence), ובו נתמקד בעיקר בתחום ניתוח והצגת המידע, תחום ה-OLAP - On-Line Analyze Processing .
ניהול סיכונים והזדמנויות בפרוייקטים (מרץ 06)
בשנים האחרונות ניכרת מגמה בקרב ארגונים רבים שתכליתה היא שכלול שיטות ניהול הפרוייקטים ואימוצן של שיטות חדשניות. ניהול פרוייקטים על פי תפישה ארגונית EPM, כולל בראש ובראשונה הנחלת מתודולוגיות ניהול פרוייקטים הכוללת לרוב טיפול בשיטות ניהול לוחות הזמנים, ניהול המשאבים והתקציב.
ישום מחוללי דוחות באירגוני SMB (מרץ 06)
ארגונים המיישמים מערכות ERP וחבילות המתמחות בתחום ספציפי כגון מעבדות, ארכיונים, ו- CRM מגיעות בדרך כלל לשלב בו הדוחות הסטנדרטיים שסופקו במסגרת החבילה שיישמו אינם מספקים. מהם החלופות במצב זה העומדות לרשות משתמשי הארגון ואנשי המקצוע.
28.3.19 ERP FOCUS - כנס המחשוב הארגוני
מטרת הכנס: לספק מידע עדכני אודות חידושים במערך המחשוב הארגוני בהיבטים שונים: חדשנות, פונקציונאליות ומהלכי הטמעה. לפרטים והרשמה...
19.2.19 סדנה: "להוציא יותר מהפריוריטי בארגון"
בסדנה נסקור את היכולות המתקדמות הקיימות בפריוריטי בתחומים השונים ונתייחס לאתגרים של המשתתפים שפריוריטי מוטמעת בארגונם. לפרטים והרשמה>>
25.2.19 סדנה: "להפיק יותר מה-SharePoint בארגון"
בסדנה נציג את ה-SharePoint על גרסאותיו ויכולותיו, כולל חדשנות וחידושים במוצר, ונתייחס לאתגרים של משתתפים ש-SharePoint מוטמע בארגונם. לפרטים והרשמה>>
26.2.19 מפגש "שולחן עגול" של מועדון המנמ"רים
במפגש נעסוק בתחום הסייבר, נקיים דיון עם יועצים מובילים בהתאם לאתגרי המשתתפים ונקיים "פעילות ספונטנית" להידוק הקשר בין חברי המועדון. לפרטים והרשמה>>
6.3.19 סדנה: "Power BI"
בסדנה תתבצע היכרות עם Microsoft Power BI - פתרון לניתוח אנליטי מתקדם בענן. לפרטים והרשמה>>
ספק טכנולוגיה / מתודולוגיה - חשוף פתרונות/יכולות לקהל הארגוני
באמצעות מפגש "בית פתוח" במשרדי ERP.ORG באפשרותך לחשוף פתרונות / יכולות לקהל הארגוני>>
כנסי FOCUS 2019
כנסי פוקוס לשנת 2019: הכנס השנתי של מועדון המנמ"רים, ניהול שירות וחווית לקוח, בינה עסקית, מחשוב ארגוני, סייבר ואבטחת מידע, ניהול תשתיות ופיתוח בענן ועוד. לפרטים>>
אחזקה |  איכות הסביבה |  אינטרנט לעסקים |  ארגונומיה |  בדיקות תוכנה |  בינה עסקית - BI |  ייצור |  יישום אסטרטגיה |  למידה ארגונית |  מחשוב ענן - Cloud Computing |  מלאי |  מניסיונם של ארגונים |  משאבי אנוש |  מתודולוגיות יישום |  ניהול השינוי |  ניהול חיי מוצר - PLM |  ניהול ידע - KM |  ניהול מחסן מתקדם - WMS |  ניהול מסמכים |  ניהול מעבדה - LIMS |  ניהול פרויקטים |  סקירת פתרונות |  ניהול תהליכים - BPM |  ניהול IT |  פרוגרמות ותכנון פונקציונאלי |  פיתוח מנהלים |  קמעונאות |  קשרי לקוחות - CRM |  רכש |  רצפת ייצור |  שיווק ומכירות |  שרשרת האספקה |  תגמול ותמרוץ |  תכנון |  IT&Business Alignment |  Lean |  SMB |  SOA |  Start UP |  Tec Insights - Jack GOld |  אורח באתר |  דבר המומחה |  סקירת כנס |  סקירת מוצר |  קהילות מקצועיות - פורומים |  מ.ה - מרכזי התמחות |  MBTI - סוגי אישיות (טיפוסים) בארגון |  דף הבית |  תנאי השימוש באתר | 
כל הזכויות שמורות © 2005   created by CyberServe