דף הבית       צור קשר       פורומים       בלוגים       מונחים       מאמרים       מרכזי התמחות       סדנאות       אודות      כניסת מנויים   הרשם עכשיו
שלום אורח 

מתודולוגיות יישום

מאמרים סדנאות מונחים מרכזי התמחות
מאמרים
המשאב היקר ביותר של כל ארגון – לא מה שחשבתם (דצמבר 18)
מדוע ארגונים רבים כל כך בארץ ובעולם לא עושים הכל, אבל הכל, כדי להגן ולשמור על המידע שלהם מפני נזק בלתי הפיך שעלול להיגרם להם? השאלה הזו מעסיקה חוקרים רבים בעולם, המבקשים להבין מתי וכיצד מתקבלות החלטות מסוימות ובעיקר מדוע החלטות מסוימות אינן מתקבלות.
סקירת כנס: CIO FOCUS 2018 - הכנס השנתי השישי של מועדון המנמ"רים Business Alignment (ינואר 18)
הכנס השישי של מועדון המנמ"רים מיסודן של IDC ישראל ו-ERP.ORG כלל סקירות מקצועיות מטעם IDC ו-KPMG, הענקת תעודת הוקרה, הרצאת מנמ"ר מוביל, חשיפת טכנולוגיות מתקדמות מובילות לשוק ה-IT, הצגת תוכנית הפעילות של המועדון לשנת 2018 ודיוני שולחן עגול.
סקירת כנס: "SMB Cyber Security- כנס אבטחת מידע לארגוני SMB” (נובמבר 17)
הכנס, שהתקיים בכפר המכביה, בהשתתפותם של כ-160 מנהלים עסקיים, סיפק מידע אודות מגמות חדשות ודרכי התגוננות בתחום אבטחת המידע הארגוני לארגונים מסדר גודל קטן ובינוני.
סקירת כנס: "ERP Focus 2017 - כנס המחשוב הארגוני” (אוגוסט 17)
הכנס, שהתקיים בכפר המכביה, בהשתתפותם של כ-140 מנהלים עסקיים, סיפק מידע אודות מגמות חדשות בתחום המחשוב הארגוני בנושאים מגוונים כגון: מחשוב ענן, מוצרים מתמחים, התייעלות תפעולית, גישות יישום ועוד.
סקירת כנס: "Business Analytics Focus 2017" (מאי 17)
הכנס, שהתקיים בכפר המכביה בהשתתפותם של כ-150 מנהלים עסקיים, סיפק מידע אודות חדשנות ופתרונות טכנולוגיים מתקדמים למקבלי החלטות בארגון. בכנס שיתפו החברות סלקום ו-MinuteMedia מניסיונן בהקמת מערכי Business Analytics מתקדמים.
סקירת כנס: CIO FOCUS 2017 – הכנס השנתי של מועדון המנמ"רים Business Alignment (ינואר 2017)
הכנס החמישי של מועדון המנמ"רים מיסודן של IDC ישראל ו-ERP.ORG כלל סקירות מקצועיות מטעם IDC ו-KPMG, חשיפת טכנולוגיות מתקדמות מובילות לשוק ה-IT, הצגת תוכנית הפעילות של המועדון לשנת 2017 ודיוני שולחן עגול.
סקירת כנס: הטרנספורמציה הדיגיטלית בארגון (נובמבר 16)
הכנס, שהתקיים בכפר המכביה בהשתתפותם של כ-150 מנהלים עסקיים, סייע למקבלי החלטות ובעלי עניין להבין את משמעויות הטרנספורמציה הדיגיטלית ותרומתה העסקית לפעילות הארגון, מתודולוגיות יישום, טכנולוגיות תומכות, חדשנות ועוד.
בחירת מערכת ERP לעסק הקטן והבינוני (נובמבר 16)
בחירת מערכת ERP (או כל מערכת אחרת), זו החלטה חשובה, שתשפיע על העסק שלכם מספר שנים קדימה, לכן, כדאי להשקיע, ולבחור את המערכת שבאמת מתאימה לכם. ריכזתי עבורכם את 10 הטעויות הנפוצות ביותר, תשתדלו להימנע...
זווית ראיה: הדרך להצלחה בניהול טכנולוגיה עסקית! (יולי 16)
מניתוח תוצאות של מאות ארגונים ברחבי העולם עולה כי שיטת ניהול טכנולוגיה עסקית בצורה נכונה, יכול להוביל לצמצום משמעותי בעלות התפעולית של יחידת ה-IT תוך שליטה גוברת בהוצאות, ובכך להעלות את יכולת יחידת ה- IT לייצר ערך עסקי רב בהתאם לדרישות העסקיות.
סקירת כנס: "ERP FOCUS 2016" (אפריל 16)
בכנס נסקרו מגמות וחידושים בתחום המחשוב הארגוני - ERP והוצגו מתודות וטכנולוגיות מובילות בנושאים כגון: מיצוי ערכים עסקיים מבוססי טכנולוגיה, פתרונות מקיפים למחשוב ארגוני, פתרונות מתמחים, האינטרנט של הדברים - IoT ועוד.
סקירת כנס:"CIO FOCUS 2016" – הכנס השנתי של מועדון המנמ"רים Business Alignment (ינואר 16)
הכנס כלל: מתחם תצוגה של טכנולוגיות ומתודולוגיות מתקדמות, מפגשי שיתוף ידע וסקירות מקצועיות כגון: מקורות הידע של המנמ"ר בעידן החדש, כיצד להתחבר ל-Business, מגמות בתשתיות ה-IT בשנת 2016, סייבר סקיוריטי – לקחים ואתגרים, Business Driven IT, מנהלי מערכות המידע והמשאב האנושי בארגון ועוד.
חוקי המשחק החדשים של התעשייה המודרנית (דצמבר 15)
מובילי הדעה משנים את חוקי המשחק בתעשייה באמצעות אסטרטגיות צמיחה וחדשנות בפיתוח מוצר. כתוצאה מכך נוצר הלך רוח חדש, מבנה ארגוני חדש ופתרונות IT שעושים את העבודה.
רב ערוציות- מדיבור למעשה. מבט מפוכח על מציאות מורכבת (נובמבר 15)
היכולת לתקשר עם לקוחות באמצעים דיגיטליים – תוך תנועה באתר האינטרנט, ברשתות החברתיות ובאמצעות הסמרטפונים, מהווה כיום את רוב השיח בנושא וגם חלק לא מבוטל מההשקעה הארגונית המבוצעת תחת הסעיף: אינטימיות לקוח.
כיצד מסירים מכשולים בפרויקט ERP? (יולי 15)
במהלכו של פרויקט ERP ניצבים מכשולים רבים, אך מודעות למכשולים פוטנציאליים, ניהול נכון ובחירה נכונה של פתרון וספק יכולים לעשות את כל ההבדל.
כיצד לשפר את פעילות ה-IT ומעמדו בארגון (מאי 15)
ארגונים רבים כיום, מתקשים להבין במדויק את הערך האמתי שנובע מהשקעות ה-IT שלהם. יתר על כן, ארגונים דורשים כי תמיכת ה-IT שלהם תשתפר בהדרגה ותביא לחדשנות עסקית לארגון בנוסף לניהול שוטף של תשתיות ויישומים.
Location Intelligence - מתודולוגיה לניתוח עסקי על בסיס GIS (מאי 15)
המימד הגיאוגרפי, הינו לעיתים המימד הנסתר בניהול עסקי, שחברות רבות אינן ממצות כהלכה לשם שיפור פעילותם והגדלת הרווחיות. הוכח בפרויקטים רבים שבוצעו בתחום, שהתייחסות נכונה למימד הגיאוגרפי מביאה לקבלת החלטות טובה יותר ולהחזר השקעה מהיר.
סקירת כנס: "ERP FOCUS 2015" (מרץ 15)
בכנס, שנערך ב-3.3.15 בשיתוף פעולה בין החברות: ERP.ORG ו-R.M Direct, נסקרו פתרונות והיבטים שונים הקשורים למחשוב ארגוני – ERP בארגונים מסדר גודל קטן ובינוני.
אורח באתר: טל פרנקל, מנכ"ל חברת FBC המתמחה ביישום והטמעת מערכת פריוריטי (פברואר 15)
טל פרנקל מציג את התמחות חברתו בתחום המחשוב הארגוני, מציין את הערכים המוספים של מערכת פריוריטי בשוק הישראלי, סוקר את מתודולוגיית היישום המפחיתה סיכונים במהלך ביצוע פרויקט ERP בארגון ואת ה"אני מאמין" שלו במתן שירות ללקוחות.
סקירת כנס: "CIO FOCUS 2015" – הכנס השנתי של מועדון המנמ"רים Business Alignment (ינואר 15)
בכנס, אשר התקיים ב-12.1.15 בכפר המכביה, סוכמה שנת פעילות עניפה של מועדון המנמ"רים. בהרצאות הכנס נסקרה דרך התאמת פעילות המנמ"ר לשינויים המתהווים בארגונים, הוצגה מתודה לשיפור השיח הפנים ארגוני, נחשף שירות חדש מבית המועדון המסייע למנמ"ר המבצע פרויקט בארגונו ונסקר השינוי האסטרטגי שבוצע בבנק ירושלים והשפעתו על מערך ה-IT. המנמ"רים בכנס התוודעו למתודולוגיות וטכנולוגיות חדשות של ספקים מובילים בתחום.
יישום מערכת Bgate ERP במרכז וסניפי הרשת - מניסיונה של נייל סטודיו (נובמבר 14)
מציין אנדרו גרוב, מנהל מערכות המידע בנייל סטודיו: "הצלחת המערכת והיתרונות העסקיים נובעים מכך שהצלחנו לקבל פתרון מחשוב ארגוני מלא, המקיף את כלל הפעילויות של ארגון כמו שלנו, מבלי להיות נדרשים להטמעה של פתרונות מתמחים שונים כפי שבצענו בעבר.
סקירת מוצר: SISense – פתרון BI למנהל העסקי (אוקטובר 14)
SiSense - פתרון BI חדשני המיועד לשימושם של מנהלים עסקיים, שאינם ממוקדי טכנולוגיה, מאפשר להגדיר בצורה נוחה את מקורות המידע הרלוונטיים לבחינה העסקית לה הם נדרשים, ולמצות את התובנות העסקיות שניתן לבסס במהלכה (מגמות, קורלציות, השוואות ועוד).
סקירת כנס: "Microsoft ERP" (אוקטובר 14)
בכנס, שהתקיים במתכונת "בית פתוח" ב-ERP.ORG, סקרו מומחי מלם מערכות את פתרונות ה-ERP של מיקרוסופט בהיבטים טכנולוגיים ויישומיים. ארז איצקוביץ, מנהל תחום פתרונות עסקיים Dynamics במיקרוסופט ישראל, חשף נושאי חדשנות בפתרונות ה-ERP של מייקרוסופט; וכן נסקר פרויקט יישום והטמעה של מודול ניהול משאבי אנוש של מערכת Microsoft AX שבוצע ע"י מלם.
אנליטיקה עסקית (BA) בארגון – מרעיון לפרויקט מוצלח (ספטמבר 14)
מיכל שטל דיסקין, מנהלת אפליקציות כספים ומשאבי אנוש באגד, סוקרת נושאים שונים שיישומם יביא למימוש מוצלח של פרויקט אנליטיקה עסקית בארגון: בחירת הלקוחות הארגוניים, איתור רעיונות לפרויקט, מאפיינים לרעיון נכון, ניהול התהליך ועוד.
כשד"ר אלפרד אדלר פוגש את הארגון (אוגוסט 14)
יישום עקרונות אדלריינים יאפשר יצירת שיח אפקטיבי בין מנהלים בארגון אודות אתגרים ניהוליים ושיפור אפקטיביות עסקית. זאת, באמצעות תהליך מתודולוגי המעודד את המשתתפים להשתמש ביכולות הקבוצה, באופן משתף ודמוקרטי.
Marketing Automation – הלכה למעשה (אוגוסט 14)
המרחב האינטרנטי מהווה הזדמנות לפעילות השיווק הארגונית. מאידך, בכדי להיות אפקטיביים במרחב זה, על מחלקת השיווק להטמיע טכנולוגיות מתקדמות שיאפשרו פעילות Marketing Automation. פעילות זו תאפשר למצות את הפוטנציאל העסקי הטמון במרחב האינטרנטי, על ידי טיפול וטיפוח הזדמנויות מכירה בקרב הלקוחות הקיימים והפוטנציאלים כאחד
סקירת כנס: מפגש פורום Business Analytics (אוגוסט 14)
המפגש התקיים בנוכחות עשרות מנהלי BA ומנהלים עסקיים ובמסגרתו נסקרו נושאים כגון: פעילות פורום Business Analytics, דרכים למדידת ROI של פרויקט אנליטיקה עסקית בארגון, כיצד "למכור" פרויקט BA למשתמש ארגוני, Predictive Analytics, ועוד.
סקירת כנס: מועדון המנמ"רים Business Alignment, מפגש שלישי 2014 (יולי 14)
בכנס, שהתקיים ב-22.7.14 במסגרת מועדון המנמ"רים Business Alignment, נסקר תחום ניהול IT ויחסי לקוח/ספק, הוצגה תופעת מחשוב צללים - Shadow IT בארגון, הודגם מהלך הטמעה בשיטת ה-Best Practice ועוד.
סקירת כנס: "CRM לארגוני Upper Mid Market – ארגז הכלים לניהול לקוחות חכם" (יוני 14)
בכנס, שנערך במשרדי ERP.ORG בפורמט "שולחן עגול", הוצגו המגמות החדשות בתחום קשרי הלקוחות בעולם, המשמעויות של "פתרונות ארוזים" לעולם ה-CRM, ונסקר פרויקט הטמעת SAP CRM בחברת נילית בשיטת ה-Best Practice.
מחשוב נייד בארגון – הלכה למעשה (מאי 14)
מומלץ לגבש צוות חשיבה אסטרטגי אשר יציע רשימה של יישומים ניידים היוצרים ערך עסקי בעבור הארגון (התייעלות) ו/או הלקוחות. מומלץ להתייעץ עם המחלקות השונות בארגון כגון: שיווק, IT, מכירות ועוד, לסרוק את התהליכים העסקיים ולאתר את אותם תהליכים שניתן לשפר על ידי נגישות למכשיר נייד.
זווית ראיה – 10 נושאים המביאים הצלחת פרויקט BI ויצירת ערך עסקי לארגון (מאי 14)
רפי ינקוביץ, יועץ BI סוקר את הלקחים העיקריים הקשורים להצלחת פרויקט BI בארגון, בהיבטים שונים: ארכיטקטורה, נתונים, טכנולוגיה, שפה ותרבות ארגונית, ועוד.
אורחת באתר: אורית קניגסברג, מנהלת חטיבת היישומים במלם מערכות מקבוצת מלם-תים (מאי 14)
אורית קניגסברג סוקרת את הפרופיל המקצועי של חטיבת היישומים במלם מערכות, מציינת את ה"אני מאמין" שלה בניהול החטיבה, מדגישה את האופנים לשימור ושיפור הידע והתובנות לגבי הקשר עם הלקוחות הקיימים והפוטנציאלים.
סקירת כנס: מועדון המנמ"רים Business Alignment, מפגש שני 2014 (מאי 14)
בכנס, שהתקיים ב-12.5.14 במסגרת מועדון המנמ"רים Business Alignment, נסקר תחום מחשוב הענן והדרך לבחינת אימוצו בארגון, הוצג בצוע פרויקט PLM בארגון, הודגם שינוי אסטרטגיה עסקית בבנק ירושלים והשפעתו על מערכות המידע ועוד.
אורח באתר: אבנר שטראוס, מנכ"ל שטראוס אסטרטגיה (מרץ 14)
אבנר שטראוס מציג את פעילות שטראוס אסטרטגיה, ה"אמת המקצועית" המנחה אותו במתן שירותי ייעוץ לגופי IT; התמורות שיעברו על תחום ה-IT בשנים הקרובות ועוד.
