דף הבית       צור קשר       פורומים       בלוגים       מונחים       מאמרים       מרכזי התמחות       סדנאות       אודות      כניסת מנויים   הרשם עכשיו
שלום אורח 

SMB

מאמרים סדנאות מונחים מרכזי התמחות
מאמרים
המשאב היקר ביותר של כל ארגון – לא מה שחשבתם (דצמבר 18)
מדוע ארגונים רבים כל כך בארץ ובעולם לא עושים הכל, אבל הכל, כדי להגן ולשמור על המידע שלהם מפני נזק בלתי הפיך שעלול להיגרם להם? השאלה הזו מעסיקה חוקרים רבים בעולם, המבקשים להבין מתי וכיצד מתקבלות החלטות מסוימות ובעיקר מדוע החלטות מסוימות אינן מתקבלות.
סקירת כנס: CIO FOCUS 2018 - הכנס השנתי השישי של מועדון המנמ"רים Business Alignment (ינואר 18)
הכנס השישי של מועדון המנמ"רים מיסודן של IDC ישראל ו-ERP.ORG כלל סקירות מקצועיות מטעם IDC ו-KPMG, הענקת תעודת הוקרה, הרצאת מנמ"ר מוביל, חשיפת טכנולוגיות מתקדמות מובילות לשוק ה-IT, הצגת תוכנית הפעילות של המועדון לשנת 2018 ודיוני שולחן עגול.
סקירת כנס: "SMB Cyber Security- כנס אבטחת מידע לארגוני SMB” (נובמבר 17)
הכנס, שהתקיים בכפר המכביה, בהשתתפותם של כ-160 מנהלים עסקיים, סיפק מידע אודות מגמות חדשות ודרכי התגוננות בתחום אבטחת המידע הארגוני לארגונים מסדר גודל קטן ובינוני.
סקירת כנס: "ERP Focus 2017 - כנס המחשוב הארגוני” (אוגוסט 17)
הכנס, שהתקיים בכפר המכביה, בהשתתפותם של כ-140 מנהלים עסקיים, סיפק מידע אודות מגמות חדשות בתחום המחשוב הארגוני בנושאים מגוונים כגון: מחשוב ענן, מוצרים מתמחים, התייעלות תפעולית, גישות יישום ועוד.
סקירת כנס: "Business Analytics Focus 2017" (מאי 17)
הכנס, שהתקיים בכפר המכביה בהשתתפותם של כ-150 מנהלים עסקיים, סיפק מידע אודות חדשנות ופתרונות טכנולוגיים מתקדמים למקבלי החלטות בארגון. בכנס שיתפו החברות סלקום ו-MinuteMedia מניסיונן בהקמת מערכי Business Analytics מתקדמים.
סקירת כנס: CIO FOCUS 2017 – הכנס השנתי של מועדון המנמ"רים Business Alignment (ינואר 2017)
הכנס החמישי של מועדון המנמ"רים מיסודן של IDC ישראל ו-ERP.ORG כלל סקירות מקצועיות מטעם IDC ו-KPMG, חשיפת טכנולוגיות מתקדמות מובילות לשוק ה-IT, הצגת תוכנית הפעילות של המועדון לשנת 2017 ודיוני שולחן עגול.
סקירת כנס: הטרנספורמציה הדיגיטלית בארגון (נובמבר 16)
הכנס, שהתקיים בכפר המכביה בהשתתפותם של כ-150 מנהלים עסקיים, סייע למקבלי החלטות ובעלי עניין להבין את משמעויות הטרנספורמציה הדיגיטלית ותרומתה העסקית לפעילות הארגון, מתודולוגיות יישום, טכנולוגיות תומכות, חדשנות ועוד.
בחירת מערכת ERP לעסק הקטן והבינוני (נובמבר 16)
בחירת מערכת ERP (או כל מערכת אחרת), זו החלטה חשובה, שתשפיע על העסק שלכם מספר שנים קדימה, לכן, כדאי להשקיע, ולבחור את המערכת שבאמת מתאימה לכם. ריכזתי עבורכם את 10 הטעויות הנפוצות ביותר, תשתדלו להימנע...
אתגרי רכש פתרונות ענן (יולי 16)
היכולת של מנהלים עסקיים בארגון לרכוש פתרונות ענן באופן עצמאי, מביאה להיווצרותו של "IT צללים – Shadow IT" – רכש פתרונות מחשוב ללא תיאום עם אגף המחשוב בארגון. על העוסקים ברכש פתרונות בענן לשים לב למספר מאפיינים חשובים בהתקשרות, כמפורט להלן.
סקירת כנס: "ERP FOCUS 2016" (אפריל 16)
בכנס נסקרו מגמות וחידושים בתחום המחשוב הארגוני - ERP והוצגו מתודות וטכנולוגיות מובילות בנושאים כגון: מיצוי ערכים עסקיים מבוססי טכנולוגיה, פתרונות מקיפים למחשוב ארגוני, פתרונות מתמחים, האינטרנט של הדברים - IoT ועוד.
סקירת כנס:"CIO FOCUS 2016" – הכנס השנתי של מועדון המנמ"רים Business Alignment (ינואר 16)
הכנס כלל: מתחם תצוגה של טכנולוגיות ומתודולוגיות מתקדמות, מפגשי שיתוף ידע וסקירות מקצועיות כגון: מקורות הידע של המנמ"ר בעידן החדש, כיצד להתחבר ל-Business, מגמות בתשתיות ה-IT בשנת 2016, סייבר סקיוריטי – לקחים ואתגרים, Business Driven IT, מנהלי מערכות המידע והמשאב האנושי בארגון ועוד.
חוקי המשחק החדשים של התעשייה המודרנית (דצמבר 15)
מובילי הדעה משנים את חוקי המשחק בתעשייה באמצעות אסטרטגיות צמיחה וחדשנות בפיתוח מוצר. כתוצאה מכך נוצר הלך רוח חדש, מבנה ארגוני חדש ופתרונות IT שעושים את העבודה.
סקירת כנס: "ניהול מסמכים ותוכן ארגוני" (יולי 15)
הכנס התמקד בפתרונות לניהול מסמכים ותוכן ארגוני בעידן החדש וערכם הכלכלי לארגון. בין נושאי הכנס: אמצעים ליצירת תכנים / מסמכים, רגולציה, שלוב מסמכים בתהליכי עבודה, חתימה אלקטרונית, אתגרי סריקת וארכוב מסמכים ועוד.
כיצד מסירים מכשולים בפרויקט ERP? (יולי 15)
במהלכו של פרויקט ERP ניצבים מכשולים רבים, אך מודעות למכשולים פוטנציאליים, ניהול נכון ובחירה נכונה של פתרון וספק יכולים לעשות את כל ההבדל.
דבר המומחה: אוהד הוניג, מנהל תחום פתרונות לקוח – CRM במלם תים (יוני 15)
אוהד סוקר את ניסיונו בתחום ה-CRM וההתמחות שנצברה ב-SAP CRM ו-C4C, מציין את התובנות שלו בהקשר לצוות הלקוח המעורב בפרויקט CRM ומונה את היתרונות העסקיים הנובעים מהטמעת מערכת CRM בארגון.