אז מה זה סינרגיה ומדוע חשוב "להתנשק" גם בארגונים ? (מרץ 14)
מנהל מערכות המידע, בדומה למנהלים אחרים בארגון, נמדד יותר ויותר על יכולתו לשפר את הפעילות העסקית של הארגון. בכדי להצליח בכך עליו לשנות את מעמדו ממומחה טכנולוגי לחבר הנהלה ולעלות את רמת הסינרגיה בתוך הצוות שלו ובינו לבין מנהלים עסקיים אחרים בארגון.
סקירת כנס: מועדון המנמ"רים Business Alignment, מפגש ראשון 2014 (מרץ 14)
בכנס, שהתקיים ב-25.2.14 במסגרת מועדון המנמ"רים Business Alignment, נסקרו מתודות לשיפור יחסי הגומלין מנמ"ר / מנהלים בארגון, הוצג מערך תגמול שיגן על יחידת ה-IT מפני מתקפת גיוס ומתחרים, הותנע מחקר מועדון בנושא IT בינלאומי / גלובלי, נסקרה מתודה למזוג פעילות IT עקב רכש חברות, ועוד.
ניהול סיכונים בארגון - לא "האם" אלא "כיצד" (אוקטובר 13)
אפשר להגיד את זה בקול רם: ניהול סיכונים בארגון זו כבר לא שאלה של "האם צריך לנהל סיכונים" אלא שאלה של "כיצד לנהל סיכונים"?
יישום שווקי חיזוי לשיפור ניהול פרויקטי IT (אוקטובר 13)
שגיאות הערכה לגבי יעדי וסיכוני פרויקטי IT הן בעיה ותיקה ומוכרת הממשיכה להתקיים למרות השיפור במתודולוגיות ניהול הפרויקטים וניהול הסיכונים. כאשר ההערכה מתבצעת על ידי מומחה יחיד או קבוצת מומחים קטנה היא עלולה להיות מוטית מחוסר מידע, הטיות ואינטרסים.
הפרקטיקה של מתודולוגיית ה-SCRUM (אוגוסט 13)
בשנים האחרונות נוטש עולם הפיתוח בהדרגה את שיטות הניהול המסורתיות ועובר לניהול פרויקטים בצורה זריזה ( Agile ). מתודולוגיה זו הופכת בשנים האחרונות למציאות רווחת בארגונים רבים ומסייעת להם להגיב תוך יותר לשינויים העסקיים. אחת מהשיטות האג'יליות הפופולאריות
הטמעת מתודולוגיה לשיפור ה-Customer Experience - מניסיונה של שטראוס מים (יולי 13)
נפגשנו בשטראוס מים עם טליה שינדלר, סמנכ"ל GBP & IT ו-יעל נוי-מן אהרונסון, Customer Management Director, לבחון יישום של מתודולוגיה חדשה לשיפור חווית הלקוח- Customer Experience מבית אורקל.
אורח באתר: פרופ' מרטין קורלי, שותף-מייסד ומנהל ארגון חברות הייעוץ הבינלאומי IVI (יולי 13)
בעקבות תחילת פעילותו של ארגון IVI בישראל, באמצעות חברת נס טכנולוגיות, מסביר מרטין קורלי, פרופ' לטכנולוגיה וחדשנות עסקית, על פעילות IVI, על הצורך בשיפור יכולות ה-IT בארגונים ועל יכולתם לקבל ערכים מוספים רבים אם ישכילו "לעלות כיתה".
מרכז התמחות: "Opex למצוינות תפעולית": ניוזלטר מס' 2 (יוני 13)
בשבוע שעבר (17/6/13) התכנסה לראשונה הוועדה המייעצת לפורום Opex, לישיבת התנעה. הפורום פועל במרכז התמחות Opex למצוינות תפעולית, במסגרת האתר ERP.org.il. פורום Opex הוקם ע"י מנהלי מפעלים עבור מנהלי מפעלים ומטרתו המרכזית היא לשתף את החברים בידע ובניסיון הצבור אצלם, על מנת לקצר תהליכי לימוד ושיפור ולתרום להצלחת פרויקטים.
סקירת כנס: IT as Business Value Generator (יוני 13)
בכנס, שנערך במסגרת מועדון המנמ"רים Business Alignment בשיתוף עם נס טכנולוגיות, נסקרו היבטים ומתודות המאפשרות ליחידת ה-IT בארגון לפעול באופן המשקף את תרומתה לתפקודו התקין והיעיל של הארגון וליצירת ערך עסקי. בכנס ניתן ביטוי מיוחד לפעולתו של תאגיד חברות הייעוץ הבינלאומי (IVI - (Innovation Value Institute, אשר שם לו למטרה לחקור ולפתח מסגרות מתודולוגיות להעלאת הערך העסקי של ה-IT ותמיכתו בחדשנות העסקית של הארגון.
דבר המומחה: Arjo van Oosten – מומחה לחווית לקוח / Customer Experience (יוני 13)
Arjo מציג את החשיבות ביצירת חווית לקוח אחידה ורציפה עם הארגון המבוססת על פרסונליזציה והיכרות. במחקרים שבוצעו נמצא שכ-86% מהלקוחות ציינו שהם מוכנים לשלם יותר עבור חווית לקוח משופרת. סדנה מיוחדת בנושא מבהירה למנהלים בארגונים כיצד להניע מהלכים בארגון ליצירת חווית לקוח משופרת.
דבר המומחה: חנן לכטמן, מומחה לשיטות ניהול פרויקטי IT ותוכנה (מאי 13)
חנן לכטמן מציג את ניסיונו בתחום ייעוץ לניהול פרויקטים בתעשיות ההיי-טק ותכנה, מתודולוגיית ה-TLAPM המסייעת לארגונים בניהול פרויקטים מורכבים, עתירי שינויים והמגמות לעתיד בתחום.
זווית ראיה: "הגישה התהליכית בניהול ארגונים היא MUST HAVE!" (מרץ 13)
רפי הופמן, מומחה ויועץ בכיר לניהול פרויקטי מחשוב ארגוני בחברת "סקר יועצים" , מפרט את התובנות שלו לגבי "המשולש הקדוש": ביצוע פרויקטים בגישה תהליכית , כמנוף להשגת היעדים העסקיים של הארגון והצלחת הפרויקט, תוך שיתוף פעולה עם חברת אינטגרציה שאימצה את מתודולוגיית ה-BPA/BPM.
הטמעת חשיבת עתיד בארגון (דצמבר 12)
חשיבת עתיד ארגונית הנה יכולת חיונית וקריטית לארגונים המתמודדים עם אתגרי המורכבות וקצב השינוי של הסביבה המודרנית. יישום חשיבת עתיד סדורה ושיטתית מהווה בסיס להגדרת אסטרטגיה אפקטיבית לארגון מול אתגרי הסביבה. מהלך הטמעת חשיבת עתיד בארגון מייצר שינויים באופן בו הארגון חושב ופועל ולכן נדרשת מנהיגות בעלת חזון ונחישות הנותנת למהלך גיבוי.
כש-Lean ו-IT נפגשים (אוגוסט 12)
על פי תפיסת Lean כל פעילות שמושקעים בה משאבים ושהלקוח אינו מוכן לשלם עבורה, או שאינה תורמת מידע, או שאינה נעשית נכון בפעם הראשונה – מוגדרת כבזבוז, ויש לחפש דרכים לצמצם אותה. בארגונים המפתחים תוכנה שיעור הפעילויות המביאות ערך על פי הגדרה זו הוא פחות מ-10%.
עקרונות Lean Software Development (יולי 12)
במאמר זה נסקור את עקרונות Lean Software Development , כיצד הם קשורים לעקרונות Lean Manufacturing בפרט ול- Lean Management בכלל, וחשיבות הניסוי והלמידה שהם בבסיס המתודולוגיה, בשונה ממתודולוגית קלאסיות המדגישות תכנון פרטני Top Down ובקרה קפדנית וקשיחה.
השיטות המיטביות בניהול הרכש בשרשרת האספקה, 11 - מי יודע ? (יוני 12)
השיטה האחת עשרה, המתועדת במדריך "השיטות המיטביות לניהול הרכש בשרשרת האספקה", הינה העברת פעילות ייצורית מקבלנות משנה ל-Turn Key. קבלנות משנה הינה מצב שבו מפעל מעביר לספק מוצר לייצור או לעיבוד אצלו, לאחר סיום העיבוד המוצר חוזר ללקוח. Turn key הינו מצב, בו הספק מקבל אחריות מלאה לאספקת המוצר/מכלול, גם אם הוא לא מבצע את כל עבודת הייצור או העיבוד.
ניהול שינויים אפקטיבי עם מתודולוגית Agile (יוני 12)
ארגונים המאופיינים בנהלי עבודה קשוחים משקפים אנטי חברתיות ובירוקרטיה וכדי להתמודד עם שינויים תכופים נדרשים שינוי יסודי בחשיבה ופתיחות ארגונית. סביבת העבודה האג'ילית מאפשרת מעבר מפעולות סטנדרטיות לאינטראקציות דינאמיות, ותומכת בגמישות ארגונית המסוגלת להכיל ולהסתגל לשינויים.
השיטות המיטביות בניהול הרכש בשרשרת האספקה, 10 - מי יודע ? (מאי 12)
השיטה העשירית, המתועדת במדריך "השיטות המיטביות לניהול הרכש בשרשרת האספקה", הינה ניהול סיכוני רכש – Risk Management. נושא ניהול הסיכונים בשרשרת האספקה תפס תאוצה בשנים האחרונות, בעיקר בגלל הגלובאליזציה של השווקים, פיזור הלקוחות והספקים, וכן על רקע הטרור העולמי, אסונות הטבע, ריבוי שביתות בנמלים והשפעות המשבר הכלכלי האחרון (וקודמו) על האיתנות הפיננסית של ספקים רבים.
השיטות המיטביות בניהול הרכש בשרשרת האספקה, 9 - מי יודע ? (מאי 12)
השיטה התשיעית, המתועדת במדריך "השיטות המיטביות לניהול הרכש בשרשרת האספקה", הינה הקטנת עלויות הרכש - Cost Reduction. אחד מהיעדים המרכזיים של הרכש בארגונים הינו הקטנת עלויות המוצר או השירות הנרכשים. גישת ה – Cost reduction מגדירה באופן מובנה כיצד לחתור להקטנת עלויות הרכש.
מצוינות בתהליכים ושרות (מאי 12)
ארגונים רבים השכילו להבין בשנים האחרונות, שלצורך שיפור ביצועיהם העסקיים עליהם לאמץ את גישת ה- Lean כתפיסה ניהולית כוללת. חברות אלו הגדילו לעשות כאשר החליטו לאמץ את גישת ה-Lean גם ביחידות המטה של החברה, בתחומי השיווק והמכירות, קשרי לקוחות, כספים, משאבי אנוש, וכו'.
השיטות המיטביות בניהול הרכש בשרשרת האספקה, 8 - מי יודע ? (מאי 12)
השיטה השמינית, המתועדת במדריך "השיטות המיטביות לניהול הרכש בשרשרת האספקה", הינה eSourcing - שימוש בטכנולוגיות מבוססות אינטרנט, לצורך ייעול והגדלת האפקטיביות של תהליך הרכש. טכנולוגית ה- eSourcing כללת: מו"מ online - RFQ/RFP/RFI אלקטרוני, מו"מ דינמי – מכרזים דינמיים/מקוונים ומו"מ אלקטרוני, ניהול התהליך בתוך הארגון ועם הספקים הפוטנציאלים, ניהול מסמכי התהליך, שיתוף ידע וסטנדרטיזצית התהליך ורכישות לפי קטלוג יצרן.
השיטות המיטביות בניהול הרכש בשרשרת האספקה, 7 - מי יודע ? (מאי 12)
השיטה השביעית, המתועדת במדריך "השיטות המיטביות לניהול הרכש בשרשרת האספקה", סוקרת את נושא "רכש במדינות זולות". ביצוע רכש ממדינות זולות/מתפתחות (כגון מדינות דרום-מזרח אסיה, מזרח אירופה ואמריקה הלטינית) הינו נושא ידוע כבר מספר שנים. חברות פונות לשווקים אלו כאמצעי להקטנת עלויות בעשרות אחוזים.יחד עם זאת, תהליך המעבר לרכש במדינות זולות/ מתפתחות אינו טריוויאלי ומצריך מומחיות והיכרות עם השוק המקומי.
השיטות המיטביות בניהול הרכש בשרשרת האספקה, 6 - מי יודע ? (אפריל 12)
השיטה השישית, המתועדת במדריך "השיטות המיטביות לניהול הרכש בשרשרת האספקה", סוקרת את נושא "מעורבות הרכש בהנדסת המוצר". מכיוון שמרכיב הרכש בעלות המוצר הינו מרכיב מרכזי, קיימת חשיבות רבה למעורבות יחידת הרכש והספקים בשלבי פיתוח והנדסת המוצר.
השיטות המיטביות בניהול הרכש בשרשרת האספקה, 5 - מי יודע ? (אפריל 12)
השיטה החמישית, המתועדת במדריך "השיטות המיטביות לניהול הרכש בשרשרת האספקה", סוקרת את נושא "Strategic Sourcing - מיקור/רכש אסטרטגי". זהו תהליך מובנה להתקשרות ארוכת טווח עם ספק או ספקים בודדים, בנושאים המהותיים ביותר לארגון. תהליך זה כולל: זיהוי, הערכה, מו"מ ובחירה של ספקים לפריטים או שירותים, שנקנים באופן קבוע ע"י הארגון, לתמיכה ביעדי שרשרת האספקה של הארגון.
כמה יעלה לנו לייצר יותר מהר? – יישום QRM (אפריל 12)
במאמר זה יובאו, בין השאר, דוגמאות של תוצאות יישומי QRM והשפעת קיצור זמן התגובה על פרמטרים תפעוליים שונים. על סמך מחקר אמפירי זה, וכדי לתמוך במנהלים שמעוניינים להפוך את ארגונם לארגון זריז, ניסחו המחברים חוקי אצבע להערכת התמורה הצפויה מיישום QRM.
השיטות המיטביות בניהול הרכש בשרשרת האספקה, 3 – מי יודע ? (מרץ 12)
השיטה השלישית המתועדת במדריך "השיטות המיטביות לניהול הרכש בשרשרת האספקה" סוקרת את נושא "הסמכות איכות לספקים". נושא הסמכות איכות הינו לרוב באחריות מנהל אבטחת האיכות בארגון. יחד עם זאת, ביצוע הסמכות מתקדמות מאפשר קיצור של תהליך הקליטה והקטנת בעיות איכות ספקים, ולכן הוא בעלות חשיבות רבה למנהלי הרכש.
דבר המומחה: רפי הופמן, מנהל תחומים ופרויקטים בחברת סקר (מרץ 12)
רפי הופמן, מומחה ניהול פרויקטי מחשוב ארגוני - ERP, מפרט את התובנות שלו מביצוע פרויקטים מקיפים, בין השאר, בבנק ישראל וברכבת ישראל; הקשר שבין יעדי הפרויקט וקידום היעדים העסקיים של הארגון ופעילותו החדשה כמנהל תחומים ופרויקטים בחברת סקר.
יישום תפיסת Lean Management (מרץ 12)
יש מי שרואים ב Lean - ובטעות! - שיטה שמטרתה צמצום הוצאות ובכלל זה פיטורי עובדים , למעשה, תפיסת ניהול ה -Lean הינה פילוסופיה אופרטיבית הנשענת על יסודות של "כבוד לבני אדם" ו-"שיפור מתמשך" .
הופכים את הבלתי אפשרי לאפשרי עם Lean-IT (ינואר 12)
במקרים רבים הפוליטיקה הארגונית ממסמסת תהליכי שיפור והתייעלות. מטבע הדברים כאשר עובדים על שיפור של תהליכים, תפקוד וביצועים, אנשים חוששים שמא ייפגעו וייחשפו ליקויים כאלה ואחרים. יישום Lean IT הינו תהליך שדורש סבלנות ופתיחות ארגונית בכל המישורים, אך לאחר שמתגברים על החששות - השמים הם הגבול ואפשר ליצור סביבת עבודה אנושית, מוכוונת לקוח, יעילה וצומחת.