סקירת כנס: מפגש "שולחן עגול" של מועדון המנמ"רים בנושא: "ניהול IT" (מאי 15)
במפגש שנערך במסגרת מפגשי "שולחן עגול" של מועדון המנמ"רים מיסודן של IDC ישראל ו-ERP.ORG נדונו היבטים שונים הקשורים לניהול IT ושיפור מעמדו בארגון
סקירת כנס: "ERP FOCUS 2015" (מרץ 15)
בכנס, שנערך ב-3.3.15 בשיתוף פעולה בין החברות: ERP.ORG ו-R.M Direct, נסקרו פתרונות והיבטים שונים הקשורים למחשוב ארגוני – ERP בארגונים מסדר גודל קטן ובינוני.
אורח באתר: טל פרנקל, מנכ"ל חברת FBC המתמחה ביישום והטמעת מערכת פריוריטי (פברואר 15)
טל פרנקל מציג את התמחות חברתו בתחום המחשוב הארגוני, מציין את הערכים המוספים של מערכת פריוריטי בשוק הישראלי, סוקר את מתודולוגיית היישום המפחיתה סיכונים במהלך ביצוע פרויקט ERP בארגון ואת ה"אני מאמין" שלו במתן שירות ללקוחות.
האצת יישום מערכת תקציב באמצעות מערכת תכנון התקציב בענן (פברואר 15)
בשיחות עם מנהלי כספים, הם מציינים כאחת הסיבות המהותיות בעד המעבר של יישומים כספיים לענן, את היתרון הנובע מאי השקעה ראשונית גדולה מראש בתכנה וציוד, חסכון ב: Capex ושליטה טובה יותר בהוצאה, מכיוון שסכומה נקבע וידוע מראש לתקופה ארוכה וכמובן, היתרון הנובע מהיכולת ליישם במהירות ולמנף את היכולות המתקדמות של המערכת.
סקירת כנס: "CIO FOCUS 2015" – הכנס השנתי של מועדון המנמ"רים Business Alignment (ינואר 15)
בכנס, אשר התקיים ב-12.1.15 בכפר המכביה, סוכמה שנת פעילות עניפה של מועדון המנמ"רים. בהרצאות הכנס נסקרה דרך התאמת פעילות המנמ"ר לשינויים המתהווים בארגונים, הוצגה מתודה לשיפור השיח הפנים ארגוני, נחשף שירות חדש מבית המועדון המסייע למנמ"ר המבצע פרויקט בארגונו ונסקר השינוי האסטרטגי שבוצע בבנק ירושלים והשפעתו על מערך ה-IT. המנמ"רים בכנס התוודעו למתודולוגיות וטכנולוגיות חדשות של ספקים מובילים בתחום.
אורח באתר: Sven Kappe מנהל פעילות LS-Retail (דצמבר 14)
Sven Kappe מציג את פעילות חברתו בתחום המחשוב הקמעונאי - Retail, מפרט כיצד חברות קמעונאיות מושפעות מהשינויים בהרגלי הצריכה של לקוחותיהם ומדגיש את שתוף הפעולה המוצלח עם קבוצת מלם-תים בהחדרת הפתרון לשוק הישראלי.
זווית ראיה: חמישה כללים לבחירת פתרון ERP (דצמבר 14)
גיל פישל, מנהל מוצר M3 , בקבוצת Intentia, המתמחה בפתרונות מחשוב לתעשיה מציג חמישה כללים שיסייעו לארגונים בבחירת פתרון מחשוב ארגוני.
יישום מערכת Bgate ERP במרכז וסניפי הרשת - מניסיונה של נייל סטודיו (נובמבר 14)
מציין אנדרו גרוב, מנהל מערכות המידע בנייל סטודיו: "הצלחת המערכת והיתרונות העסקיים נובעים מכך שהצלחנו לקבל פתרון מחשוב ארגוני מלא, המקיף את כלל הפעילויות של ארגון כמו שלנו, מבלי להיות נדרשים להטמעה של פתרונות מתמחים שונים כפי שבצענו בעבר.
סקירת הכנס השנתי של Tableau BI (נובמבר 14)
בכנס הוצגו נושאים שונים ביניהם: אימוץ פתרון Tableau BI כפתרון בינה עסקית מוביל בארגונים בישראל, עקרונות תוכנית העבודה להמשך פעילות פיתוח המוצר, פתרון Tableau ב"ריבוע הקסם" של גרטנר וסיפורי לקוח: האוניברסיטה הפתוחה ו-Playtika.
סקירת מוצר: SISense – פתרון BI למנהל העסקי (אוקטובר 14)
SiSense - פתרון BI חדשני המיועד לשימושם של מנהלים עסקיים, שאינם ממוקדי טכנולוגיה, מאפשר להגדיר בצורה נוחה את מקורות המידע הרלוונטיים לבחינה העסקית לה הם נדרשים, ולמצות את התובנות העסקיות שניתן לבסס במהלכה (מגמות, קורלציות, השוואות ועוד).
סקירת כנס: "Microsoft ERP" (אוקטובר 14)
בכנס, שהתקיים במתכונת "בית פתוח" ב-ERP.ORG, סקרו מומחי מלם מערכות את פתרונות ה-ERP של מיקרוסופט בהיבטים טכנולוגיים ויישומיים. ארז איצקוביץ, מנהל תחום פתרונות עסקיים Dynamics במיקרוסופט ישראל, חשף נושאי חדשנות בפתרונות ה-ERP של מייקרוסופט; וכן נסקר פרויקט יישום והטמעה של מודול ניהול משאבי אנוש של מערכת Microsoft AX שבוצע ע"י מלם.
אנליטיקה עסקית (BA) בארגון – מרעיון לפרויקט מוצלח (ספטמבר 14)
מיכל שטל דיסקין, מנהלת אפליקציות כספים ומשאבי אנוש באגד, סוקרת נושאים שונים שיישומם יביא למימוש מוצלח של פרויקט אנליטיקה עסקית בארגון: בחירת הלקוחות הארגוניים, איתור רעיונות לפרויקט, מאפיינים לרעיון נכון, ניהול התהליך ועוד.
כשד"ר אלפרד אדלר פוגש את הארגון (אוגוסט 14)
יישום עקרונות אדלריינים יאפשר יצירת שיח אפקטיבי בין מנהלים בארגון אודות אתגרים ניהוליים ושיפור אפקטיביות עסקית. זאת, באמצעות תהליך מתודולוגי המעודד את המשתתפים להשתמש ביכולות הקבוצה, באופן משתף ודמוקרטי.
סקירת כנס: מפגש פורום Business Analytics (אוגוסט 14)
המפגש התקיים בנוכחות עשרות מנהלי BA ומנהלים עסקיים ובמסגרתו נסקרו נושאים כגון: פעילות פורום Business Analytics, דרכים למדידת ROI של פרויקט אנליטיקה עסקית בארגון, כיצד "למכור" פרויקט BA למשתמש ארגוני, Predictive Analytics, ועוד.
INFOR - שחקן ישן / חדש בשוק המחשוב הארגוני (יולי 14)
במהלך העשור האחרון רכשה חברת INFOR פתרונות מחשוב ארגוניים שונים: BPCS, BAAN, LAWSON ועוד ובססה קהל לקוחות רחב המונה כ-70,000 ארגונים במעל ל-200 מדינות. בשנים האחרונות מבצעת INFOR מהלכים משמעותיים למימוש סביבה חדשנית – Infor 10x – אשר תסייע לה להפוך לשחקן מהותי בשוק המחשוב הארגוני. האסטרטגיה של Infor מתבססת על שלושה מרכיבים: התמחות ענפית, סביבות שיתופיות (טכניות ואפליקטיביות) וממשק משתמש חדשני.
סקירת כנס: "CRM לארגוני Upper Mid Market – ארגז הכלים לניהול לקוחות חכם" (יוני 14)
בכנס, שנערך במשרדי ERP.ORG בפורמט "שולחן עגול", הוצגו המגמות החדשות בתחום קשרי הלקוחות בעולם, המשמעויות של "פתרונות ארוזים" לעולם ה-CRM, ונסקר פרויקט הטמעת SAP CRM בחברת נילית בשיטת ה-Best Practice.
מחשוב נייד בארגון – הלכה למעשה (מאי 14)
מומלץ לגבש צוות חשיבה אסטרטגי אשר יציע רשימה של יישומים ניידים היוצרים ערך עסקי בעבור הארגון (התייעלות) ו/או הלקוחות. מומלץ להתייעץ עם המחלקות השונות בארגון כגון: שיווק, IT, מכירות ועוד, לסרוק את התהליכים העסקיים ולאתר את אותם תהליכים שניתן לשפר על ידי נגישות למכשיר נייד.
זווית ראיה – 10 נושאים המביאים הצלחת פרויקט BI ויצירת ערך עסקי לארגון (מאי 14)
רפי ינקוביץ, יועץ BI סוקר את הלקחים העיקריים הקשורים להצלחת פרויקט BI בארגון, בהיבטים שונים: ארכיטקטורה, נתונים, טכנולוגיה, שפה ותרבות ארגונית, ועוד.
סקירת כנס: מועדון המנמ"רים Business Alignment, מפגש שני 2014 (מאי 14)
בכנס, שהתקיים ב-12.5.14 במסגרת מועדון המנמ"רים Business Alignment, נסקר תחום מחשוב הענן והדרך לבחינת אימוצו בארגון, הוצג בצוע פרויקט PLM בארגון, הודגם שינוי אסטרטגיה עסקית בבנק ירושלים והשפעתו על מערכות המידע ועוד.
סקירת כנס: Oracle Cloud Applications Day 2014 (אפריל 14)
מאות מוזמנים גדשו את אולם המליאה והמסלולים המקצועיים במהלך הכנס בו הציגה חברת אורקל סט של פתרונות יישומיים המוצעים לארגונים במודל ענן. מודל אספקת הפתרונות, המתבסס על פתוחים ורכישות של חברת אורקל, יאפשר לארגונים רבים יותר לצרוך פתרונות מתקדמים בתחומי המכירות, שיווק, תפעול, משאבי אנוש, ועוד מבית אורקל.
סקירת כנס: מועדון המנמ"רים Business Alignment, מפגש ראשון 2014 (מרץ 14)
בכנס, שהתקיים ב-25.2.14 במסגרת מועדון המנמ"רים Business Alignment, נסקרו מתודות לשיפור יחסי הגומלין מנמ"ר / מנהלים בארגון, הוצג מערך תגמול שיגן על יחידת ה-IT מפני מתקפת גיוס ומתחרים, הותנע מחקר מועדון בנושא IT בינלאומי / גלובלי, נסקרה מתודה למזוג פעילות IT עקב רכש חברות, ועוד.
סקירת כנס: CIO FOCUS 2014 – הכנס השנתי של מועדון המנמ"רים Business Alignment (נובמבר 13)
בכנס, שהתקיים בכפר המכביה ב-11.11.2013 בהשתתפותכם של כ-200 מנהלים ומומחים בתחומי המחשוב, נדונו נושאים הקשורים לפעילותו של ה-IT בארגון העסקי העתידי. בין המרצים: גדעון לופז, מנכ"ל IDC ישראל; פרופסור דוד פסיג, חוקר עתידים; מומחים, מנהלי מערכות מידע ומנהלים עסקיים מארגונים מובילים בישראל.
לעשות יותר בפחות – טיפים להתיעלות מנסיונו של מנמ"ר בארגון מסדר גודל בינוני (אוקטובר 13)
הדרישה לבצוע התייעלות וחסכון בתקציבי המחשוב הולכת ומתחזקת בשנים האחרונות והמנמ"רים בכל הארגונים עוסקים בכך לא מעט. במאמר מוצגים טיפים מעשיים לניהול מושכל וחסכוני של תקציבי המחשוב.
מאפייני המחשוב ב-SMB ב-2020 (ספטמבר 13)
עלייתן של הרשתות החברתיות, שירותי ענן, ואביזרים ניידים חכמים השפיעה רבות על האופן בו ארגונים קטנים (ובכלל) צורכים IT. יכולות טכנולוגיות שבעבר היו אפשריות רק לארגונים גדולים עם תקציבי מחשוב משמעותיים, זמינים היום לכולם ולעיתים קרובות בחינם. IDC מספקת שבעה מאפיינים של ארגוני SMB בסוף העשור השני:
מרכז התמחות "Opex למצוינות תפעולית": ניוזלטר מס' 4 ( אוגוסט 13)
מצוינות תפעולית היא אחד מהכלים לשיפור פריון העבודה בישראל, והשגתה היא החזון של מרכז ההתמחות Opex הפועל במסגרת ERP.ORG. במידעון הנוכחי כמה מילים על חינוך ומצוינות, בפתח שנת הלימודים תשע"ד ומידע ופרטים אודות כתב העת Industry Week ) IW ).
הטמעת מערך ברקוד במחסן טכני – מניסיונה של חברת כימדע כימיקלים עדינים (אוגוסט 13)
כימדע מאושרת תקני ISO ונבדקת באופן קבוע על ידי מכון התקנים ושואפת למצוינות ושיפור מתמיד, ניראה כי ניתן להביא לשיפור התהליכים במערך המחסן הטכני והאחזקה ע"י אימוץ דרכי עבודה תוך שימוש באמצעים טכנולוגיים מתאימים, זו אכן הייתה הדרישה של האגף הטכני ומנהלי המחסן אשר בקשו פתרון הולם ומתקדם יותר.
סקירת כנס: SMB – אתגרי המנמ"ר / מחשוב ארגוני (יולי 13)
בכנס, שהתקיים במסגרת מועדון המנמ"רים Business Alignment, נסקרו היבטים שונים הקשורים לפעילות המנמ"ר בארגוני SMB. בין המרצים: גדעון לופז, מנכ"ל IDC ישראל; רפי שימל , מנכ"ל ביט פלוס; חן גולדפרב, CIO, יוניברסל משאיות ישראל; שמוליק קסטרו, מנמ"ר H&M ישראל, ועוד.
אתגרי המנמ"ר בארגוני SMB (יולי 13)
תפקיד המנמ"ר לא היה אף פעם קל והוא נעשה קשה יותר ויותר בעשור האחרון. דוקא ככל שהטכנולוגיה מתקדמת והופכת נגישה לכל אדם בכל רמה , כך הדרישות מהמנמ"ר הולכות ומתרבות ומידת הסבלנות של המנהלים והמשתמשים הולכת ויורדת.