זווית ראיה: יישום LEAN חזרה למקורות (דצמבר 11)
בהתמודדות עם הקונפליקט בין פעולות שמשפיעות על השורה התחתונה לבין פעולות תרבות, הנהלה מחליטה בד"כ על הרחבה הדרגתית של ה-5s - כל פעם אזור אחר. יישום כזה מייצר איים של ניצני תרבות, שעל פי רוב לא זוכה להגיע לכדי מסה קריטית של שינוי תרבותי, ובכך אנו גוזרים גסיסה ממושכת על תהליך תרבותי חוצה ארגון כמו s5.
איך SaaS ומחשוב ענן משנים את תחום השירותים המקצועיים (אוקטובר 11)
חברות המספקות שירותים מקצועיים ניצבות היום בפני אתגרים לא פשוטים בהיבטי לקוחות, תחרותיות ותפעול. כמו לקוחותיהן, חברות PS ניצבות בפני תחרות מואצת ולחצי עלויות. חברות בתחום שירותי IT מקצועיים ומיקור חוץ של תהליכים עסקיים (BPO) ניצבות בפני ריבוי מתחרים ממגוון ארצות מתפתחות, החותכים מודלים קיימים של תמחור.
ניהול משברים בפרויקטי IT - פרק ראשון (אוקטובר 11)
בשלושת פרקי הסדרה, העוסקת בניהול משברים בפרויקטי IT, נגדיר מהו משבר בפרויקט IT, מה עלול להוביל למשבר, איך ניתן למנוע משבר מלכתחילה, והחשוב מכל: איך להיחלץ ממשבר בעת צרה, מבלי להיכנס לכרוניקה הסטטיסטית של פרויקטי IT שנכשלו.
ניהול משברים בפרויקטי IT - פרק שני (אוקטובר 11)
זהו הפרק השני בסדרת מאמרים העוסקת בניהול משברים בפרויקטי IT. בפרק הראשון הגדרנו מהו משבר בפרויקט IT ומה עלול להוביל למשבר. בפרקים השני והשלישי נעסוק בשאלות: איך ניתן למנוע משבר מלכתחילה, ובעיקר, איך להיחלץ ממשבר בעת צרה, מבלי להיכנס לכרוניקה הסטטיסטית של פרויקטי IT שנכשלו.
ניהול משברים בפרויקטי IT - פרק שלישי (אוקטובר 11)
לפניכם הפרק השלישי בסדרת מאמרים העוסקת בניהול משברים בפרויקטי IT. בשני הפרקים הקודמים הגדרנו מהו משבר בפרוייקט IT, מה עלול להוביל למשבר ואיך ניתן למנוע משבר מלכתחילה. הפרק האחרון בסדרה דן בשאלה: איך להיחלץ ממשבר בעת צרה, מבלי להיכנס לכרוניקה הסטטיסטית של פרויקטי IT שנכשלו.
Lean-6Sigma – הגישה המשולבת לניהול התפעול ושרשרת האספקה (ספטמבר 11)
המיזוג של Lean ו-6Sigma דרוש כיוון ש-Lean לבדה לא יכולה להביא תהליך לכדי בקרה סטטיסטית, ו-6Sigma לבדה לא יכולה לשפר מהירות של תהליך או להקטין את ההון המושקע באופן דרמטי (מ. ג'ורג', 2002).
תוכנית אסטרטגית למחשוב - הלכה ומעשה (ספטמבר 11)
התוכנית האסטרטגית למחשוב מתווה את הכיוון הטכנולוגי, מאפשרת תכנון ההשקעות הכספיות, מאזנת את ההשקעות במחשוב בין צרכי תשתית ויישומים וקובעת סדרי עדיפויות בהתאם ליעדי הארגון וצרכיו העסקיים.
דבר המומחה: בני גוזלן, חגורה שחורה ב-Lean 6Sigma, מומחה ליעילות תפעולית בשרשרת האספקה (אוגוסט 11)
בני גוזלן, מנכ"ל "אופקס אתגרים" ומנהל אקדמי של תחום ניהול התפעול ושרשרת האספקה ב"המי"ל", סוקר, בין השאר, את שיטת ה-Lean 6Sigma – אחת מהגישות המתקדמות ביותר בניהול האיכות והתפעול, הדרכים ליישום הגישה והתועלות הצפויות לארגונים כתוצאה מכך.
סקירת כנס: Social CRM – ניהול לקוחות חכם באמצעות רשתות חברתיות (אוגוסט 11)
במסגרת אירועי שולחן עגול של מגזר תעשייה בנס ישראל, התקיים מפגש נוסף ללקוחות בסטודיו אלוף שביפו. במפגש השתתפו עשרות לקוחות בכירים מתחומי השירות, השיווק ומערכות מידע. המפגש החל בארוחת בוקר מפנקת בגג יפואי הצופה לים התיכון ובמהלכו נסקרו מתודולוגיות וטכנולוגיות לשם העצמת פעילות קשרי הלקוחות, והרחבתה לתחום הרשתות החברתיות. דרור גלוברמן, שדרן חדשות ערוץ 2 וכתב לענייני טכנולוגיה , סיכם את המפגש בהרצאה חדשנית אודות חשיבות הרשתות החברתיות לעולם המיתוג ותדמית ארגונים.
דבר המומחה: אפרת גול מומחית לתפעול והתייעלות ה-IT (יוני 11)
אפרת מציגה דרכים לשיפור פעילות ה-IT בארגון בשני מישורים: א. הרחבת פעילות ה-IT המסייעת ישירות למימוש יעדי הארגון ו-ב. התייעלות תפעולית בהיבטים שונים: שיפור השירות למשתמשים, הפחתת הוצאות IT, קשרי ספקים, שירותים מנוהלים ועוד.
שיטות רכש מתקדמות (מאי 11)
שימוש בשיטות מתקדמות לניתוח עלויות, Benchmark מבוסס להערכת פוטנציאל החיסכון וכלי רכש מתקדמים כגון:"לוח שחמט", יוצר שיטת עבודה מיטבית, אשר בשילוב עם קביעת "מדדי הצלחה קריטיים" (KPI's) מביאה להורדת עלויות הרכשה ולהעלאת הערך המוסף של הרכש לחברה.
כללי מפתח להצלחה בפעילות הרב ערוצית (מאי 11)
המאמר מציג 5 כללי מפתח להצלחה בפעילות הרב ערוצית. כללים אלו נכונים למרבית ארגוני השירותים והם מבוססים על ניסיון מוצלח ולעתים כואב שנצבר בפרויקטים שבוצעו בארץ ובחו"ל.
דבר המומחה: מר צ'רלס נובק מארגון IBF בנושא S&OP (מרץ 11)
מר נובק, מומחה בתחום תהליכי S&OP ותכנון ביקושים, ירצה במאי הקרוב בישראל במסגרת סדנא מקצועית מטעם חברת ISCS בשיתוף מכון IBF. הסדנא בת יומיים, אשר מועברת בארגונים ואירועים בכל העולם, מאפשרת למשתתפים ללמוד את עקרונות התהליך יחד עם התנסות מעשית ודוגמאות מלקוחות שונים בעולם.
ממשל נתונים (Data Governance) - המפתח להצלחת פרויקטי BPM (פברואר 11)
פרויקטי BPM) Business Performance Management) רבים לא משיגים את התוצאות העסקיות המצופות. יישום תוכנית ממוקדת לממשל הנתונים יכולה להוות את הגורם העיקרי להצלחת הפרויקט, כפי שחוו שלושה ארגונים שסיפורם מובא במאמר זה.
אורחת באתר – דניאלה פיש, מנהלת מקצועית של תחום הייעוץ בנס גילון (דצמבר 10)
דניאלה מציגה את הייחודיות של נס גילון בתחום הבינה העסקית והשירותים הנגזרים מכך, ההפרדה המתבצעת בין תוכניות העבודה והמימוש, דגשים במהלך ביצוע פרויקט BI בארגון והכלים לשמירת היתרון היחסי בתחום.
סקירת מוצר: פורטל "יהלום" מבית נס טכנולוגיות – שולחן העבודה של המנמ"ר (נובמבר 10)
ניהול מערכות מידע בארגון מחייב בקרה מרבית ושוטפת תוך שקיפות מקסימלית, זו מטרתו של פורטל "יהלום" המוצע למנהלי מערכות מידע לשם הטמעתו ביחידתם. הפורטל, מרכז מידע אודות עשרת המרכיבים העיקריים בתחום ניהול מערך המחשוב ומערכות המידע ומאפשר קבלת תמונה הוליסטית לשם בקרה ובצוע שיפורים. התוצאות מוצגות למנמ"ר בתמצית ובצורה גרפית (כגון לוחות מחוונים) כבסיס לתובנות וקבלת החלטות.
ניהול ביצועי ספקים (נובמבר 10)
ניהול ביצועי ספקים הוא תהליכי ניהולי לכל דבר. כמו כל נושא ניהולי השלב הראשון הוא מדידה ואח"כ ניהול ודחיפה לשיפור. על מנת לנהל ספקים יש צורך לערב את ההנהלות הבכירות משני הארגונים, כדי לחזק את המחויבות ההדדית לפיתוח היחסים ושיפור הביצועים. תהליך מדידת והערכת ביצועי ספקים הוא כלי ניהולי ראשון בחשיבותו להתנעת תהליך ניהול ספקים אסטרטגיים והשגת שיפור מתמיד.
פרויקט הטמעת מערך בינה עסקית (BI) מניסיונה של DHL EXPRESS (נובמבר 10)
שלמה מרקוזה, סמנכ"ל מערכות המידע ב-DHL Express, משתף מניסיונו בהקמת מערכת בינה עסקית (BI) מתקדמת המאפשרת תחקור הפעילות העסקית ברמת ההנהלה ואגפי השיווק והמכירות.
פרויקט ה-ERP ברכבת ישראל (נובמבר 10)
אחד הפרויקטים הגדולים שבוצעו לאחרונה בתחום המחשוב הארגון – ERP הנו פרויקט המחשוב ברכבת ישראל. שלושה בעלי תפקידים, שלקחו חלק בפרויקט מהותי זה, משתפים מניסיונם: יהושע פורמן (איגור), מנהל מידע ראשי ולליב ברעם אלקיים, מנהלת אגף כלכלה - רכבת ישראל, וברוך רוטשילד – מנהל / שותף בחברת הייעוץ סקר.
ניהול ישויות ארגוניות (MDM) - אתגרים ותועלות עסקיות (ספטמבר 10)
חברה גדולה מקנדה, שעסקיה מקיפים יותר מ- 1100 חנויות retail , אתר מכירות באינטרנט, תחנות דלק, שירותים פיננסיים ועוד, הצליחה במהלך השנתיים האחרונות להגדיל מכירות ולהקטין הוצאות הישג משמעותי עוד יותר בתקופה של מיתון עולמי שפגע קשה בשווקי הפעילות שלה. הצלחתה של האסטרטגיה השיווקית ויישומה בפועל התאפשרה בעזרת שימוש בפלטפורמה תשתיתית מסוג MDM.
מ-MESS ל-MES – מחשוב רצפת הייצור (יולי 10)
ההתפתחות של מערכות מחשוב ובקרת רצפת הייצור מביאה לאימוץ גובר והולך של הטכנולוגיה בקרב ארגוני תעשייה. המהפכה, שחלה לפני כשני עשורים באימוץ מערכות מחשוב ארגוניות – ERP, מתבצעת כיום בייצור. במאמר נדגיש את ההבדלים שבין פרויקט מחשוב ארגוני לפרויקט מחשוב רצפת ייצור, נציג את יעדי פרויקט ה-MES והדרך להשגתם.
ניהול אסטרטגי בשרשרת האספקה - Supply Chain Strategic Management (יוני 10)
ארגונים רבים אינם מנצלים הזדמנויות לצמיחה ואחרים אינם מצליחים לשרוד בתקופות מיתון. עובדה זו מחייבת את הארגון לגבש אסטרטגיה נכונה בשרשרת האספקה.
שילוב Benchmark אבחוני - כלי להתמודדות עם אתגרים בסביבה משתנה (מאי 10)
חברות ביוטכנולוגיה מתמודדות עם נסיבות ייחודיות, אך עדיין סובלות מבעיות הדומות לתעשייה הרחבה. שילוב של Benchmark כמותי ו- Benchmarkתהליכי, מאפשר לחברות להבין לא רק את היקף השיפור הנדרש על מנת להיות תחרותיים, אלא גם מהם התחומים התפעוליים הספציפיים אותם יש לשנות בכדי להשיג תוצאות טובות יותר.
וולידציה – בקרת איכות בתעשיית הפארמה (מרץ 10)
תהליך הוולידציה נסמך על ה-Good Manufacturing Practice או בקצרה GMP אשר בו נבדקים, בין השאר, חומרי גלם המשמשים לייצור, המכונות אשר מהוות חלק מהייצור, הקשר עם קבלני משנה מאושרים, בצוען של בדיקות פנימיות, אימון והכשרת עובדים, מעקב טכני על המערכות הממוחשבות ובדיקה של תלונות המגיעות מלקוחות.
פרויקט "רפי", הטמעת מערכת ERP במעבדות רפא (מרץ 10)
אומר שחר רוזנבאום, מנהל מערכות המידע של מעבדות רפא: "הצלחת הפרויקט, מעבר לנושאים המתודולוגים המוכרים למי שחווה פרויקט מסוג זה, התבססה לטעמי על יחסי הציבור שבוצעו לפרויקט שכונה על ידנו: "פרויקט רפי – הבייבי של כולנו". הדגשנו שמדובר בתהליך מורכב וחשוב, כלידה של ילד חדש".
S&OP - Sales & Operation Planning (פברואר 10)
תהליך ה - S&OP) Sales & Operation Planning) הוא אוסף תהליכי קבלת החלטות המתבצעים בארגון תוך תיאום הפעילויות בין גופי התפעול לגופי השיווק והמכירות שמטרתם לאזן בין תחזיות הביקוש, לבין אילוצי היצור והאספקה. זאת על מנת לעמוד בצורה מיטבית בדרישות השוק באופן המאפשר רווחיות מקסימאלית לארגון ולספק נראות של תכניות היצור למפעלים.
שלבים בהכשרת מיישם ERP או ברוכים הבאים לעולם היישום האמיתי (דצמבר 09)
"ואם חשבת שבהפיכתך למומחה טכנולוגי, הסתיימה הכשרתך המקצועית. טעית." חיים יוספי, מנהל ERP בחברת RBC, כותב לחברים בתחילת הדרך על מסלול ההכשרה הארוך הנדרש לקבלת התואר Senior.
ייעוץ ארגוני אופרטיבי - על השילוב בין ייעוץ-תפעולי וייעוץ התנהגותי-ארגוני (דצמבר 09)
מה הפך את הביופיזיקה למדע כל כך חדשני? מה כל כך מוצלח בסוריאליזם שהפך אותו לזרם אומנותי משמעותי ומעורר מחשבה? ייתכן והתשובה לכך נעוצה בכך שבשניהם קיים חיבור בין שני תחומים, אשר שילובם יחד יצר עולם חדש של ידע ודמיון. גם בעולם הייעוץ והניהול מתגלה כיום שילוב חדש ה"ייעוץ הארגוני אופרטיבי", המשלב בין ייעוץ ארגוני לייעוץ תפעולי ונותן פרספקטיבה כוללת, ראיית 6/6, על תהליכי שינוי וניהול פרויקטי ייעוץ.
סיפור לקוח – IT&Business Alignment: אי.סי.איי טלקום (דצמבר 09)
אי.סי.איי טלקום קיצצה במחצית את משך ועלות הכשרת המשתמשים הודות לכלי לימוד גמיש שיושם בשפה הסינית.
ניהול פורטפוליו פרויקטים – האם ארגונך מנהל את הפרויקטים הנכונים? (דצמבר 09)
מרבית המנהלים ודאי מצאו עצמם מתמודדים לאחרונה עם הסוגיה הבאה: מצד אחד, רשימת דרישות ויוזמות לפרויקטים שעלו מכיוונים שונים, מצד שני, מסגרת תקציבית מוגבלת. מה עושים? על מה מוותרים? מהם הקריטריונים לקבלת החלטות אלו? אי הוודאות השוררת כיום בשווקים מקשה על קבלת החלטות בארגון. מתוך קשת של תוצאות עתידיות, במקרה הטוב, ועד סביבה שלא ניתנת לחיזוי, על הארגון לדעת לבחור ולנהל את הפרויקטים הראויים.
זווית ראיה - הדרך הבטוחה לכישלון פרויקט ERP או סקר דרישות המשתמשים – אם כל חטאת (ספטמבר 09)
כל פרויקט ERP שתחילתו בתהליך המלבב של פגישות עם משתמשי המערכת ותיעוד מסודר של דרישותיהם, סופו בכישלון חרוץ. זו הדרך המהירה והבטוחה ביותר לביצוע פיתוחים יקרים ומזיקים. אפשר לבצע פרויקט ERP מוצלח ללא כל פיתוח, המערכות מגיעות בד"כ עם ידע רב שנצבר בהן ותהליכי עבודה סדורים הפועלים בהצלחה במקומות רבים, ויש ללמוד וליישם אותם עד תום לפני שמפעילים את נשק הפיתוחים הקטלני.
איך להצליח ביישום והטמעה של מערכת ERP בארגון? (ספטמבר 09)
במאמר נסקור את הפרמטרים העיקריים להצלחת יישום והטמעת מערכת ERP בארגון; זאת, מניסיוננו בבחינת תהליכים וצרכי מידע של ארגונים רבים וכן ממחקרים רבים שנכתבו בנושא.
סקירת מוצר: Oracle Demantra Real-time Sales and Operations Planning (יולי 09)
ארגונים רבים מבצעים תכנון ותיאום בין המכירות לתפעול ובוחנים את תחזיות הביקוש לעומת קיבולות הייצור וההספקה, אך פעילות זו מתבצעת לרוב אחת לתקופה, לא באופן מתמשך, ואינה מאפשרת מתן מענה והתייחסות רציפים לתנודות בביקוש ובקיבולות.
הגיע הזמן ל"בדק בית" בשרשרת האספקה (יולי 09)
בחברות רבות עדיין יש נתקים בין מרכיבי הארגון, אשר גוררים עלויות תפעול גבוהות ובזבוז אדיר בצריכת משאבים. מעת לעת, מומלץ לבצע "בדק בית" אמיתי על מנת לראות האם שרשרת האספקה מנוהלת ברמה המיטבית.
Balanced Scorecard? Technology is not enough (יוני 09)
מתודולוגיית Balanced ScoreCard(סרגל הישגים מאוזן) שפותחה ע"י נורטון וקפלן הינה תפיסה ניהולית המגובה בשיטה וכלים, לניהול שוטף ומסונכרן של רמות הביצוע בתחומים השונים בארגון. אולם, בדומה למתרחש בתהליכי היישום של תפיסות ניהוליות אחרות בארגונים (כגון CRM, ERP ועוד), גם בנושא ה- BSC קיימים מקרים לא מעטים שבהם הארגון אינו ממצה את התועלות מהכלי הניהולי החדש.
זווית ראיה - פרטו וניהול המלאי (יוני 09)
חוק פרטו משמש אותנו בתחומים רבים כל כך של החיים בלא שנשים לב. ההשלכה המעשית שלו היא, שבמידה ונטפל בעשרים האחוזים הדומיננטיים נשיג שמונים אחוזים מהתוצאה. במילים אחרות, הפרדת העיקר מהתפל.
שרשרת אספקה סולארית - המפתח לצמיחה גלובלית (יוני 09)
בשנתיים האחרונות, תעשיית האנרגיה הסולארית צומחת במהירות - במערב-אירופה (במדינות: גרמניה, ספרד, איטליה, ויוון), באסיה (במדינות: סין והודו), במזרח התיכון (באבו-דאבי), ובארה"ב. בשנים הבאות, חברות מובילות בתעשייה זו ישקיעו מאמצים רבים, כדי להביא את האנרגיה הסולארית ל"כל משתמש בעולם".
מערכת ERP קונצרנית/בינלאומית – מניסיונה של חברת ביוטכנולוגיה כללית (מאי 2009)
FERRING PHARMACEUTICAL הנו קונצרן תרופות, בעל היקף מכירות של כמיליארד דולר, הפועל באופן גלובאלי באמצעות משרדי הפצה, מפעלי ייצור ומרכז תיאום אשר בעיירה סנט פרה שליד לוזן שבשוויץ. כאשר BTG נרכשה, שילובה במסגרת מערכת ה-ERP הקונצרנית היה מחויב המציאות.
ליקוט מיטבי של סחורה (מאי 09)
איזה שיטת ליקוט עדיפה? אילו אמצעים עשויים להקטין את משך הליקוט? אילו אמצעים עשויים לשפר את דיוק הליקוט? - שאלות אלו הן מקצת מן השאלות המטרידות מנהל לוגיסטי, המתלבט בבחירת שיטת הליקוט ובבחירת האמצעים שישמשו לליקוט.
סיקור הרצאת מומחה JDA – ניהול ביקושים בשרשרת האספקה (אפריל 09)
ניהול עסקי מתקדם מחייב את הארגון לאמץ גישות שיבחנו את הכיוון והדרך בה הוא הולך מעת לעת. לפני עשר שנים, תובנות המומחים לגבי ניהול הביקושים המליצו להסתכל על משפחות מוצרים ולהתאים להן אלוגריתמים סטטיסטיים שיחזו באופן הנכון ביותר את דפוס הביקוש שלהן בעתיד. כיום, המלצות המומחים ופרקטיקות של חברות מובילות (Best practices) מדברים על הבנת המוצר, הבנת הביקוש – בכל ערוץ הפצה, אצל כל לקוח.
"סינכרון תפוקות" בארגון (מרץ 09)
מאמר זה מתאר שיטה יישומית חדשנית ליישום אסטרטגיה, המבוססת על גישת ה- Performance Improvement ככלי לאבחון ארגוני. מבנה העיסוקים של היחידה הארגונית מנותח דרך הפריזמה של התפוקות הנדרשות מהיחידה, ונבחן הקשר הפורמלי בין תפוקות היחידה לבין התפוקות הנדרשות מכל עיסוק, מרמת מנהל היחידה הארגונית ומטה.
יישום ה-Balanced ScoreCard מאלף ועד תו (מרץ 09)
כיצד תיישם את שיטת ה-Balanced ScoreCard - המקשרת בין מדידת הביצועים והאסטרטגיה הארגונית - באופן המיטבי בארגונך.
The demand-driven supply chain: A holistic approach (מרץ 09)
מאמר זה נכתב על ידי ה-Economist Intelligence Unit בחסות אורקל על בסיס מחקר וראיונות עם מנהלים בכל העולם בהקשר לפיתוח שרשראות אספקה גלובליות מכוונות ביקושים.
עבדות או חרות? – חשבונאות וסחר פנים חברתי, Intercompany Trade & Accounting (מרץ 09)
כדי לבצע מדידה מדויקת של ביצועי היחידות השונות וניהול כספי נכון הן של כל יחידה בנפרד והן של הארגון כולו במרוכז, נדרשות מערכות המידע הארגוניות לתת מענה לסחר פנים חברתי ולחשבונאות פנים חברתית.
בניית שרשרת אספקה אינטגרטיבית בשמונה צעדים (מרץ 09)
המידע במאמר זה מבוסס על בחינה שנעשתה בעשור האחרון של שרשראות אספקה בחברות בינוניות וגדולות. היישום, באופן מפתיע, אינו קשה במיוחד ויביא לשיפור דרמטי בניהול שרשרת האספקה בארגונך.
דבר המומחה: שירה כפיר, מנהלת תחום ניהול קטגוריות ב- JDA ישראל (פברואר 09)
שירה כפיר מפרטת את חשיבות האופטימיזציה בניהול המדף ויישום נכון של ניהול קטגוריות בארגונים המביא לגידול במחזורי המכירות והרווחיות.
בחירת מערכת ERP לארגוני SMB (פברואר 09)
בחירת מערכת ERP לארגון SMB מבוצעת בהתאם לשלבים המתודולוגים השונים. עם זאת יש להתאים את ההליך לאופי ארגוני ה-SMB ה"קצרים בזמן" והנדרשים לתהליך קבלת החלטות ממוקד ויעיל.
דבר המומחה: גיל פישל - ERP לענף המזון והמשקאות (פברואר 09)
גיל פישל מדגיש את המאפיינים הייחודיים של ענף המזון והמשקאות והפונקציונאליות הנדרשת ממערכת ERP לתמיכה במאפיינים אלו.
Yes we can גם בתקופת משבר (פברואר 09)
בעיתות אלו, ישנה נטייה לארגונים להדק את החגורות, ולהימנע מלהיכנס למהלכים מורכבים. ארגונים מגיעים למסקנה שצו השעה הוא לחסוך, וכך מחמיצים הזדמנויות עסקיות שיכולות דווקא לסייע לארגון בעת משבר, ויותר מכך לעזור לארגון לצאת מהמשבר מחוזקים.
SOA בעיתות משבר (דצמבר 08)
ארכיטקטורת SOA עשויה לעזור לארגונים בהתמודדות עם מצבי משבר. ההיערכות למימוש SOA צריכה להיות מותאמת למצב של צמצום משאבים והקטנת סובלנות לכישלונות.
דבר המומחה: טליה שפירא מאורקל ישראל - מחשוב עסקים קטנים (דצמבר 08)
טליה מסבירה כיצד חברת אורקל ישראל, באמצעות שותפיה העסקיים, מאפשרת לעסקים קטנים ליישם מערכת בינלאומית ומהן התועלות הצפויות כתוצאה מכך.
הקטנת עלויות ושיפור ביצועים באמצעות הטמעת טכנולוגית Industrial BPM (דצמבר 08)
בימים בהן חברות וארגונים מבקשים להקטין עלויות ולשפר ביצועים, שימוש בטכנולוגיית Industrial BPM המיושמת על ידי חברת ג'נרל מהנדסים מעניק חסכון במשאבים וייעול תהליכים עיסקיים בארגונכם.
סקירת כנס: תכנון ייצור תחת אילוצים לחברות יצרניות (דצמבר 08)
הכנס התקיים ביום חמישי ה-4.12.08 ע"י חברת אינטנטיה ישראל, נציגת חברת Lawson העולמית, יצרנית ה- ERP השלישית בעולם, בשיתוף עם חברת IBM. בכנס השתתפו ארגונים תעשייתיים אשר מכירים בצורך של תכנון ייצור יעיל בארגון וכן משתמשים בפועל שהציגו חסכון בהיקף של מאות אלפי שקלים.
הטמעת יעדים עסקיים בפרויקט ERP – מניסיונה של חברת ריאון (נובמבר 08)
אומרת לנה טנא, מנהלת פרויקט ה-ERP, מטעם ריאון: "היה חשוב להנהלת ריאון להגדיר יעדים עסקיים לפרויקט. כתוצאה מכך התבצע מהלך חשיבה מסודר שכלל את גורמי ההנהלה והצוות המיישם".
ניהול סיכוני תקשורת בין אישית בין שותפים לפרויקט/תהליך (נובמבר 08)
לפתרון בעיית העברה ועיבוד מידע בארגון לא די בבניית מבנה ארגוני מתאים או כתיבת נהלים מסודרת ואפילו לא קביעת מנגנוני תאום ובקרה כגון ישיבות תכופות וכו. מאמצים אלה חשובים ונדרשים, אבל, פעם אחר פעם אינם משיגים את המטרה. התקשורת אינה גמישה, זריזה ועשירה דייה כדי למנוע את התקלות.
הובלת היישום של מערכת ORACLE APPLICATIONS – מניסיונה של חברת modu (נובמבר 08)
בתחילת הפרויקט מנתה החברה עשרות בודדות של עובדים ולקראת ה"עלייה לאוויר" גדל מספר עובדי החברה בצורה משמעותית. מציין טל: "התהליכים התגבשו במהלך הפרויקט תוך שיתוף המשתמשים בצורה סלקטיבית (10-30% מזמנם) בכדי לא להפריע לחברה שהיתה עסוקה בצמיחה וגיוסים".
דבר המומחה: אבנר אלגום, מומחה ל"מחשוב עננים" (נובמבר 08)
אבנר אלגום, מנכ"ל האיגוד הישראלי לטכנולוגיות גריד IGT מפרט לגבי התועלות הכלכליות לארגונים כתוצאה מהטמעת "מחשוב עננים", מטרות הכנס שייערך ב-1-2.12.08 בנושא והמגמות לעתיד.
סקירת כנס: אינטנטיה מציגה פתרון ERP מתקדם לענף הפלסטיקה (נובמבר 08)
כחלק מהאסטרטגיה של חברת "אינטנטיה", נציגת Lawson העולמית, להתאים פתרונות ניהול מתקדמים לענפים בהם הם מתמחים, נערך לאחרונה כנס שלישי בסדרת כנסים, בו הוצגה מערכת ERP מתקדמת המותאמת במיוחד לענף הפלסטיקה. הכנס נערך בבית IBM ונכחו בו מנהלי מכירות, מנהלי תפ"י ומנהלי מערכות מידע של חברות ישראליות מובילות בענף הפלסטיק.
סקירת מוצר: UPK מבית ORACLE – המדריך הווירטואלי ליישומים ארגוניים (אוקטובר 08)
Oracle's User Productivity Kit - UPK מייצר: תיעוד תהליכים עסקיים, תסריטי בדיקה, סימולציות, מדריכים למשתמש ועזרים לתמיכה בהפעלה שוטפת של היישום הארגוני ב-ON LINE, מגביר את מיומנות ויעילות המשתמשים ומפחית את הסיכונים בפרויקטים של מחשוב ארגוני. UPK פועל בסביבות ארגוניות מגוונות (ORACLE, SAP, SIEBEL, יישומים מקומיים ועוד).
שיטת הערך המזוכה - EVM – Earned Value Management (ספטמבר 08)
מהי שיטת הערך המזוכה, היכן ומתי היא יעילה ובאילו תוכנות לניהול פרויקטים היא מחושבת באופן אוטומטי?
סקירת כנס: Understanding the Demand - חיזוי ביקושים (ספטמבר 08)
חברת JDA ישראל המתמחה ביישום פתרונות מתקדמים של שרשרת אספקה קיימה כנס מקצועי בנושא הבנת עולם הביקוש והקשר לביצועי שרשרת האספקה.
Introduction to S95 – הסטנדרט לשלוב מערכות ארגוניות ותוכנה לניהול הייצור/MES (ספטמבר 08)
ההתפתחות העצמאית של מערכות ERP ומערכות MES (תוכנה לניהול הייצור) העמידה אתגרים ומכשלות בפרויקטי שלוב המערכות לסביבה אינטגרטיבית אחידה. מטרת תקן S95 להגדיר את תחומי האחריות של כל אחת מהמערכות ואת מודל שתוף הפעולה.
דבר המומחה: סול אסטרייכר – מומחה למחשוב מעבדות (אוגוסט 08)
סול מפרט לגבי מהותה של מערכת לניהול מעבדה - LIMS, מגזרי המשק הנדרשים למערכת שכזאת, מהלך פרויקט מחשוב מעבדה וההתאמה לשוק ה-SMB.
אורח באתר - עוזי יערי, מנכ"ל אינטנטיה ישראל (אוגוסט 08)
עוזי יערי סוקר את פעילות אינטנטיה בשוק ה-ERP, מפרט לגבי משמעויות הרכישה שבוצעה על ידי חברת LAWSON האמריקאית ומציין את חזונו בהקשר לפעילות בארץ ובחו"ל.