אורחת באתר: מירי הרטל, מנמ"רית נביעות (יוני 13)
מירי הרטל סוקרת את הרקע המקצועי שלה בתחום ה-IT, מצביעה על האתגרים בתפקידה כמנהלת מערכות המידע של נביעות, סוקרת את הפרויקטים ש"על הפרק", ועוד...
הטמעת מערכת ERP בענף המזון - מניסיונה של פריניר (פברואר 13)
הפרויקט כלל את כל המודולים בנושאי התכנון והייצור, השיווק והמכירות, המלאי והמחסנים, הפיננסי והנהלת החשבונות, הרכש, אבטחת האיכות, ניהול שינויים הנדסיים, תמחיר ופורטל דיווחי הייצור עבור משתמשי ומנהלי חברת פריניר.
הטמעת מערכת ERP עם דגש על ניהול הייצור – מניסיונה של מסך טכנולוגיות (פברואר 13)
חברת מסך טכנולוגיות מתמחה בפיתוח וייצור של פתרונות בידוד מתוחכמים למעגלים מודפסים עבור חברות מובילות בתעשיית האלקטרוניקה. בשנים האחרונות נהנית החברה ממגמת צמיחה, אשר הובילה להחלטה על שדרוג מערך המחשוב — בעיקר בכדי לייעל את ניהול הייצור ואת מערך הניהול הפיננסי.
סקירת כנס: פתרון SAP Business One למסחר אלקטרוני E-Commerce (דצמבר 12)
בכנס, הוצג פתרון המאפשר מתן מענה מחשובי מלא לניהול ארגון מסדר גודל קטן ובינוי כולל פלטפורמה מתקדמת לניהול מסחר אלקטרוני. פעילות הסחר האלקטרוני מבוצעת בשני אופנים: B2B (בין עסקים ) ו-B2C (בין עסק ללקוחות קצה), באמצעות חנות אינטרנטית.
סקירת כנס: NetSuite – מחשוב הארגון הגלובלי מקצה לקצה (אוגוסט 12)
כנס NetSuite השנתי השלישי בישראל סקר את הפונקציונאליות, התועלות וכיווני הפיתוח של פתרון NetSuite – מערכת ה-ERP המובילה בענן. הכנס כלל הרצאות של נציגי NetSuite העולמית ונציגי NetCloud (הנציגה והמפיצה בישראל), סיפורי הצלחה של לקוחות: Impreva, Groupon, ועוד.
דבר המומחה: דני מזרחי, יו"ר Allegronet, מומחה למחשוב עסקי ב"ענן" (מרץ 12)
דני מזרחי מתאר את פעילות Allegronet המספקת מענה כולל של צרכי IT ללקוחות עסקיים קטנים ובינוניים, מפרט את היתרונות ללקוח, אופן ביצוע השירות, והתוכניות לעתיד.
יישום מערכת NetSuite מניסיונה של גרופון (פברואר 12)
מציין דובי איל, סמנכ"ל הכספים בגרופון ישראל: "בתחילת אפריל 2011 התקבלה הנחיה ממטה הקבוצה ליישם את מערכת NetSuite במהלך ארבעה שבועות, כחלק ממהלך ה-Roll Out שבוצע במדינות נוספות. הסניף הישראלי של גרופון מעסיק עשרות עובדים המטפלים במאות בתי עסק בחודש ומנפיקים אלפי שוברי עסקה ללקוחות".
הטמעת מערכת BI בעבור ההנהלה הבכירה – מניסיונה של תדהר (דצמבר 11)
אומר בני בנדרסקי , סמנכ"ל תכנון ובקרה: "הקבוצה חוותה בשנים אחרונות של עשרות אחוזים בפעילויותיה בארץ במקביל להמשך הפעילות בחו"ל; מאידך, הכלים לאחזור מידע שעמדו לרשות ההנהלה (שאילתות ודוחות) לא ספקו את המידע הנדרש. אתגר נוסף שנדרשנו לו, היתה דרישת מנכ"ל הקבוצה לפתרון טכנולוגי שיאפשר לו להשוות בין פרויקטים ולנתח נתונים שיהוו בסיס לתוכנית אסטרטגית".
סקירת כנס: NetSuite - מוצר ה-E-commerce, CRM, ERP המוביל בעולם במודל "ענן" (דצמבר 11)
בכנס הציגו מומחי NetCloud, הנציגה והמשווקת הרשמית של NetSuite בישראל, את פעילות NetSuite בהיבטים שונים: מודל השימוש (Cloud), דוחות אנליסטים, פונקציונאליות, פרויקטים מייצגים שבוצעו בישראל והתוכניות לעתיד.
הטמעת ERP ON DEMAND מניסיונה של INTERFAX (נובמבר 11)
מציינת רו"ח תמי קידר, מנהלת הכספים ב-Interax: "בשנים האחרונות חל גידול מהותי בפעילות העסקית של החברה המשווקת את שירותיה לארגונים ואנשים פרטים בארץ ובעולם. בנוסף לחברת האם, הוקמו חברות בנות במספר שווקי יעד מרכזיים".
אורח באתר: אייל גרייפנר, מנכ"ל משותף ב- NetCloud, נציגת NetSuite בישראל (אוקטובר 11)
אייל מציג את NetSuite - מערכת תוכנה לניהול עסקי: ERP, CRM, סחר אלקטרוני ועוד במודל SaaS; סוקר את התאמת המוצר לשוק הישראלי ופרויקטים שבוצעו בישראל בשנה האחרונה ומפרט את התוכניות לעתיד.
סקירת כנס: ERP פרואקטיבי (אוגוסט 11)
בכנס, שהתקיים במשרדי אינטנטיה ישראל, הוצגה מערכת M3-ERP מבית Lawson, - חברת ה-ERP השלישית בעולם, בשלוב טכנולוגיה ייחודית המאפשרת הצפת מידע תומך החלטה ואירועים חריגים, להתייחסותם השוטפת של מנהלים בארגון.
הטמעת מערכת CRM On Demand - מניסיונה של מכללת הגליל (אוגוסט 11)
מציינת יעל שטראוס, מנהלת המחלקה הבינלאומית במכללת הגליל ונציגת ההנהלה בפרויקט: "פעילות קשרי הלקוחות שלנו מתבצעת על ידי צוות המונה כ-60 עובדים בשני אופנים: שיבוץ תלמידים לקורסים שתוכננו מראש, ופניה לארגונים גדולים הצורכים קורסים מותאמים לצרכיהם. לאורך השנים הורחבה הפעילות והיום אנו בקשר עם 30,000 ארגונים במדינות שונות ולמעלה מ-60,000 אנשי קשר".
ניהול קשרי לקוחות (CRM) ב"ענן" – מניסיונה של תופין (פברואר 11)
אומר רובי כיטוב, מייסד ומנכ"ל משותף: "אנו פועלים גלובלית ומשרתים למעלה מ-750 לקוחות בעלי ארגוני IT גדולים. החברה גדלה ב-5,200% בחמש השנים האחרונות – קצב גידול מדהים (שני בישראל ומספר עשר באירופה בסקרי צמיחה של חברות Start-UP) שהציב בפנינו אתגרים תפעוליים וניהוליים רבים".