דבר המומחה: יעל לביאן – מומחית בהובלת פרויקטי CRM (יולי 08)
יעל לביאן מתארת את התפתחותה המקצועית בתחום, מציגה את ה"אני מאמין" שלה בהובלת פרויקטי CRM מורכבים (כגון פרויקט "בזק") ואת התועלות הנובעות מהטמעה מוצלחת של פרויקט CRM לארגון.
משברים בפרויקטי מחשוב ארגוני והדרכים למניעתם (יוני 08)
שלושה הגורמים העיקריים המביאים למשבר בפרויקט הנם: תכולה, איכות הפתרון, השקעת זמן ומעורבות מצד הלקוח. משבר שלא טופל כיאות, עלול ללבות שני משברים נוספים - אי עמידה בלוחות הזמנים וחריגה מתקציב הפרויקט.
דבר המומחה: עוז חורין, מומחה לעיתוד מלאי, תחזיות והמלצות רכש (מאי 08)
עוז סוקר את היתרונות שביישום מתודולוגיות וטכנולוגיות תומכות בתחום המלאי ומשווה בין בצוע פרויקטים בארץ ובחו"ל.
ניהול ידע בגופי IT – לעשות יותר בפחות (מאי 08)
מאמר זה מתאר את הצורך בניהול ידע בגופי IT, מתאר את אופן מיפוי הידע הנדרש לשם השגת יעדי פעילות ניהול הידע ומציג את התהליכים והתרבות הארגונית המתאימה הנדרשים לשם הפיכת גופי IT לגופים המנהלים באופן שיטתי את הידע הגלוי והסמוי הנרכש על ידי עובדיהם.
Benchmarking פשוט ומהיר, יש חיה כזאת (מאי 08)
אחת הדרכים הטובות ביותר להזרים דם חדש לארגון היא להשוות את ביצועיו עם ביצועיהם של ארגונים אחרים. כל מה שרציתם לדעת על ביצוע Benchmarking ולא העזתם לשאול...
העלות הנסתרת ביישום CRM (מאי 08)
קל לנו לבנות תוכנית תקציב לפרויקט המכילה את המרכיבים ה"ניראים" – קשה יותר לחשוב על כל המרכיבים הקשורים לפרויקט ובמיוחד אותם מרכיבים המשפיעים ביותר על יישום מוצלח שלו.
"לקחים מיישום מתודולוגיית סרגל הישגים מאוזן" בישראל (אפריל 08)
ביישום שיטות ניהול מתקדמות, אין אנו יכולים לקחת את השיטה מהספר או המאמר המדעי וליישם אותה As is בכל ארגון. תמיד נדרשת אדפטציה לתנאי הסביבה העסקית והתנהלות החברה הספציפית. יותר מכך תהליך היישום הוא קריטי להטמעה מוצלחת.
אורחת באתר – טליה שינדלר, מנהלת תהליכים ומידע בתמי4 (אפריל 08)
טליה מציגה את הייחודיות אשר בשרשרת הערך הארגונית בתמי4, החשיבות בקבלת אחריות על תחומי תהליכים ומערכות מידע ותוכניות הארגון לעתיד.
Mobile IT - Commodity or Value add (אפריל 08)
המאמר סוקר היבטים שונים בדרישה ההולכת וגוברת לשימוש במחשוב נייד (Mobile). מוגש באדיבות חברת המחקר Quocirca.
יישום עקרונות תכנון ותיאום מכירות תפעול (S&OP) כהמשך טבעי להטמעת LEAN SUPPLY CHAIN (אפריל 08)
מסקרים עולה כי יישום מערך נכון יביא לשיפור ברמת השירות (18-26%), שיפור הפריון (13-20%), הורדת עלויות הרכש (9-13%), הורדת רמות המלאי (21-30%) ,עלייה בשימור לקוחות (4%).
On-premise to On-demand (מרץ 08)
ספקי יישומים שונים נמצאים במהלכי פתוח מואצים לשם מימוש מודל ה-SAAS - תוכנה כשרות. מגמה זו נתמכת הן על ידי הלקוחות והן על ידי שותפיהם העיסקיים. הדוח מוגש באדיבות חברת המחקר - Quocirca.
מפתחות להצלחת פרויקט CRM (פברואר 08)
מתוך ניסיון בניהול פרויקטים כולנו ודאי מכירים את המונח: CSF – Critical Success factors או בלשוננו: "גורמים קריטיים להצלחה". כלומר, אם נבטיח ניהול יעיל של גורמים אלו ונקפיד כי ינוהלו היטב במהלך חיי הפרויקט, אזי מובטח לנו שיעור הצלחה גבוה יותר.
היבטים ביישום ERP בחברות FABLESS (ינואר 08)
חברת FABLESS הנה חברה הפועלת בשוק תחרותי, עתירה במחקר ופיתוח ובעלת שדרה תפעולית רזה - חברה אשר נדרשת להגיב לאירועים בזמן קצר.
MAKING IT REALLY HAPPEN (דצמבר 07)
באופן מפתיע תחום טכנולוגיית המידע (IT) אינו משרת את הארגונים בדרך האופטימלית להשגת מטרותיהם העסקיות. המאמר דן בסיבות לתופעה זו ומציע דרכים לניהול אפקטיבי יותר לשם העצמת התועלות עסקיות בהקשר להשקעות ב-IT.
הקמת מערכות BI על ידי משתמשים בארגון – מניסיונה של חברת מטרו מוטור בע"מ (דצמבר 07)
מערכת ה-BI שהוטמעה בארגון הביאה למפנה משמעותי בהפיכת נתונים למידע. המערכת מאחדת נתונים ממערכות תפעוליות שונות, מציגה את הנתונים בצורה מסוכמת ומפורטת בצורה נוחה לקבלת החלטות ומאפשרת ביצוע שינויים על ידי מנהלים בארגון ללא צורך בהפעלת כח אדם מקצועי לצורך כך.
אורח באתר - סטיב גרינשפן, סמנכ"ל סחר בחברת כ.א.ל כרטיסי אשראי בישראל (נובמבר 07)
סטיב גרישפן מציין את גישתו לניהול מערכות יחסים עסקיים עם למעלה מ-50,000 בתי עסק, טיפים ותובנות מיישום מערכת קשרי לקוחות שבוצע לאחרונה והשינוי בגישת מנהלים בכירים לטכנולוגיה ומערכות IT בארגון.
אורח באתר - אסף רונן, מנכ"ל קלריזן ישראל (נובמבר 07)
אסף רונן מציג את ההתפתחות המדהימה של חברת קלריזן המפתחת פתרון לניהול פרויקטים בשיטת ה-SAAS (תוכנה כשרות). חברה שהוקמה לפני כשנתיים ומשרתת כיום 2,500 ארגונים כאשר קצב ההצטרפות הולך וגובר.
להיות או לא להיות - ממחלקת משאבי אנוש למחלקה להנדסת תרבות ארגונית (נובמבר 07)
ברוב המקרים מנהל משאבי אנוש הגיע מעולם תוכן של תחום החינוך, סוציולוגיה, פסיכולוגיה, ארגון ובטח לא מתחום העסקים. נוצר מצב שמנהל זה למעשה מנותק מהאסטרטגיה הארגונית, איינו שותף ביישום תהליכים ארגוניים אסטרטגיים ואם המצב יימשך כך – גם ככל הנראה שיהפוך ללא רלוונטי בארגון.
בקרת מלאי אצל ספק מיקור-חוץ (נובמבר 07)
דבר המקצוענים: שלום פולני, מנהל מחלקת תכנון ובקרה לוגיסטית, פרטנר תקשורת ואלי יצחקוב, מנכ"ל איכות ומצויינות בניהול. בקרת המלאי מתבצעת, בהתאם לשיטת ניהול הפריט, לערכו הכספי, לרמת חשיבותו, וכו'. הארגון עשוי לבקר תדיר את המלאי באמצעות עובדיו, או להניע להסכם עם הספק, שיבצע בעצמו את הבקרה השוטפת.
אורחים באתר - קיירון שנלי, SALESFORCE.COM ומיכל בלאט מחברת בלאט-לפידות (נובמבר 07)
קיירון שנלי ומיכל בלאט סוקרים את התפתחות פתרון SALESFORCE.COM, גישת הארגונים לאימוץ שיטת ה-SAAS - תוכנה כשרות והתוצאות המצויינות לפעילות המשותפת בישראל.
מחשוב הקיבוץ המודרני – מניסיונו של קיבוץ מעגן מיכאל (אוקטובר 07)
ענת פילד,מנהלת מערכות מידע בקיבוץ מעגן מיכאל, מתארת את האתגרים שבניהול הקיבוץ המודרני ובכלל זה השילוב שבין הניהול העסקי/תאגידי לשרות לחברי הקיבוץ, מהלך ההטמעה של מערכת ERP במגזר הקיבוצי ועוד.
אורח באתר - שמשון מרפוגל, משנה למנכ"ל הכשרת היישוב (אוקטובר 07)
שמשון מרפוגל מציג את חברת הכשרת היישוב, הסיבות שהניעו את החברה לבצע שינוי מהותי בתפיסת ניהול תחום ה-IT והתועלות משינוי אסטרטגיית ה-IT שעיקרה רכישת מערכת ERP, פיתוח ותחזוקה במודל של מיקור חוץ.
אורח באתר - ניצב משנה שי קופרמן, ראש מחלקת יישומים וניהול פרויקטים במשטרת ישראל (אוקטובר 07)
ניצב שי קופרמן מציג את פעילותה העניפה של מחלקת יישומים וניהול פרויקטים במשטרת ישראל, מציין את תפיסתו לגבי יישום מערכת ERP בינלאומית, סוקר את המערכות המסייעות למערך המשטרתי המבצעי ופורס את הפרויקטים ה"מעניינים" העכשויים וכן את מפת הדרכים לשנים הבאות.
אורח באתר - Totila Falck, מנהל פעילות פתרונות IT לניהול החומר בחברת ESG ׁ(אוקטובר 07)
שמואל מרדלר נפגש עם Totila Falck במסגרת ביקורו בישראל ושמע ממנו על מערכת הקטלוג האחידה של נאטו ויתרונותיה לספקי התעשייה הצבאית והבטחונית ברחבי העולם.
חווית לקוח- הדור הבא (אוקטובר 07)
האתגר הניצב בפני ארגונים בימים אלו הינו מציאת דרכים חדשות ויצירתיות להעמקת הקשר עם הלקוח, הגדלת נתח הפעילות מולו ונאמנותו לארגון. אלו מובילים למונח חדש/ ישן: חוויית לקוח, אשר קיבל תפנית במשמעותו ופירושו כפי שנפרט במאמר זה.
אבני הבניין ליישום אסטרטגיית CRM בארגון (אוקטובר 07)
כיום, לאחר שנצבר ניסיון רב בעולם ביישום פרויקטי CRM מוצלחים, נוצרו תובנות ברורות מתי פרויקט CRM יצליח ויפיק את הערך והציפיות להם מצפה ההנהלה, ומתי הפרויקטים נדונים לכישלון. יצירת תוכנית כוללת ליישום ה-CRM בארגון – חייבת לכלול לא רק היבטים טכנולוגיים אלא גם מערכת שיקולים ותכנון רחב יותר המתחילים מהגדרת החזון, דרך האסטרטגיה לטיפול בלקוח ועד להגדרת הנתונים עליהם נתבסס בקשר מול הלקוח.
SOA – הזוהי הדרך לארגון האינטגרטיבי ? (אוקטובר 07)
על אף האימוץ הרחב של מערכות ERP על ידי הארגונים, לא נמנעות התופעות של שימוש בפתרונות מתמחים ופיתוחים ייחודיים על מנת להשלים את המערך המחשובי התומך בביצועם של תהליכים עסקיים. האם SOA תאפשר סוף סוף לספק פתרון אשר יאפשר ניהול אינטגרטיבי של הארגון?
התחרות הסינית - כיצד ארגונים נערכים באמצעות אסטרטגיות תפעוליות (ספטמבר 07)
מאמר זה בוחן את האסטרטגיות התפעוליות השונות שנקטו ארגונים בבואם להתמודד עם התחרות. מה הן האסטרטגיות המצליחות? מה עושים האחרים? איזו אסטרטגיה מתאימה למי? ומה האסטרטגיה המתאימה לכל ארגון שמתמודד עם התחרות הסינית?
אורח באתר - דוד אלוש, מנכ"ל One1 ERP (ספטמבר 07)
דוד אלוש סוקר את השינויים שחלו בתפיסת הנהלות הארגונים בהקשר להשקעות במחשוב הארגוני, מציין את השינויים שחלו ב"מבחן הערך" של יחידות ה-IT בארגון ומציג את יעדיה של חטיבת ה-ERP שבראשותו.
יישום מערכת ERP ברשתות חינוך ככלי איסטרטגי למינוף המצוינות הארגונית (ספטמבר 07)
המאמר מציג את האתגרים העומדים בתחום מחשוב רשת חינוך ואת הדרך לפתרונן באמצעות מערכת ERP המתמחה בתחום זה.
יצירתיות וחדשנות ביישום של מערכות ERP (ספטמבר 07)
מאמר זה דן בחשיבות ויתרונות של הפעלת שיטות חשיבה יצירתית וחדשנות ביישום של מערכות ERP. מושג "יצירתיות" ביישום של מערכת מדף (שבה כביכול כבר המציאו את הכל) בא לידי ביטוי בדרכי חשיבה וגישה לפתרון הבעיות במהלך הפרוייקט.
אז מה זה מיישם ERP? (אוגוסט 07)
כמה פעמים ניסתם להסביר לחבריכם במה אתם עוסקים? מסתבר שההסבר אינו פשוט כלל ועיקר. מה זה מיישם? כיצד ניתן להגדיר את התפקיד? על פי רוב, ההסבר כה סבוך ומפותל עד כי אנו מעדיפים לפתור עצמנו בתשובה הפשוטה, "אני עוסק במחשבים". ארנון יפה, סמנכ"ל תפעול בחברת ONE1UP מתמודד עם הסוגיה..
Oracle Application High Availability (אוגוסט 07)
המאמר דן בנושאים הקשורים לזמינות גבוהה של יישומי אורקל. (המאמר בשפה האנגלית)
GAINING BUSINESS BENEFIT FROM IMPLEMENTING PSA (אוגוסט 07)
Tony Korn, נציג ERP.ORG באנגליה, מתאר במאמר את ההתפתחות של מערכות ה-ERP למתן פתרון כולל לארגוני שירות - PSA - Professional Service Automation. (המאמר בשפה האנגלית)
מתודולוגיה ליישום מערכת ORACLE APPLICATION בארגון SMB (אוגוסט 07)
יישום מערכת ORACLE בחברת SMB נשען על מתודולוגיה בת ששה שלבים שקודם לה שלב ה-PRE SALE. במאמר זה נסקור את הנדרש בשלבים השונים.
לקחים מיישום שיטת ה-Balanced Scorecard) BSC) בארגונים (אוגוסט 07)
שיטת ה-Balanced Scorecard הוצגה בשנת 1992 ע"י קפלן ונורטון, צברה תאוצה לאורך השנים, ומיושמת כיום בארגונים רבים בסקטורים שונים בארץ ובעולם. במאמר זה יוצגו מספר לקחים אשר הופקו במהלך הפרויקטים שבוצעו על ידנו, וכבר מיושמים בפרויקטים חדשים המבוצעים כיום.
פרויקט CRM במיטבו, מחשוב כוח המכירות-SFA במודל SAAS (תוכנה כשרות)... (אוגוסט 07)
פרויקט CRM למחשוב כוח המכירות בארגון חייב להיות פרויקט ממוקד, מותאם לדרישות הארגון והמאפשר סביבת עבודה נוחה ואינטואיטיבית. באופן זה יאמצו אנשי המכירות את המערכת ויחוו בשימוש בה ערך מוסף אמיתי.
מדוע אנשי מכירות לא עובדים ב-CRM ? או כיצד לגרום לאנשי מכירות לעבוד במערכת ה-CRM? (אוגוסט 07)
לאחרונה קיבלתי פניות מ 4 ארגוני הי-טק שונים שהשקיעו למעלה מ 150,000 דולר בפרויקט ה- CRM. אותם ארגונים הביעו בפני אכזבתם שלמרות ההשקעה הנכבדה שהשקיעו במערכת ה- CRM, למעשה אנשי המכירות (בניגוד לאנשי השירות) אינם מדווחים למערכת ואינם מתעדים את פרטי הלקוחות.