סקירת כנס: M3 ERP לתעשיית הפלסטיקה (נובמבר 10)
בכנס, שקיימה אינטנטיה ישראל בבית יבמ, הוצג פתרון M3 ERP לענף הפלסטיקה ושיטת היישום – Quick Step המסייעת ליישום מהיר ומיטבי. נסקרו פרויקטים שבוצעו בענף והוצג סיפור לקוח: מפעל אלכם מדיקל אשר בקיבוץ ברעם. כמו כן נחשף פתרון חדשני – Proactive 4 SCM – המשלב גורמי חוץ בשרשרת האספקה הארגונית.
סקירת מוצר: Oracle CRM On Demand (נובמבר 10)
אורקל מציעה מערכת CRM On Demand מתקדמת הנמצאת בשימוש של למעלה מ-4.6 מיליון משתמשים במודל SAAS - תוכנה כשרות. המערכת מסייעת בניהול קשרי הלקוחות בתחומי השיווק, מכירות ושרות וכוללת מערך בינה עסקית – BI מתקדם, סביבת פתוח ופתרונות CRM מותאמים למגזרים שונים.
סקירת כנס: מהדורה חדשה ל- SAP Business One (ספטמבר 10)
בכנס חשף הצוות המקצועי ב-SAP ישראל את הפונקציונאליות החדשה שהתווספה לפתרון SAP Business One ואת השינויים הטכנולוגיים המהותיים. המהלך שבוצע מציב את הפתרון ברמה גבוהה הן בהיבט האיכות והן בהיבט החדשנות.
סקירת מוצר - Be.as תכנון וניהול הייצור במסגרת SAP Business One (יולי 10)
הפתרון משלים את הפונקציונאליות של SAP BUSINESS ONE בתחום תכנון וניהול הייצור, תומך בסביבות ייצור שונות: הנדסית, ייצור להזמנה, פרויקטאלית, OEM, תהליכית (Process), באמצעות מודולים מתמחים.
פרויקט רצפת ייצור – שלב הבחירה, מניסיונה של גניגר מפעלי פלסטיקה (יוני 10)
חנן, מנמ"ר גניגר מפעלי פלסטיקה , משתף מניסיון שצבר במהלך שלב הבחירה בפרויקט רצפת ייצור - MES. חנן מתאר את המניעים לפרויקט, טווח התכנון, משך התהליך, תאור השלבים ותפיסתו לגבי מחשוב רצפת הייצור.
אורח באתר – שמוליק קסטרו, מנמ"ר Match Retail - H&M ישראל (מאי 10)
שמוליק מתאר את ניסיונו בתחום, סוקר את מהלך פרויקט המחשוב שבצע לאחרונה: מחשוב מרכז לוגיסטי, פעילות עסקית ופיננסית ורשת חנויות, ואת הרקע להשתלבותו בהנהלת מועדון המנמ"רים.
אורח באתר – אלכס דרוקר, מנמ"ר כ.צ.ט (מאי 10)
אלכס מציג את ניסיונו בתחום המחשוב הארגוני, הפרויקטים ש"על הפרק" בשנה הקרובה, הובלת נושא ה"סביבה הירוקה" בכ.צ.ט והסיבות ליזום הקמת מועדון המנמ"רים - Business Alignment.
סקירת כנס: פתרונות ניהול עסקי באמצעות Dynamics AX (אפריל 10)
במסגרת הכנס הציגו החברות: מיקרוסופט ואלמוג דינימיקס את מערכת ה Dynamics AX ERP והמחישו כיצד ניתן, על ידי יישום המערכת, לייעל את שיטות העבודה בארגון. בנוסף, נסקרו הסיכונים וההזדמנויות הארגוניות והעסקיות בהטמעת פרויקט ERP, על בסיס ניסיון צבור של פרויקטים רבים בתחום.
דבר המומחה: אבי שחם – מומחה בתחומי הלוגיסטיקה ושרשרת האספקה (אוקטובר 09)
אבי שחם מסביר את תפקידו כמנהל פתרונות ב-SAP, סוקר את הפתרונות הקיימים לנושאי הלוגיסטיקה ושרשרת האספקה בתחומי התכנון, בצוע והבינה העסקית והיתרונות הגלומים לארגונים בהטמעתם.
הטמעת יעדים עסקיים בפרויקט ERP – מניסיונה של חברת ריאון (נובמבר 08)
אומרת לנה טנא, מנהלת פרויקט ה-ERP, מטעם ריאון: "היה חשוב להנהלת ריאון להגדיר יעדים עסקיים לפרויקט. כתוצאה מכך התבצע מהלך חשיבה מסודר שכלל את גורמי ההנהלה והצוות המיישם".
אורח באתר - עוזי יערי, מנכ"ל אינטנטיה ישראל (אוגוסט 08)
עוזי יערי סוקר את פעילות אינטנטיה בשוק ה-ERP, מפרט לגבי משמעויות הרכישה שבוצעה על ידי חברת LAWSON האמריקאית ומציין את חזונו בהקשר לפעילות בארץ ובחו"ל.
הקמת מערכות BI על ידי משתמשים בארגון – מניסיונה של חברת מטרו מוטור בע"מ (דצמבר 07)
מערכת ה-BI שהוטמעה בארגון הביאה למפנה משמעותי בהפיכת נתונים למידע. המערכת מאחדת נתונים ממערכות תפעוליות שונות, מציגה את הנתונים בצורה מסוכמת ומפורטת בצורה נוחה לקבלת החלטות ומאפשרת ביצוע שינויים על ידי מנהלים בארגון ללא צורך בהפעלת כח אדם מקצועי לצורך כך.
יישומי ERP בשוק ה-SMB, פרק ב' - המרשם (אוגוסט 06)
פרק א' התמקד בגורמי הסיכון שקיימים בפרויקטים אלו והסיבות להיווצרותם. פרק זה עוסק בהיערכות וצעדי מניעה שיכולים להינקט לקראתם.
יישומי ERP בשוק ה-SMB, פרק א' - התסמונת (אוגוסט 06)
איך קורה שפרויקט ERP מסודר נכשל? מיהם הגורמים האחראים למצב זה? האם ניתן לצפות מצבים שכאלו מראש, האם אפשר למנוע את קיומם?
יישום פתרון SAP Business One - מניסיונה של חברת 10Bis
חברת 10Bis מקימת אתר 10Bis.co.il המאפשר לגולשים בכל הארץ להזין בקצרה את מיקומם המדויק ואת העדפותיהם לגבי ארוחה ולקבל מייד תפריטי-משלוחים של כל המסעדות העונות להגדרות החיפוש שלהם, מנהלת מידי יום טרנסאקציות כספיות רבות, הנובעות מאלפי המשלוחים אותם מספקת החברה ללקוחות הרעבים. נפח הפעילות של החברה שגדל בשנים האחרונות חייב אותה לחפש מערכת מידע שתדע לתמוך בכמויות מאוד גדולות של מידע. לאחר השוואה בין הפתרונות המובילים בשוק, בחרה הנהלת 10Bis להטמיע SAP Business One, בהחלטה שמוסיפה להוכיח את עצמה עד היום.