יישומי ארגונומיה בחברת טבע (אוגוסט 07)
יחידת הבטיחות ואיכות הסביבה טבע גלובלי החלה בהטמעת הארגונומיה כחלק בלתי נפרד מתהליך תכנון המכונות, קווי הייצור, ההדרכות לניטול (הרמה) ידני ולעבודה נכונה בביצוע פעילויות ומטלות הנדרשות מהתפקיד. כמו כן הוגדר הצורך בפיתוח סטנדרטים ארגונומיים המותאמים לתקנים הבינלאומיים, וזאת כחלק בלתי נפרד ממדיניות החברה ומחויבותה ליעילות, אפקטיביות, בריאות ונוחות העובד.
המיתוס מאחורי כישלון פרויקטי CRM (אוגוסט 07)
חברות מחקר רבות מצטטות את הסטטיסטיקה לגבי כישלון פרויקטי CRM. לפי סטטיסטיקה זו קיים סיכוי של כ-75% אחוז לכישלון הפרויקט. במאמר יוצגו היבטים שונים הקשורים לחשיבות בצוע פרויקטי CRM בארגון ויובהר מה עומד מאחורי המספרים המפחידים.
ניהול ידע תומך מכירות (אוגוסט 07)
מערך ניהול ידע אפקטיבי המשלב פתרון טכנולוגי, תהליכים ותרבות ארגונית מהווה גורם מכריע בהגדלת המכירות, קיצור זמן הטיפול במכרזים והתמודדות עם שאלות ובעיות העולות בשלבי המכירה השונים.
... In the Scope or out of the Scope (יולי 07)
נדמה כי אחד מהמשפטים השגורים ביותר בפיהם של חברי צוות פרויקט ה-CRM הינו:"כן בתכולה ולא בתכולה", הלקוח מצידו טוען: "החלק הזה כן בתכולת הפרויקט", הספק שמנגד יטען בודאי: "לא, זה לא בתכולה...".
אורח באתר - מוטי פרנקל, מנכ"ל נייטיב דטה מערכות יצרנית מערכת COMAX (יולי 07)
מוטי פרנקל מציין את דרכו בענף - ממתכנת ועד לבעליה של חברת נייטיב דטה מערכות, סוקר את הטכנולוגיה ושיטות העבודה הקשורות לאספקת פתרון תוכנה - ERP במודל SAAS (תוכנה כשירות לפי דרישה) ועוד.
שיפור זמינות החומר מספקי חו"ל - שיטת ה"בונדד- VMI" (יולי 07)
VMI הינה אמצעי לביצוע אופטימיזציה בשרשרת האספקה, ע"י כך שהספק אחראי על מלאי החומר אותו הוא מספק ליצרן/מפיץ (הלקוח). כלומר VMI אינו עוסק רק בבעלות על המלאי אלא באחריות על ניהול המלאי (כלומר העיתוד והבקרה שלו).
הטמעת LEAN במערכות ERP (יולי 07)
שיטת ה-LEAN הנה שיטה המבוססת על ויזואליזציה. בעלי תפקידים שונים בשרשרת האספקה, שאחריותם נוגעת בתחום חידוש המלאי, בוחנים באופן ויזואלי את רמת המלאי בארגון וברגע שרמה זו נמוכה מסף מסוים מייצרים טריגר למקור האספקה הנדרש.
סיכום מפגש "התעשייה מלמדת" – כיצד לבנות תקציב IT בשיתוף הארגון (יוני 07)
הנחו: ישראל פטשניק, סמנכ"ל מערכות מידע ותקשוב, קוקה קולה אבי פנחס – CIO דלתא גליל תעשיות. המאמר מפרט את מצגות המנחים וכן את סיכום הדיון שהתקיים לאחר מכן.
אורח באתר - יחיאל תושיה, מנכ"ל משותף בחברת יוניטסק (יוני 07)
יחיאל תושיה סוקר את התפתחות חברת יוניטסק והתמחויותיה בנושאי פתוח ויישום מערכת אורקל. מציג תובנות מיישום המערכת בחברות SMB ומדגיש את יכולת התחרות בפרויקטי פיתוח מול התעשיה ההודית.
אורח באתר - שלמה מרקוזה - סמנכ"ל טכנולוגיות מידע בחברת DHL (יוני 07)
שלמה מרקוזה מדבר על ניהול מערכות מידע בארגון המונה למעלה מ-400,000 עובדים, גיוס אנשי ה-BUSINESS בארגון לפרויקטים משולבי טכנולוגיה, היבטי תרבות ארגונית ועוד.
המעבר לתוכנת ERP בינלאומית – תובנות מיישום פתרון "Oracle Accelerator" בחברות: בי.גי פולימרים ו-פולירית (יוני 07)
במהלך בצוע פרויקט ההטמעה בפועל מובהר לארגון כי הפקת התועלות אינה תלויה אך ורק במערכת, כפי שנצפה לפני הרכישה, כי אם מתבססת בעיקר על הארגון. מטרת המאמר להציג את התובנות שנוצרו בארגון במהלך יישום מערכת בינלאומית בחברות: בי.גי פולימרים ו-פולירית.
מקומו של הפורטל במערך המחשוב הארגוני (יוני 07)
הפורטל הארגוני נועד לספק ממשק אחיד לכל האפליקציות בארגון. הרעיון הוא ליצור שער כניסה (Portal) שיהווה את שולחן העבודה של העובד ויאפשר לו גישה לכל המשאבים הארגוניים.
אורח באתר - נתי מרקוביץ, מנהל מערכות מידע בחברת דלק (יוני 07)
נתי מרקוביץ מתאר את ציוני הדרך המרכזיים בעבודתו בענף: מעורבותו במסגרת אינטנטיה ישראל-נציגת מערכת MOVEX, מהלך פרויקט יישום המערכת בחברת תנובה ופיתוח מערכות ייעודיות לענף הרכב. כמו כן חולק נתי תובנות שונות בנושאי ניהול פרויקטים, מציג את מערך המחשוב בחברת דלק ואת התוכניות לפיתוחו.
שיפור האפקטיביות דרך יעדים ומדדים בגישת סרגל הישגים מאוזן (מאי 07)
מתודולוגיית סרגל הישגים מאוזן (Balanced ScoreCard) פותחה בשנת 1992 על ידי פרופ' רוברט קפלן ודר' דיויד נורטון. תכליתה של השיטה היא לקשור את מדידת הביצועים לאסטרטגיה הארגונית. התוצר מתהליך זה הוא סט מדדים אינדיקטיביים שמעידים על ביצועי הארגון ביחס ליעדיו כפי שנגזרו מהאסטרטגיה ומסייעים בהכוונתו לאפקטיביות עסקית. ממחיש זאת המשפט הבא: You can't tell when you're winning If you don't keep score
אורח באתר - ישראל פטשניק, סמנכ"ל מערכות מידע ותקשוב בקוקה קולה (מאי 07)
שמואל מרדלר שמע מישראל פטשניק אודות יחסי הגומלין שבין ה-BUSINESS לאגף ה-IT שבארגון, שלוב של קבלנים חיצוניים במטלות המחשוב, היתרונות והחסרונות שביישום מערכת SAP וגם על אימוץ מערכות EIS על ידי ההנהלה הבכירה.
תקציר תובנות בנושאי זימון (SCHEDULING) - ג'ונסון מתיוס, מומחה בכיר - חברת Preactor
ג'ונסון מתיוס מומחה בכיר של חברת PREACTOR, המתמחה במערכות ממוחשבות לנושאי זימון שלה למעלה מ-6,800 התקנות בכ-1,700 חברות, משתף את קוראי ERP.ORG.IL בתובנות בתחום זה.
עשרת גורמי הבזבוז בארגון – חלק א' (מאי 07)
אחד המוטיבים המרכזיים בכל הנוגע למתודולוגיות Lean הנו מוטיב זיהוי ואיתור בזבוזים - Waste באנגלית או Muda בשפת המקור של ה-Lean – יפנית. בחלק א' של המאמר נציג היבטים שונים הקשורים לבחינת זיהוי ואיתור בזבוזים; בחלק ב' נציג את עשרת גורמי הבזבוז בארגון, הסיבות להיווצרותם והסימנים לקיומם.
עשרת גורמי הבזבוז בארגון – חלק ב' (מאי 07)
בחלק זה נפרט את סוגי הבזבוז השונים, כאשר יותר מהגדרת כל בזבוז ומאפייניו ננסה לציין סימנים ועדויות שיעזרו להבחין בבזבוזים. רעיונות, לטיפול והתמודדות עם הבזבוזים השונים, ניתן לקבל מרשימת הסיבות האופייניות לכל בזבוז שיצוינו גם הן. יש לציין כי הקושי בזיהוי הבזבוזים נובע במקרים רבים מהעובדה שגרמנו להם להיות "נוחים" יותר כך שלא יפריעו.
אורח באתר - אילן רובין, מנכ"ל דנשיר תמורות (מאי 07)
אל"מ (מיל) אילן רובין סוקר את פעילותו במסגרת 23 שנות שרות בצה"ל ובכלל זה קידום ומיסוד מערך הנדסת תעשיה וניהול באגף הטכנולוגיה והלוגיסטיקה. פעילות דנשיר תמורות - בניהולו - בתחומי הייעוץ האסטרטגי, ייעוץ ארגוני והנדסת תעשיה וניהול והאני מאמין שלו בהובלת תהליכי שינוי בארגונים ומצוינות תפעולית.
ERP - מורה דרך למצויינות תפעולית? (מאי 07)
מתוך פנל מומחים בועידה ה-8 לניהול משאבי הארגון שהתקיימה בתאריך ה-7.5.07. מתייחס לשאלה בני גוזלן, מנכ"ל אופקס מערכות העוסקת במצוינות תפעולית ובשילוב שלה עם מערכות ERP מובילות.
אורח באתר - אבי עסיס, מייסד חברת WIDELINK המתמחה בייעוץ בתחומי: CRM & ERP
אבי עסיס מתאר את תחום ה-CRM והפירושים השונים הניתנים על ידי הלקוחות, מרחיב אודות המשמעות של התמחות וורטיקאלית, וסוקר את הצלחת מודל הרכישה - CRM ON DEMAND בישראל.
הטמעת נושא מדידת ובקרת התהליכים הקריטיים במהלך היישום של מערכת ERP בארגון (אפריל 07)
בשנים האחרונות אנו עדים למגמה של דרישה גוברת והולכת בקרב חברות רבות בארץ ובעולם לשילוב מהלכי בקרה בניהול התהליכים העסקיים. מהלך זה מאפשר לחברות ליישם את מערכת ה-ERP כך שתאפשר, מעבר להצגת התמונה הארגונית, גם בצוען של התרעות על חריגות בתהליכי העבודה השוטפים.
בינה עסקית: אסטרטגיות לאימוץ מהיר של מערכות BI ע"י המשתמשים (אפריל 07)
האינטרס של כל יחידת IT בארגון הנו להפחית פניות משתמשים ע"י הרשאה למשתמשים עסקיים לעבור לפרקטיקת "שירות עצמי". העברת משתמשים לחפש ולמצוא את נקודת המבט העסקית לה הם זקוקים באופן עצמאי, לא רק תפחית מעט את עומס העבודה, אלא גם תאפשר למחלקת ה-IT יותר זמן לעסוק בנושאים חדשים. אימוץ נרחב של מערכת בינה עסקית (BI) על ידי משתמשים גם ידגים את הערך שה- IT מוסיף לארגון ויסייע להחדיר בהדרגה אמון למשתמשים ע"י אספקת מידע מדויק ומתוזמן.
CRM ON DEMAND (אפריל 07)
עם הגידול בפופולאריות של הנושא, ארגונים רבים נמצאים בדילמה ומתחבטים בשאלה – האם על הארגון שלי לאמץ את טכנולוגיית ה CRM לפי דרישה? האם עלי להעדיף רכישת תוכנה? מה הסיכונים והתועלות בכל אחת מהאופציות הניצבות לפני? האם שימוש ב CRM לפי דרישה אכן זול יותר מרכישת התוכנה?
מגמות בהתפתחות מערכות ה-ERP (אפריל 07)
במהלך ההתפתחות של מערכות ה- ERP ניתן לזהות שלוש מגמות עיקריות: א. תכולה הולכת וגדילה של מתודולוגיות ופונקציונאליות לניהול הארגון בתחומי פעילותו השונים; ב. אוסף הולך וגדל של פתרונות משלימים, המתממשקים למערכות ה-ERP, והופכים עם הזמן לחלק אינטגראלי מתכולת מערכת ה-ERP עצמה; ג. מגמת DOWN SIZING של מערכות ה-ERP המציעות לארגון מסגרת ניהול אחידה ומקיפה על ידי התאמת המערכות מראש לסביבות עסקיות שונות.
אורח באתר - אריה בן שמואלי - מנכ"ל משיק (מרץ 07)
אריה בן שמואלי מציג את פעילות חברתו, התמחותה בתחום הייעוץ הארגוני בכלל ובתחום הרכש הארגוני בפרט, סוקר את נושא הטמעת טכנולוגיות ומתודולוגיות מחו"ל ועוד.
אורחת באתר - ורדית ווזנר, מנהלת חטיבת SAP במלם (מרץ 07)
ורדית מתארת את ניסיונה המקצועי בתחום, המשמעויות הנגזרות מתפקידה כמנהלת חטיבת SAP, אבני דרך והצלחות בהתפתחות החטיבה, הדרך הנכונה לשלב יועץ בפרויקט ERP וגם על פתרונות מקומיים אל מול פתרונות בינלאומיים.
ניהול סיכונים בפרויקט CRM (מרץ 07)
ניהול סיכונים נכון דורש יצירת זיקה ישירה בין מטרות הפרויקט לסיכונים העסקיים, לדוגמה: הגדרת יעדי מוקד השירות בחברה חייבת לכלול גם הגדרת הסיכונים שיכולים למנוע ממחלקה זו לעמוד ביעדים, סיכונים כמו: איכות העובדים, טכנולוגיה חדשנית, מספר עובדים שאינו תואם את העומס הצפוי ועוד.
יישום מתודולוגית LEAN בניהול פרויקטים (מרץ 07)
מתודולוגיות ניהול פרויקטים שונות מציעות שיפור ביצועים תחת Trade-off מתמיד בין קיצור לוחות זמנים לצמצום עלויות. שימוש במתודולוגית ה- Lean מבטיח קיצור לוחות זמנים והקטנת עלויות אל מול התכולה/האיכות הנדרשת ע"י הלקוח, ע"י יישום טכניקות לצמצום גורמי הבזבוז (waste) בפרויקט.
אפיון צרכי הארגון, בחינה ובחירת פתרון מחשובי (מרץ 07)
תהליך בחירת ספק ופתרון למחשוב הארגון אינו תהליך מוכר לרוב הארגונים. זאת מהטעם הפשוט שארגון נדרש לתהליך שכזה אחת למספר שנים. המאמר מציין את הדגשים העיקריים בתהליך לשם ניהולו באופן הנכון.
אורח באתר - אלי שור, מנכ"ל חברת קו מערכות (מרץ 07)
אלי שור סוקר 28 שנות עשייה, מדגיש את הערכים המוספים הגבוהים ללקוחות חברת "קו מערכות" הנהנים ממובילות טכנולוגית ועושר פונקציונאלי, ומספר אודות צעדים ראשונים בדרך ליצוא טכנולוגיה פרי פיתוחה.
הדרך אל מצוינות תפעולית ברשתות קמעונאיות (מרץ 07)
במאמר תוצג מתודולוגיה להשגת מצוינות תפעולית ברשת קמעונאית תוך הדגשת הכלים היישומים בשימוש בכל שלב ושלב. הדרך אל מצוינות תפעולית בנויה מ-4 שלבים עיקריים: הגדרת חזית היעילות של הרשת, הגדרת יעדים לשיפור, יישום, מצוינות.
אורח באתר - קובי בן משה, מנכ"ל אביב, ניהול, הנדסה ומערכות מידע (פברואר 07)
קובי בן משה מתאר את התפתחותה של חברת אביב במהלך השנים ותחומי התמחותה, מציין את ה"אני מאמין" שלו בנושא שימור ידע ועובדים בסביבה תחרותית וסוקר את המגמות העתידיות בתחום.
ניהול תהליך השינוי – אסטרטגית 4X4 (פברואר 07)
ארגונים שלא ייערכו מראש לניהול שינויים, יתקשו ברגע האמת להתמודד עם תהליך השינוי ולהצליח להתאים עצמם לצורכי השוק המשתנים. אם כן, כיצד ניתן להיערך לשינוי בלתי מתוכנן? כיצד ינוהלו תהליכי השינוי בארגון? מטרת מאמר זה הנה הצגת תהליך השינוי הגנרי תוך הדגשת התכונות הארגוניות הנדרשות בכל שלב, לצד הצגת דיספלינות מקצועיות הרלוונטיות לכל שלב.
אורח באתר - אלי מיזלס - מנכ"ל אינטנטיה ישראל (ינואר 07)
אלי מיזלס סוקר את התפתחותן של אינטנטיה הבינלאומית ואינטנטיה ישראל, מיקומם של פתרונות אינטנטיה בשוק המחשוב הארגוני, הפרויקטים שבוצעו לאחרונה בישראל והמגמות לשנים הבאות.
אורח באתר אבי בן דוד - מייסד ומנכ"ל אביב פתרונות מתקדמים (ינואר 07)
אבי בן דוד סוקר את התפתחות החברה, התבססותה על מערכות פתוחות, תרומתם של הלקוחות, מגמות בשוק הישראלי, כיווני יצוא ועוד.
Sales & Operations Planning - תכנון למקסום הרווח (ינואר 07)
כאשר תשאלו מנהלי שרשרת אספקה, אם תכנונם של המכירות ושל התפעול חשובים לארגון, הרי רוב הסיכויים הם שתקבלו תשובה חיובית ממרביתם. למרות זאת, בארגונים רבים תהליך התכנון והתיאום בין המכירות לבין התפעול (S&OP - Sales & Operations Planning) [להלן - "S&OP") רחוק מלהיות מוצלח ואפקטיבי.
אורח באתר - אלי נגרי, מנהל חטיבת ORACLE בקבוצת מלם (דצמבר 06)
אלי נגרי סוקר את התפתחות מערכת ORACLE, שיטות יישום המערכת וכיצד להתמודד עם האתגר שבהטמעת מערכת חדשה בארגון.
ניהול פרויקט ERP - הכוונה וציוני דרך (דצמבר 06)
אתה מתחיל את הפרויקט הכי מהר שאפשר ולאט לאט אתה מגביר את הקצב... איציק דור, מנהל מערכות מידע - סוכנות מכוניות לים התיכון.
הטמעת מערכת ERP - מנסיונה של חברת סמל"ת - סוכנות מכוניות לים התיכון (דצמבר 06)
הסתבר שמערכת אינטגרטיבית כגון SAP, מהווה שינוי מהותי בתפיסת העובדים את המערכת. במערכות הקודמות כל תת מערכת פעלה באופן אוטונומי וכך ניתן היה לבצע שינויים מבלי לבחון השפעתם על המערכות האחרות שבארגון. הטיב להסביר זאת איציק דור מנמ"ר סמל"ת שציין: "במערכת הישנה בהרבה תהליכים היה צורך לעשות סדר בנתונים בדיעבד, ב-SAP עובדים נכון מההתחלה".
מתודולוגיות יבמ ליישום SAP All in One (דצמבר 06)
מעבדת הפתוח ביבמ יוצרת באופן שוטף מהדורות פונקציונאליות וטכנולוגיות של פתרונות SAP ALL IN ONE לתעשיות שונות כגון: AUTOMOTIVES, פרמצבטיקה, היי טק, RETAIL ועוד. מהדורות אלו נוצרות על בסיס מהדורות ה-BEST PRACTICE המופצות על ידי חברת SAP עליהן מוסיפה יבמ פונקציונאליות נוספת וזאת לאור ניסיונה במאות פרויקטים בכל אחד מענפי התעשייה השונים ברחבי העולם.
למה נופל לי ה-C.R.M חלק ב' - (נובמבר 06)
מטרת המאמר לאתר נקודות כשל אפשריות בפרויקטי C.R.M על מנת לנטרלם ולמנוע פגיעה בפרויקט בעוד מועד. מחקרים עולמיים מצביעים כי רמת הכישלון בפרויקטי C.R.M בעולם האמירה לתחום שבין 60% ל 70%. בחלק א' הוצגו נקודות הכשל הקשורות לטעויות על, בחלק ב' מוצגות טעויות הקשורות לטעויות טקטיות.
לשם השינוי ! – כיצד נתמוך בגורם האנושי שבארגון בכדי לאפשר ביצועם של פרויקטים ארגוניים המאיימים על יציבותו. (נובמבר 06)
ארגונים רבים משקיעים אנרגיה והתמחויות בכל הקשור להחלטה על הפרויקט, בחירת הספק, הגופים המעורבים וגופים מנהלים. בהערכות זו אין כמעט התחשבות בגורם האנושי,נראה כאילו לאותו גורם אין מספיק משמעות בפרטו שמרכיב את הצלחת הפרויקט. התפיסה עליה מושתתת מתודולוגיית ניהול השינוי בארגונים, מבוססת על מחקרים ויישומים הרואים במערכת אנושית באשר היא, כמערכת שאינה מעוניינת בשינוי. כאשר נכפה על מערכת אנושית מהלך של שינוי, היא תפעל כתגובה ובאופן אינסטינקטיבי, להתנגדות לשינוי.
למה נופל לי ה- C.R.M. - חלק א' (נובמבר 06)
מטרת המאמר לאתר נקודות כשל אפשריות בפרויקטי C.R.M על מנת לנטרלם ולמנוע פגיעה בפרויקט בעוד מועד. מחקרים עולמיים מצביעים כי רמת הכישלון בפרויקטי C.R.M בעולם האמירה לתחום שבין 60% ל 70%. בחלק א' מוצגות נקודות הכשל הקשורות לטעויות על, בחלק ב' יוצגו טעויות הקשורות לטעויות טקטיות.
IT Business Alignment- קידום המטרות העסקיות של הארגון באמצעות ה-IT (נובמבר 06)
יותר ויותר ארגונים משכילים להבין כי פרויקטים של הטמעת מערכת מידע: ERP, MES, CRM, BI - אינם פרויקטים רק של ישום טכנולוגי - אלא , ובעיקר, השקעות שמטרתן לעזור לעסק לממש את יעדיו העסקיים, ושיש לבחון אותן בהתאם ליעדים העסקיים של הארגון.
אורח באתר - ברוך רוטשילד (נובמבר 06)
לקראת כנס ה-BPM נפגש שמואל מרדלר עם ברוך רוטשילד הנמנה על היועצים הבכירים והמוערכים ביותר בתחום המחשוב הארגוני בישראל.
כיצד נתמודד עם אתגר הסבת הנתונים למערכת ה-ERP החדשה? (נובמבר 06)
האם אתם מכירים מנהל פרויקט ERP שלא נאנח מהשאלה: "מה המצב אצלך עם הסבות הנתונים?". זו מזמן עובדה קיימת ומוכחת, שנושא הסבות הנתונים נמצא בנתיב הקריטי של כל פרויקט ERP ונמנה עם גורמי הסיכון המרכזיים בהצלחתו.
יבמ מאפשרת לעסקים בינוניים לצמצם עלויות ההקמה והתפעול בסביבת SAP (נובמבר 06)
פתרונות ה- All-in-one של יבמ לסביבת SAP מביאים מערכות בתצורות קבועות מראש המייעלות את יישום SAP בארגונים בינוניים בתחומי תעשייה מוגדרים – על בסיס הניסיון של קבוצת שירותי הייעוץ העסקי של יבמ העולמית.
האתגר: תפעול ה-BUSINESS באמצעות מערכות המידע הממוחשבות (אוקטובר 06)
מודל ה-ERP הנוכחי, המבוסס על טרמינולוגיה ומתודולוגיה סטנדרטית, ממצה את עצמו. השוק ממתין למודל ה-ERP החדש אשר יציע התאמה טובה יותר לעסקים וארגונים בהתאם לסוג הפעילות בה הם עוסקים. שמואל מרדלר, מנכ"ל ERP.ORG.IL, מציג במאמר זה את מודל ה-ERP הנוכחי והמגמות בדרך ליישומו של מודל ה-ERP החדש.
סגירת ה-Loop בין מערכות ה-IT למערכות הבקרה שבארגון (אוקטובר 06)
כל מי שעוסק בתחום מערכות המידע בארגון או שהוא צרכן שלהם, מבין את החשיבות והתועלת בביצוע אינטגרציה של מערכות המחשוב השונות בארגון. למהלך קישור התהליכים לרצף אחד, שאותו אפשר לבקר ולנתח, יכולה להיות תרומה רבה בהבנה של התהליך, שיפורו ואפשרות למתן תגובה מהירה במקרה של תקלות וחריגות. כשמדובר באינטגרציה של מכונות היצור וציודי המדידה למערכות ניהול רצפת הייצור - התרומה לארגון היא אדירה.
מתודולוגיה לניהול מוקד שרות – HELP DESK למערכת ERP (אוקטובר 06)
לאחר ה"עליה לאוויר" של מערכת ה-ERP נדרש לספק שרותי תמיכה לכל משתמשי המערכת. מטרת המאמר להציג את עיקריה של מתודולוגיית שרות המאפשרת קיום תהליכי תמיכה ומתן שרות איכותיים, במוקד שרות חיצוני או פנימי , תוך בקרה ומדידת הביצועים של המוקד.
אורח באתר - הרצל בן ציון, מנכ"ל משותף פסגה תוכנה ותקשורת (אוקטובר 06)
הרצל בן ציון סוקר את נושא מחשוב ניהול הייצור בארץ, הקשר שבין מערכות ה-ERP למערכות ניהול ייצור מתמחות-MES והתועלות המושגות על ידי ארגונים המממשים שיטות מחשוב מתקדמות לניהול הייצור.
אורח באתר, ניר דונת - שותף ומנהל בחברת סקר ומומחה בתחום ניהול קשרי לקוחות (אוקטובר 06)
לקראת פרסום ספרו: "לשלוט בדלת המסתובבת ולהרוויח! - ניהול קשרי לקוחות צעד אחר צעד", נפגש שמואל מרדלר עם ניר דונת, ושמע ממנו אודות נסיונו בתחום בארץ ובעולם.
אורח באתר - אבנר אברהם, מנכ"ל חברת SIT, נציגי QAD בישראל.
במלאת עשר שנים לפעילות SIT בישראל, נפגש שמואל מרדלר עם אבנר אברהם - מנכ"ל החברה. בראיון מסביר אבנר את שיטות ויחסי העבודה עם חברת QAD, הנסיון שנצבר כתוצאה מבצוע של למעלה מ-150 יישומי ERP בישראל ועוד.
איך יוסי מחשב את המחסן – בחינם !!! (ספטמבר 06)
הדילמה שבה נמצא יוסי, בעליה של חברת יבוא והפצה בתחום מוצרי הצריכה, היא חובתו להמשיך ולהתפתח, להרחיב את מעגל הלקוחות, תוך שמירה על רמת שרות גבוהה ללקוח, זמינות המלאי ועמידה באספקות. כל זאת תוך בניית מסגרת תקציב שלא תמחק את הרווח שהארגון מייצר.
אורח באתר – ד"ר שלום ברויאר, מנכ"ל בית התוכנה מקסופט. (ספטמבר 06)
ד"ר שלום ברויאר מספר אודות בית התוכנה מקסופט – המפתח את תוכנת ה ERP אשכול, תפיסתו בהקשר למחשוב ארגוני: פתרונות ERP מחו"ל לעומת פתרונות מקומיים, וההיערכות לשנים הקרובות.
ראיון עם צוריאל חורין - מנהל חטיבת ייעוץ ושירותי IT ב-EDS ישראל
צוריאל חורין, בוגר הטכניון במגמת הנדסת תעשיה וניהול, הנו בעל ניסיון רחב בענף המחשוב. צורי שמש בתפקידים בכירים בחברות: יבמ, פורמולה ו-XOR. בחברת יבמ עבד כ-13 שנה נמנה על חברי ההנהלה וכהן בתפקידים שונים בינהם: מנהל מגזר תעשיה ומנהל מגזר התוכנה. צורי היה מנכ"ל XOR-SI שעסקה בפתרונות במכירת שירותים בתחום התקשורת ומנכ"ל חברת FRS, חברת בת של קבוצת פורמולה העוסקת בפיתוח ושיווק פתרונות תוכנה לתחום הקמעונאי. לצורי נסיון רב בשיווק ויישום פרויקטי ERP של מגוון יצרנים.
יישומי ERP בשוק ה-SMB, פרק ב' - המרשם (אוגוסט 06)
פרק א' התמקד בגורמי הסיכון שקיימים בפרויקטים אלו והסיבות להיווצרותם. פרק זה עוסק בהיערכות וצעדי מניעה שיכולים להינקט לקראתם.
START UP מהרעיון – לרווח, באמצעות יישום עקרונות ניהול שרשרת האספקה בכל שלב (אוגוסט 06)
חברות רבות,START UP , מתחילות את חייהן כחברות פיתוח מוצר ייחודי שמימושו יאפשר השגת מרווחי רווח גדולים. המאמר מפרט את ההערכות התפעולית הנדרשת לחברת START UP, אשר תאפשר לחברה להתמודד בשוק ולממש את יתרונה לאורך זמן.
ראיון עם בועז ניסימוב, מנהל חטיבת SME בקבוצת ה SAP שבנס טכנולוגיות.
במסגרת כנס SAPHILL האחרון הדגישה SAP את מסלול הפתרונות לעסקים בינוניים. במסגרת זו נפגש שמואל מרדלר, מנכ"ל ERP.ORG עם בועז ניסימוב, מנהל חטיבת SME בקבוצת ה SAP שבנס טכנולוגיות.
יישומי ERP בשוק ה-SMB, פרק א' - התסמונת (אוגוסט 06)
איך קורה שפרויקט ERP מסודר נכשל? מיהם הגורמים האחראים למצב זה? האם ניתן לצפות מצבים שכאלו מראש, האם אפשר למנוע את קיומם?
כיצד ניישם אופטימיזציה של רכש בארגון (יולי 06)
המאמר יציג מודל מתקדם המחשב את הרכש האופטימלי לארגון. זאת, בהשוואה למודלים הרגילים של תכנון הרכש, המתבצעים על סמך רמות מלאי ונקודות הזמנה, או על סמך הזמנות מלקוחות והשלמות מלאי.
היבטיים עסקיים ומחשוביים מנקודת מבטה של: "חברה יוזמת שרשרת אספקה" (יולי 06)
מטרת המאמר, להציג מתודות עסקיות וכלים מחשובים, עבור חברה היוזמת היווצרותה של שרשרת אספקה - להלן: "היוזמת". חשיבות המתודות והכלים, שיצוינו במאמר זה, עולה ככל שהיוזמת מתבססת על פעולתם של שותפים עסקיים, שאחוז ניכר מעסקיהם תלוי בהכנסות השרשרת.
קריטריונים לבחירת מערכת לניהול מסמכים (יוני 06)
מערכת ניהול המסמכים הינה מערכת מיחשובית לכל דבר ועניין וכך גם ההתייחסות אל הבחירה הנכונה של המערכת. מהן הנקודות המהותיות הנדרשות לבחינה בעת הערכות לפרוייקט שכזה.