יישום מערך מחשובי בתחום המדיה וההפקות - מניסיונה של קבוצת ענני תקשורת
קבוצת ענני תקשורת מורכבת מארבע חברות בתחום המדיה וההפקות ועוסקת בפיתוח ערוצים מקוריים לטלוויזיה, במכירת תכנים למפעילי הטלוויזיה הרב-ערוצית בישראל, בייצוג ערוצי טלוויזיה בינלאומיים ובפיתוח תוכן אינטראקטיבי ותכני אינטרנט. הצורך במערכת שתדע להתמודד לא רק עם הגידול במספר הפרויקטים של הקבוצה ועם הגדילה בהיקפי הפעילות, אלא גם תיתן להנהלת ערך ניהולי ויכולת בקרה ושליטה משופרות הובילו אותה להטמעת SAP Business One, שהוכח כפתרון הנכון עבורם.
יישום מחשוב קונצרני/מרכזי רווח - מניסיונה של קבוצת מרכז הבניה הישראלי
קבוצת מרכז הבנייה הישראלי היא למעשה קבוצה של שבע חברות, עם מחזור עסקי שנתי של למעלה מארבעים מיליון שקלים. הקבוצה, מהווה את מרכז העסקים, הידע והמידע העסקי בישראל בתחומי הנדל"ן והבנייה. כניסתה לתחומי פעילות חדשים של הקבוצה והצורך של ההנהלה לקבל מבט כולל ומדויק על המתרחש בכל אחת מהקבוצות בזמן אמת חייבו אותה במציאת פתרון שיתמוך בצרכים אלו – SAP Business One.
הטמעת מערך מחשובי כולל BILLING - מניסיונה של חברת כספונט
חברת כספונט, שהוקמה בשנת 2005 על ידי חברת Verifone בע"מ (לשעבר - ליפמן), בנק דיסקונט ו- Cal מתמקדת בהפעלת אוטומטים למשיכת מזומנים ATM ("כספומט"). לאחרונה, החלה כספונט להרחיב את מגוון השירותים הניתנים במסופים שלה – מעבר למשיכת הכספים הסטנדרטית. מנת לעמוד באתגרים הקיימים ובאתגרים העתידיים - הנובעים מהרחבת הפעילות - בצורה היעילה ביותר, שתאפשר לכספונט להמשיך ולצמוח, בחרה החברה להטמיע SAP Business One.
יישום פתרון מחשובי בינלאומי - מניסיונה של חברת ControlGuard
לחברת ControlGuard שהוקמה בינואר 2005, היה חשוב להתחיל ולבנות את מערך ניהול המידע שלה באופן מסודר ויעיל כבר מההתחלה. הבחירה בפתרון SAP Business One נבעה בין היתר מהעובדה כי הפתרון הוא אוניברסאלי ומותאם לעבודה במדינות רבות בעולם. היום SAP Business One נותן ל - ControlGuardפיתרון מקיף, הכולל אינטגרציה עם כל הנתונים הזורמים לכל רוחב הארגון – בין אם סניף החברה ממוקם בישראל או במדינה אחרת.
יישום מערך מחשובי תומך בפעילות עסקית צומחת - מניסיונה של חברת הידרו תעשיות
הידרו תעשיות נוסדה בשנת 2000 וממוקדת בפיתוח ושיווק של מוצרי ערך מוסף טכנולוגי לתחום הגינה ומגוון שימושים ביתיים אחרים, המבוססים על טכנולוגיה ייחודית המנצלת לחץ מים ליצירת סוגי אנרגיה שונים. הקצב המהיר של הגידול במכירות חייב את הידרו בפתרון ארגוני, והוביל ליישום פתרון של החברה המתחרה. אולם מהר מאד נוכחה הידרו לדעת כי הפתרון שהטמיעה מותאם לארגון גדול ולא לארגון בסדר גודל בינוני. לכן, אחרי השקעות לא מועטות בפתרון של המתחרה, קיבלו בהידרו תעשיות החלטה - לחפש מחדש מערכת שתתאים לארגון מסדר גודל קטן ובינוני ללא צורך בהתאמות –ובחרו SAP Business One.
פרויקט מחשוב ארגוני והשכרת ציודים - מניסיונה של חברת PERI - הנדסת תבניות
חברת PERI שנוסדה ב- 1969 בגרמניה, היא החברה המובילה בעולם בתחום אספקת המסגרת הנחוצה מסביב למלט ולבטון שבאתר הבניה, תכנון תהליכי בניה ותבניות ליציקות בטון. ל-PERI למעלה מארבעים סניפים ברחבי העולם ומחזור הכנסות שנתי של למעלה מחצי מיליארד יורו. גדילה בנפחי הפרויקטים בסניף הישראלי של החברה, פרי הנדסת תבניות בע"מ, עוררה את הצורך בניהול יעיל יותר של החברה אשר התאפשר באמצעות הטמעתSAP Business One . כיום מעידים ב - PERI כי ה-SAP לא רק עמד בכל הציפיות אלא אף העפיל מעליהם.
יישום מערכת מחשובית: 3 יבשות ב-3 חודשים, מניסיונה של חברת RedBend
חברת RedBend, המפתחת פתרונות מתקדמים שמאפשרים התקנה אמינה ופשוטה בידי המשתמש של עדכונים קריטיים למכשיר הטלפון, הפכה בשנים האחרונות מסטארט אפ קטן למובילה העולמית בתחומה. על פי כל התחזיות, השימוש העולמי בטלפונים סלולאריים ילך ויגבר, דרישות השוק יהפכו תובעניות יותר והתחרות בין המפעילים תגביר את הביקוש לתכונות חדשות שייצרו בידול מהמתחרים והכנסות נוספות. בלב הסערה הזו יעמדו הטכנולוגיות והכלים מן הסוג שמפתחת RedBend .על מנת להיערך בהתאם ולייסד תשתית יציבה, אמינה ומתקדמת לניהול המידע העסקי, בחרה RedBend להטמיע SAP Business One.
מחשוב פעילות קבלנית ויזמית בתחומי הנדל"ן - מניסיונה של קבוצת תדהר
קבוצת תדהר הינה קבוצה פרטית המאגדת בתוכה פעילות קבלנית ויזמית בתחומי הנדל"ן, הפיתוח והבנייה. הקבוצה נוסדה בשנת 1990 על ידי יוצאי יחידות מובחרות, וכיום עובדים בה 150 ישראלים ו- 350 עובדים זרים. הצורך במערכת אשר תאפשר אינטגרציה בין הפעילות הקבלנית לבין הפעילות הפיננסית של החברה הובילה אותה להטמעת SAP Business One. כיום מספרים בתדהר כי הבחירה ב-SAP Business One הייתה המהלך הנכון מבחינתם.
פרויקט מחשוב המועצה להסדר ההימורים בספורט - טוטו
המועצה להסדר ההימורים בספורט בישראל, אשר מפעילה את הטוטו, הינה למעשה גוף סטטוטורי, הפועל על בסיס חוק. כארגון עם נפח פעילות הולך וגדל, הזדקקה המועצה למערכת ניהול מידע ארגוני שתעשה קצת סדר בים המידע. עם סיום יישום ה- SAP Business One במועצה, הבינו כי הבחירה שלהם ב- SAP Business One אכן הייתה הבחירה הנכונה.