ניהול אפקטיבי של קשרי הלקוחות מחייב שינויים מהותיים בתרבות הארגונית (מאי 06)
המאמר מתאר, בקצרה, חמש מההתנהגויות היותר חשובות שעל הארגון לאמץ ולהטמיע, שחלקן הלא מבוטל מחייב נטישת פרדיגמות והרגלים המושרשים בארגונים מאז ומעולם, לטובת דברים אחרים, לא מוכרים ולא תמיד קלים ל"עיכול", וזאת לשם ניהול אפקטיבי של קשרי הלקוחות.
ראיון עם איתי רותם - מנהל קבוצת SAP בחברת יבמ
שמואל מרדלר - מנכ"ל ERP.ORG נפגש עם איתי רותם – מנהל קבוצת SAP ביבמ. מטרת הפגישה לשמוע מפיו של אחד המנהלים המקצועיים הבכירים במשק, אודות מגמות בתחום המחשוב הארגוני – ERP.
Business Intelligence – בינה עיסקית בשרות המנהל המודרני (מרץ 06)
במאמר זה נתאר את היכולות של מערכות המידע לספק את צורכי הדרג הניהולי במידע עיסקי – תחום הבינה והמודיעין העיסקיים (Business Intelligence), ובו נתמקד בעיקר בתחום ניתוח והצגת המידע, תחום ה-OLAP - On-Line Analyze Processing .
אורח באתר - משה גז, מנכ"ל קומפליט (יוני 07)
משה גז מספר אודות בצוע פרויקטי ERP בחברות בינלאומיות, היתרונות אשר ביישום מערכת SAP Business One וכן אודות ה-VISION שלו לעתיד.
בצוע פרויקטים בינלאומיים באמצעות Sap Business One (יולי 07)
הפתרון נתמך באסטרטגיה של SAP, שזיהתה את הצורך של לקוחותיה למחשב סניפי פעילות בעלויות נמוכות ו/או לחלופין לבצע פרויקטים ארגוניים מקיפים על ידי ארגונים המשתייכים לשוק ה-SMB.
סדנאות
22.1.19 סדנה: "להפיק יותר מה-SharePoint בארגון", יניב אוחנה
28.1.19 סדנה: "בית ספר להורים - שעובדים ", ד"ר אבי מרדלר ואורית רוזנבוים
5.2.19 סדנה: "שימוש מתקדם באקסל למנהלים", ישראל דק
12.2.19 סדנה: "ניהול ידע בארגון", אלעד באשי
מונחים
Balanced ScoreCard - סרגל הישגים מאוזן
סרגל הישגים מאוזן (Balanced ScoreCard) – תפיסה ניהולית ליישום האסטרטגיה על פי קביעת יעדים ומדדים אינדיקטיביים בארבעה עולמות תוכן שונים: פיננסי, לקוחות, תהליכים פנימיים, צמיחה וגדילה. התפיסה מקשרת בין יעדי החברה הנגזרים מהאסטרטגיה והחזון, לבין גורמי ההצלחה הניהוליים באמצעות מדדי ביצוע. מבטאת את האסטרטגיה של הארגון ע"י מתן משקלים למדדים השונים.
Critical Success Factors - גורמים קריטיים להצלחה
אותם מרכיבים בפעילות הארגון אשר הצלחה בהם הינה הכרחית להצלחת הארגון ולהשגת יעדיו. תחת אילוצי משאבים משתנים, חייב הארגון להתמקד קודם כל בגורמים הקריטיים להצלחה.
CRM - ניהול קשרי לקוחות
מטרת CRM - לשפר את השירות ללקוח באמצעות יישום תהליכים ומתודולוגיה המאפשרים ללמוד יותר על צרכי הלקוחות ולשפר את הקשר עימם.
Data Mining- כריית מידע
תהליך של בחינת נתונים בכדי לאתר קשרי גומלין שלא היו ידועים מראש. שימוש במידע זה מסייע לשם קבלת החלטות לשיפור הפעילות העסקית.
Data Warehouse - מחסן נתונים
מאגר מידע אשר הוכן במיוחד בכדי לתמוך ביישומים תומכי החלטה.
eMarketplace - זירת שוק אינטרנטית
אתר באינטרנט בו קונים ומוכרים רבים נפגשים בכדי לבצע פעילות עסקית של קניה ומכירה.
End to End Business Process - תהליך עסקי מלא, מקצה לקצה
תהליך עסקי מלא, הכולל את כלל הפעילויות והישויות הקיימות בו (שיטות עבודה, נהלים וגורמים מבצעים) ונתמך ע"י מערכות המידע לביצועו.
ERP - Enterprise Resource Planning - ניהול משאבי הארגון
שיטה לשם תכנון, הגדרה וסטנדרטיזציה של תהליכים עסקיים הנדרשים לשם תכנון יעיל ובקרה של הארגון.
Five Ss System - מערכת חמשת ה-S
אמצעי יסוד של גישת הלין, דרכו מיישמים שיפור מתמיד של אזורי העבודה (Gemba) ע"י העובדים. 5 ה- S’s הינם: מיון וסילוק, סדר וארגון, ניקיון ובקרה, תקנון ושיפור, אמונה ומשמעת.
Gap Analysis - ניתוח פערים
מיפוי הפערים הנוצרים כתוצאה מהטמעת התהליכים החדשים וההבדלים ביניהם לבין התהליכים המצויים.
Goal - יעד
הכיוון אליו חותר הארגון להגיע, לדוגמא: "השגת יעילות תפעולית". היעדים מופיעים במפה האסטרטגית של הארגון ומבטאים את שאיפות ההנהלה לשנים הקרובות.
Indicator - מדד
ערך לבחינת השגת היעד, לדוגמא: "יחס הוצאות הנה"כ לתקציב כולל". המדדים הם תרגום של האסטרטגיה העסקית לערכים שניתן לעקוב אחריהם ולבקר באמצעותם את פעילות הארגון.
Indicators Hierarchy - "עץ" מדדים
תרשים גרפי המבטא את היררכיית המדדים הארגונית.
Indicators Scale - משקלות למדדים
על פי תפיסת ה-BSC, לכל תחום מדידה ולכל מדד נקבע משקל במפת המדדים הארגונית. משקל זה מבטא את החשיבות היחסית של המדד למול מדדים אחרים של הארגון.
Information - מידע
נתונים אשר פורשו וקבלו משמעות ניהולית/אופרטיבית.
Information Systems - מערכות מידע
קישוריות שבין מחשבים, תוכנות, אנשים ותהליכים המיועדת לאיסוף, עיבוד והפצה של מידע לצרכי תכנון, קבלת החלטות, תפעול ובקרה.
Integrated Enterprise - הארגון האינטגרטיבי
ארגון שבו התקשורת והשילוב שבין הפונקציות השונות, התהליכים והאנשים מתבצע באופן שמייעל משמעותית את פעולתו.
ISO - International Organization for Standardization
שתוף פעולה בין מכונים בכ 140 מדינות הפועלים בכדי לפתח ולפרסם תקינה בינלאומית ולשמש כגורם תקינה ובחינה בקשר שבין הציבור והמגזר הפרטי.
Kaizen - שיפור מתמיד
גישה ותרבות ארגונית של שיפור שרשרת הערך ע"י מאמץ מתמשך ויומיומי כחלק מהתרבות הארגונית.
Key Performance Indicators - KPI
זהו המונח המקצועי למדד ביצוע במערכות מדידה ממוכנות. ניהול על פי מדדים MBO (Management By Objectives) – שיטת ניהול שקדמה ל-BSC ומתרכזת במתן מדדים אישיים לעובד.
Methodology - מתודולוגיה
שיטת עבודה מובנית לביצוע עבודת ייעוץ ו/או פרויקט או משימה מורכבת אחרת.
Organizational Behavior - התנהגות ארגונית
שדה החקר המתמקד ביחסי הגומלין שבין הארגונים לבין האנשים והקבוצות המרכיבים אותם; האופן בו גורמים בארגון משפיעים על התנהגותם של פרטים והאופן שבו פרטים וקבוצות משפיעים על המבנה, התרבות והאקלים הארגוני.
Process Improvement - שיפור תהליך
פעולות המיועדות לאתר ולמנוע גורמים של איכות נמוכה, חוסר סטנדרטיזציה ופעילויות שאינן מוסיפות ערך לתהליך.
Project Management - ניהול פרוייקטים
שימוש ביכולות וידע בכדי לתאם את הארגון, התכנון, הזימון, ההכוונה, הבקרה והבחינה של פעילויות הנדרשות לשם אבטחת השגתם של מטרות הפרויקט.
Quality Control - בקרת איכות
תהליך של בחינת העמידה באיכות על ידי השוואת מדדי בחינה בפועל מול תקנים.
RFI - Request for Information - בקשה לקבלת מידע
בקשה לקבלת מידע מספקים על מנת לקבוע אילו מוצרים ושירותים נמצאים בשוק היכולים לענות על צרכי הלקוח.
RFP - Request for Proposal - בקשה להצעת מחיר
תהליך פניה לספקים במסגרתו מתקבלות ונבחנות הצעות מחיר + מענה מפורט לאספקת סט של דרישות פונקציונליות, פרויקטאליות ומסחריות שהוגדרו.
ROI - Return on Investment - החזר השקעה
בחינה תמחירית של ההחזר על השקעה כספית המובטא לרוב כאחוז הצפוי מהכנסות של הנכס/פרוייקט ביחס לכמות שהושקעה ביצירתו.
Sigma Quality
שיטה המורכבת ממכלול תפיסות וכלים המיעדים שונות בתהליכים והפחתת פגמים במוצר.
Strategic Map - מפה אסטרטגית
כלי ניהולי המתאר את האסטרטגיה של הארגון בצורה ויזואלית ולוגית. הרעיון המרכזי בגיבוש מפה אסטרטגית הוא לתרגם את האסטרטגיה הארגונית הקיימת לתרשים שיבטא את יצירת הערך בארגון ויציף קשרי גומלין בין מדדי הצלחה שונים ובין תהליכים עסקיים של הארגון.
Supply Chain - שרשרת אספקה
רשת גלובלית המשמשת לאספקת מוצרים ושירותים משלב חומר הגלם ללקוחות סופיים באמצעות מהלכים מוגדרים של מידע, הפצה פיסית ומזומן.
Systems Analysis - ניתוח מערכות
ניתוח מפורט של דרישות המידע של הארגון, המאפיינים הנוכחיים של מערכות המידע הקיימות ודרישות המידע הקשורות לשינויים המתבקשים. שיטה לפתרון בעיות המכילה את הזיהוי, לימוד ובחינה של תתי מערכות במסגרת השלם.
taxonomy - טקסונומיה
מושג שתכליתו עשיית סדר מדרגי בעל משמעות. (טקסיס=סידור, ונומוס=חוק). הסידור המיון והקטלוג של הידע מאפשרים שימוש בשפה אחידה בארגון והתמצאות קלה.
TOC - Theory of Constraints - תורת האילוצים
פילוסופיית ניהול אשר פותחה על ידי ד"ר אליהו גולדרט המיושמת בשלושה תחומים בעלי קשרי גומלין: לוגיסטיקה, מדדי ביצוע וחשיבה לוגית.
TCO - Total Cost of Ownership - עלות בעלות כוללת
סך עלות הבעלות של פתרון מחשובי או פתרון לוגיסטי כגון שרשרת אספקה.
TQM - Total Quality management
מושג לשם הגדרת שיטת ניהול יפאנית לשיפורי איכות. מבוסס על שיתוף כלל העובדים בארגון בשיפור תהליכים, מוצרים שירותים ותרבות העבודה.
Training - הדרכה
הקניית המיומנויות והידע הנדרש למשתמשים על מנת שיוכלו להשתמש במערכת הממוחשבת המוטמעת בארגון, בהתאם לתפקידיהם השונים.
UNSPSC – קוד אחיד של ארגון האומות המאוחדות למוצרים ושירותים
קוד שנקבע בשנת 1999 בשלוב של ארגון האומות האומות המאוחדות ודן & ברדסטריט לשם סיווגם של מוצרים ושירותים.
Value Stream - שרשרת ערך
שרשרת הפעולות שתכליתן יצירת הערך והעברתו ללקוח, דרך מכלול הצעדים אותם עובר המוצר/שירות: מהספקים לארגון, וממנו אל הלקוח הסופי.
VMI - Vendor Management Inventory - מלאי מנוהל ע"י הספק
שיטה לייעול שרשרת האספקה לפיה לספק יש גישה לנתוני המלאי של לקוחותיו והנו אחראי לתחזוקת רמות המלאי הנדרשות על ידי הלקוח.
23.1.19 CIO FOCUS 2019 - הכנס השנתי של מועדון המנמ"רים
בכנס השנתי השביעי של מועדון המנמ"רים, מיסודן של IDC ישראל ו-ERP.ORG: דגשים לפעילות המנמרים הצפויה לשנת 2019 , טכנולוגיות מובילות, מפגשים עם מומחים ועוד>>
22.1.19 סדנה: "להפיק יותר מה-SharePoint בארגון"
בסדנה נציג את ה-SharePoint על גרסאותיו ויכולותיו, כולל חדשנות וחידושים במוצר, ונתייחס לאתגרים של משתתפים ש-SharePoint מוטמע בארגונם. לפרטים והרשמה>>
28.1.19 סדנה: "בית ספר להורים - שעובדים"
בסדנה, המבוססת על עקרונות אדלריאניים, נלמד כיצד ליצור תשתית יחסים במשפחה, שתאפשר לנו לפעול באפקטיביות טובה יותר בשעות העבודה. לפרטים והרשמה>>
5.2.19 סדנה: "שימוש מתקדם באקסל למנהלים"
בסדנה נסקור ונלמד על רבדים נוספים בתוכנת האקסל המסייעים למנהלים בניתוחי מידע כגון: ניתוחי רגישות, ניהול סיכונים ועוד. לפרטים והרשמה>>
12.2.19 סדנה: "ניהול ידע בארגון - KM Best Practices"
בסדנה נסקור את ההיבטים השונים של ניהול הידע בארגון בהיבטים של שימור, פיתוח, שיתוף והנגשה וכן מתודולוגיות מתקדמות ופרקטיקות המאפשרות לשפר את הערכים המוספים מבוססי ניהול ידע. לפרטים והרשמה>>
ספק טכנולוגיה / מתודולוגיה - חשוף פתרונות/יכולות לקהל הארגוני
באמצעות מפגש "בית פתוח" במשרדי ERP.ORG באפשרותך לחשוף פתרונות / יכולות לקהל הארגוני>>
28.3.18 "כנס המחשוב הארגוני - ERP FOCUS"
מטרת הכנס: לספק מידע עדכני אודות חידושים וחדשנות במערך המחשוב הארגוני בהיבטים שונים: פלטפורמה, פונקציונאליות ומהלכי הטמעה. לפרטים והרשמה...
אחזקה |  איכות הסביבה |  אינטרנט לעסקים |  ארגונומיה |  בדיקות תוכנה |  בינה עסקית - BI |  ייצור |  יישום אסטרטגיה |  למידה ארגונית |  מחשוב ענן - Cloud Computing |  מלאי |  מניסיונם של ארגונים |  משאבי אנוש |  מתודולוגיות יישום |  ניהול השינוי |  ניהול חיי מוצר - PLM |  ניהול ידע - KM |  ניהול מחסן מתקדם - WMS |  ניהול מסמכים |  ניהול מעבדה - LIMS |  ניהול פרויקטים |  סקירת פתרונות |  ניהול תהליכים - BPM |  ניהול IT |  פרוגרמות ותכנון פונקציונאלי |  פיתוח מנהלים |  קמעונאות |  קשרי לקוחות - CRM |  רכש |  רצפת ייצור |  שיווק ומכירות |  שרשרת האספקה |  תגמול ותמרוץ |  תכנון |  IT&Business Alignment |  Lean |  SMB |  SOA |  Start UP |  Tec Insights - Jack GOld |  אורח באתר |  דבר המומחה |  סקירת כנס |  סקירת מוצר |  קהילות מקצועיות - פורומים |  מ.ה - מרכזי התמחות |  MBTI - סוגי אישיות (טיפוסים) בארגון |  דף הבית |  תנאי השימוש באתר | 
כל הזכויות שמורות © 2005   created by CyberServe