מחשוב פעילות ייצור, יבוא ושיווק מוצרי נייר - מניסיונה של חברת דאלאס מוצרי נייר
דאלאס מוצרי נייר בע"מ שנוסדה בשנת 1980 מעסיקה כיום למעלה ממאה עובדים ומגלגלת מחזור שנתי של 45 מיליון שקלים. החברה הנמנית כיום עם החברות המובילות בישראל בתחום ייצור, יבוא ושיווק מוצרי נייר, כמו גם מתקני היגיינה ומגוון מוצרים נלווים, חווה בשנים האחרונות גידול של כ-20%, אשר מוביל לצורכי מידע חדשים בארגון. הבחירה ב-SAP Business One אשר הוכיח את עצמו ככלי ניהולי ממדרגה ראשונה, הרווה את "הצימאון למידע" שהיה בחברה.
יישום מערכת רב מטבעית מקיפה בענף התיירות - מניסיונה של חברת השטיח המעופף
עם מכירות שנתיות של 140 מיליון דולר, השטיח המעופף בע"מ הינה חברת התיירות הגדולה בישראל. כשענף התיירות העולמי החל לחזור להיקפים שאפיינו אותו לפני אסון התאומים, בשטיח המעופף החלו להרגיש את הגידול בנפח הפעילות ובמספר הלקוחות. על כן, החליטו לשדרג את מערכת הניהול העסקי למערכת חדישה, ה- SAP Business One, שתיטיב להתמודד עם היקפי פעילות הולכים וגדלים ותוכל להתמודד בצורה פשוטה עם עסקאות שבוצעו במגוון רחב של מטבעות.
מחשוב ארגוני בדגש הפצה ושיווק - מניסיונה של חברת טכנובר
חברת 'טכנובר' עוסקת בייבוא ושיווק משטחים וחומרי גלם, אביזרי נירוסטה, צנרת ומוצרים לתעשייה. עם מחזור מכירות שנתי של מאה מיליון ₪, ורשימה מכובדת של לקוחות שהינן חברות מהשורה הראשונה במשק הישראלי, אף אחד בטכנובר לא הקל ראש במציאת פתרון לניהול עסקי. ההשקעות הרחבות של חברתSAP בפיתוח המתמשך של ה-SAP Business One, הבהירו לטכנובר כי מאחורי SAP Business One עומדת חברה שתהיה לעזר לא רק בשלב ההטמעה של הפתרון, אלא גם בהמשך הדרך.
מחשוב ארגוני בתחום ייצור ושיווק יינות - מניסיונה של חברת יקבי טפרברג 1870
יקבי טפרברג 1870, שנוסדה בשנת 1852 בעיר העתיקה בירושלים, היא אחת החברות הותיקות בישראל לייצור יינות ומיצי ענבים. בשנים האחרונות חווה היקב גידול הבא לידי ביטוי בהזדמנויות הפצה חדשות והצטרפות לקוחות חדשים, כמו גם התמודדות עם אתגרים חדשים בשוק, אשר חייבו אותה במציאת פתרון עסקי שיוכלו להתאימו במיוחד לצרכים המיוחדים של היקב והוא ה-SAP Business One.
פרויקט מחשוב ארגוני ומחשוב נייד - מניסיונה של חברת עטרה שיווק פירות וירקות
חברת עטרה שיווק פירות וירקות, בבעלות משפחת עטר, הינה חברה פרטית הממוקמת בשדות הירוקים של מושב אביטל בעמק יזרעאל, ועוסקת בגידול פירות וירקות והפצתם למעל 400 לקוחות. החברה נוסדה ב- 1994, וכיום מחזור המכירות השנתי שלה עומד על 25 מיליון שקלים. הצורך העיקרי של עטרה - לעשות סדר בתהליכי ההזמנה – הוביל אותה להטמעת SAP Business One בחברה. כיום, באמצעות ה-SAP Business One נראה ייעול בתהליכי ההפצה והמכירה בנוסף ליכולת של ההנהלה לקבל מבט עדכני על כל לקוח ועסקה.
מחשוב פעילות בתחום המדיה וההפקות - מניסיונה של קבוצת מסע אחר
קבוצת מסע אחר עוסקת בהפצת מידע אינפורמטיבי וחווייתי בנושאי גיאוגרפיה, תרבויות, מסעות וטיולים, טבע ומדע ובראשם הפקת מגזין "מסע אחר", הנפוץ בישראל בתחומו. המידע המופק ממכלול הפעילויות המגוונות של הקבוצה הציב בפניה מספר אתגרים לא מבוטל והצריך את הקבוצה לחפש פתרון אשר יאפשר אינטגרציה בתהליכים בין המחלקות השונות בארגון. ההטמעה הפשוטה והקצרה יחסית והעובדה כי ה- SAP Business One אינו מורכב אלא קל ומותאם לצרכים של ארגון מסדר גודל בינוני הכריע את הכף לטובת ה-SAP.
יישום מערך ארגוני בתחום הספנות - מניסיונה של חברת א.מ.א סוכנויות ים
א.מ.א. סוכנויות ים הוקמה בשנת 1970. עם מחזור עסקי שנתי של עשרות מיליוני דולרים, היא לא רק מהחברות הותיקות בישראל בתחום הספנות, אלא גם אחת הקבוצות הפרטיות הרווחיות ביותר בתחום. הגדילה בהיקפי הפעילות של חברה הובלו את א.מ.א לחפש פתרון שיעזור להם להתייעל ויקצר תהליכי עבודה מורכבים והוא ה- SAP Business One. היום, בא.מ.א. כבר לא מצליחים להבין איך התמודדו עם כל המידע לפני הטמעת ה- SAP.
מחשוב חברות בקונצרן בינלאומי - מניסיונה של חברת רויאל פיליפס אלקטרוניקס
תקציר: פיליפס ישראל, חברת בת של קבוצת ענק האלקטרוניקה העולמי רויאל פיליפס אלקטרוניקס חיפשה פתרון לניהול הארגון שיהלום את צרכיה. הבחירה ב-SAP Business One כפתרון הנכון עבור פיליפס ישראל הובילה את קברניטי החברה בפיליפס העולמית לאמץ את ה-SAP Business One כפתרון המומלץ גם עבור החברות הבנות האחרות שלה בעולם מסדר גודל קטן עד בינוני.
מחשוב פעילות בינלאומית - מניסיונה של חברת פינג'אן
פינג'אן תוכנה היא חברה פרטית צעירה ומצליחה לאבטחת תוכן. הרחבת נפחי פעילות כתוצאה מהשקת מוצרי תוכנה חדשה ומהפרישה הגלובאלית של החברה במדינות רבות הובילו לצורך של פינג'אן לארגן ולנהל ביעילות את המידע הארגוני. ההחלטה להטמיע SAP Business One נבעה בין היתר מהעובדה כי הפתרון המותאם לשימוש ב-40 מדינות בעולם, מאפשר לפינג'אן יכולות דיווח בהתאם לחוקי המדינות בהם הם פועלים.
יישום מערך מחשוב ארגוני בתעשיית התרופות – מנסיונה של לונדבק ישראל
חברת התרופות הדנית לונדבק מתמחה בפיתוח תרופות עבור מערכת העצבים המרכזית. לחברה למעלה מחמישים חברות בנות בעולם וביניהן גם חברת בת שהוקמה בישראל. בחברת האם בדנמרק משתמשים בפתרוןSAP לארגונים גדולים, ה- SAP Business Suite, על מנת לנהל את הארגון. אולם, המערכת המתאימה לצרכיה של חברת האם, לא בהכרח מתאימה לסייע לחברות הבת ברחבי העולם שכן היא עשויה להיות גדולה מדי עבורן. על כן, החליטה לונדבק ישראל להטמיע אצלה פתרון מבית SAP – אך כזה המותאם לחברה מסדר גודל קטן ובינוני - SAP Business One.
מחשוב עמותות - מניסיונה של עמותת נאמני מרכז שניידר
עמותת נאמני מרכז שניידר הנה אגודת הידידים המלווה את פעילותו של מרכז שניידר לרפואת ילדים מאז הקמתו ב- 1992 המסייעת בפיתוחו ובקידומו של המרכז בתחומים רבים. השאיפה להמשיך ולהרחיב את הפרויקטים המיוחדים למען מרכז שניידר, לצד הצורך להגביר את יעילות ניהול התרומות ככל שמספרן גדל, הביאו את עמותת נאמני מרכז שניידר לחפש אחר מערכת ניהול מידע מקיפה שתאפשר לה לרכז את כל הפעילות על גבי פלטפורמה אחת. באמצעות ה- SAP Business One קיבלה העמותה מענה לצרכיהם.
בצוע פרויקטים בינלאומיים באמצעות Sap Business One (יולי 07)
הפתרון נתמך באסטרטגיה של SAP, שזיהתה את הצורך של לקוחותיה למחשב סניפי פעילות בעלויות נמוכות ו/או לחלופין לבצע פרויקטים ארגוניים מקיפים על ידי ארגונים המשתייכים לשוק ה-SMB.
סדנאות
22.1.19 סדנה: "להפיק יותר מה-SharePoint בארגון", יניב אוחנה
28.1.19 סדנה: "בית ספר להורים - שעובדים ", ד"ר אבי מרדלר ואורית רוזנבוים
5.2.19 סדנה: "שימוש מתקדם באקסל למנהלים", ישראל דק
12.2.19 סדנה: "ניהול ידע בארגון", אלעד באשי
מונחים
Best Practices - ידע מיטבי
ידע מיטבי שמוצע לארגון בתחום מסוים. בד"כ מדובר בתהליכי עבודה הנתמכים במערכת מידע.
On-Demand - לפי דרישה
שיטת רכישת פתרון תוכנה או שרות ON LINE המשולם כמנוי חודשי או בהתאם להיקף הצריכה בפועל.
Spin Off
חברה עצמאית שנוצרה מתחום קיים בחברה אחרת באמצעות מכירתה או הפצה שונה של מניות.
Startup - חברת הזנק
יוזמה עסקית חדשה בשלבים הראשונים להתפתחותה.
Supply Chain - שרשרת אספקה
רשת גלובלית המשמשת לאספקת מוצרים ושירותים משלב חומר הגלם ללקוחות סופיים באמצעות מהלכים מוגדרים של מידע, הפצה פיסית ומזומן.
Third Pary Logistics - שותף לוגיסטי חיצוני
קונה ומוכר מתקשרים עם גורם שלישי אשר מספק שירותי משלוח למוצר. באופן זה ניתנים שירותי מומחה המקלים על פעילות שרשרת האספקה.
Value Stream - שרשרת ערך
שרשרת הפעולות שתכליתן יצירת הערך והעברתו ללקוח, דרך מכלול הצעדים אותם עובר המוצר/שירות: מהספקים לארגון, וממנו אל הלקוח הסופי.
VMI - Vendor Management Inventory - מלאי מנוהל ע"י הספק
שיטה לייעול שרשרת האספקה לפיה לספק יש גישה לנתוני המלאי של לקוחותיו והנו אחראי לתחזוקת רמות המלאי הנדרשות על ידי הלקוח.
23.1.19 CIO FOCUS 2019 - הכנס השנתי של מועדון המנמ"רים
בכנס השנתי השביעי של מועדון המנמ"רים, מיסודן של IDC ישראל ו-ERP.ORG: דגשים לפעילות המנמרים הצפויה לשנת 2019 , טכנולוגיות מובילות, מפגשים עם מומחים ועוד>>
22.1.19 סדנה: "להפיק יותר מה-SharePoint בארגון"
בסדנה נציג את ה-SharePoint על גרסאותיו ויכולותיו, כולל חדשנות וחידושים במוצר, ונתייחס לאתגרים של משתתפים ש-SharePoint מוטמע בארגונם. לפרטים והרשמה>>
28.1.19 סדנה: "בית ספר להורים - שעובדים"
בסדנה, המבוססת על עקרונות אדלריאניים, נלמד כיצד ליצור תשתית יחסים במשפחה, שתאפשר לנו לפעול באפקטיביות טובה יותר בשעות העבודה. לפרטים והרשמה>>
5.2.19 סדנה: "שימוש מתקדם באקסל למנהלים"
בסדנה נסקור ונלמד על רבדים נוספים בתוכנת האקסל המסייעים למנהלים בניתוחי מידע כגון: ניתוחי רגישות, ניהול סיכונים ועוד. לפרטים והרשמה>>
12.2.19 סדנה: "ניהול ידע בארגון - KM Best Practices"
בסדנה נסקור את ההיבטים השונים של ניהול הידע בארגון בהיבטים של שימור, פיתוח, שיתוף והנגשה וכן מתודולוגיות מתקדמות ופרקטיקות המאפשרות לשפר את הערכים המוספים מבוססי ניהול ידע. לפרטים והרשמה>>
ספק טכנולוגיה / מתודולוגיה - חשוף פתרונות/יכולות לקהל הארגוני
באמצעות מפגש "בית פתוח" במשרדי ERP.ORG באפשרותך לחשוף פתרונות / יכולות לקהל הארגוני>>
28.3.18 "כנס המחשוב הארגוני - ERP FOCUS"
מטרת הכנס: לספק מידע עדכני אודות חידושים וחדשנות במערך המחשוב הארגוני בהיבטים שונים: פלטפורמה, פונקציונאליות ומהלכי הטמעה. לפרטים והרשמה...
אחזקה |  איכות הסביבה |  אינטרנט לעסקים |  ארגונומיה |  בדיקות תוכנה |  בינה עסקית - BI |  ייצור |  יישום אסטרטגיה |  למידה ארגונית |  מחשוב ענן - Cloud Computing |  מלאי |  מניסיונם של ארגונים |  משאבי אנוש |  מתודולוגיות יישום |  ניהול השינוי |  ניהול חיי מוצר - PLM |  ניהול ידע - KM |  ניהול מחסן מתקדם - WMS |  ניהול מסמכים |  ניהול מעבדה - LIMS |  ניהול פרויקטים |  סקירת פתרונות |  ניהול תהליכים - BPM |  ניהול IT |  פרוגרמות ותכנון פונקציונאלי |  פיתוח מנהלים |  קמעונאות |  קשרי לקוחות - CRM |  רכש |  רצפת ייצור |  שיווק ומכירות |  שרשרת האספקה |  תגמול ותמרוץ |  תכנון |  IT&Business Alignment |  Lean |  SMB |  SOA |  Start UP |  Tec Insights - Jack GOld |  אורח באתר |  דבר המומחה |  סקירת כנס |  סקירת מוצר |  קהילות מקצועיות - פורומים |  מ.ה - מרכזי התמחות |  MBTI - סוגי אישיות (טיפוסים) בארגון |  דף הבית |  תנאי השימוש באתר | 
כל הזכויות שמורות © 2005   created by CyberServe